Mobil

1 yılda 1 milyar dolar elde eden Clash Royale nasıl bir oyun?

Supercell, Clash of Clans sayesinde mobil oyun pazarının en önemli oyun firmalarından biri haline geldi.  Supercell‘in 2016 yılı içerisinde kullanıma sunduğu Clash Royale, 11 aylık periyodun sonunda 1 milyar dolar gelir elde etti. 2 Mart 2016 tarihinde Android ve iOS için yayınlanan Clash Royale, 1 milyar dolar gelir barajını aştı. Clash Royale, bu alanda az sayıda mobil oyundan biri olmayı başararak dikkatleri üzerine çekti.

POKEMON GO İLE KIYASIYA REKABET ETTİ

Bilindiği üzere 1 milyar dolar gelir barajını 7 ay içerisinde aşan Pokémon Go, Clash Royale oyunuyla birlikte 2016 yılına damgasını vurmuştu. Kazancının büyük bölümünü Clash of Clans oyunundan elde eden Supercell, 2016 yılı içerisinde toplamda 2.3 milyar dolar gelir elde etmeyi de başardı.

Ayrıca Clash Royale’in firmanın 2012’de yayınlanan Clash of Clans oyununa oranla çok daha hızlı bir şekilde büyüdüğünü de belirtelim. Clash of Clans ilk 11 ayı içerisinde sadece 200 milyon dolar gelir elde ederken, Clash Royale aynı süreç içerisinde 1 milyar dolar gelir elde etti. Dilerseniz Clash Royale oyununu Android için buradan iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

CLASH ROYALE NASIL BİR OYUN?

Clash Royale, Supercell tarafından ilk olarak 2016’da piyasaya sürüldü.  ücretsiz bir strateji video oyunudur. Oyun Clash of Clans’taki karakterlerin çoğunu barındırıyor. Oyun, strateji tabanlı kart oyunudur.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu