Yaşam

12-16 Kasım haftalık burç yorumları/ Astrolog FİLİZ ÖZKOL yazdı

HAFTANIN GEZEGEN HAREKETLERİ
Güneş Akrep burcunda ilerlemeye devam ediyor. Merkür ve Satürn Yay burcunda ilerliyor. Venüs Ve Plüton Oğlak burcunda bulunuyor. Uranüs Koç’ta Neptün Balık’ta geri hareketini yapıyor. Maddi konularla ilgili bazı pürüzler ortaya çıkarken, finans konularında yeni ve özel durumlar söz konusu. Kamu çalışanların çalışma hakları ile ilgili sorunlar önem kazanacak Ailemizden kişisel maddi destekler alacağımız bir gün. Bazılarımız için yeni işler denemek isteyeceğiz. Açılışlar ve kokteyller için uygun ve olumlu bir gün. Gideceğimiz yerlerde bir çok yeni kişilerle tanışacağız. Unutulmuş borçlar gündeme gelecektir. Kendimizi denemek için ilginç günlerden birini yaşayacağız. . Antika ile uğraşanlar için oldukça verimli bir gün. Eski eşyalar değer kazanacak.

KOÇ:
Kararlarınıza arkadaşlarınız destek verecekler. Hedefleriniz, uzak ülkelerde yapacağınız başarılı çalışmalar gibi arzu ve isteklerinizde yoğunlaşarak, yaşam sürecinizi emin adımlarla şekillendiriyor, pes etmeyerek sabırla yaklaşıyorsunuz. Yazışmalar ve haberleşme konusunda yaşayacağınız aksilikler ortaklık ilişkilerinize de yansıyacaktır. Finans konuları ile ilgili beklentilerinizi daha sonraya bırakmak zorundasınız. Bu hafta yakın ilişkilerinizdeki bazı sorunlar konusunda dostlarınızın fikirlerini almaya çalışın. Aşk yaşamınızda görmezlikten geldiğiniz konular sorun haline gelebilir. Geçmişte yaşadığınız bir ilişkinin tekrar gündeme gelmesi söz konusu. Önceki zamanlarda verdiğiniz kararları uygulama olanağı bulacaksınız. Arkadaşlarınızla aranızda bazı sorunlar çıkabilir veya paylaşım içinde olduğunuz kişilerle fikir ayrılıkları yaşayabilir, ilişkilerinizi yargılayabilirsiniz. Sevginizi paylaşma konusunda oldukça iyi niyetli davranıyorsunuz. Düşüncelerinizi özgürce ortaya koyduğunuz zaman, çok daha başarılı olabiliyorsunuz. Aşk yaşantınızla ilgili bir takım yeniliklere ihtiyacınız var.
BOĞA:
Bu hafta her şeyi yeniden gözden geçirmek için şartlar uygun gelişecek. Finans evinizle ilgili bir çok fırsatı yakalayacak ve zekice paranızı değerlendireceksiniz. Karşınıza birçok fırsat alternatifleri çıkacak. Enerjinizi doğru kullanacağınız anları seçeceksiniz. Çalıştığınız iş yerinde yönetici pozisyonunda çalışıyorsanız; şirketinize maddi kazanç sağlayacak birçok anlaşmalara imza atacaksınız. Estetik davranışlarınız ve ölçülü konuşmalarınızla dikkat çekmeye başlıyorsunuz. Bu hafta Venüs’ten olumlu etkiler alıyorsunuz. Olumlu idealler peşinde olmanız sizi de, çevrenize özel hale getiriyor. Sevgiyi algılama biçiminiz çok farklı. Keşfettiğiniz her yeni şey, adeta sizi büyülüyor. Fakat derin ilişkiler sizde zorlayıcı bir etki yapıyor. Çevrenizdeki her şey belli bir düzen içinde olmasına özen gösteriyorsunuz. . Bazı şeyleri artık düşünmek istemiyorsunuz. Olaylar gittikçe yön değiştiriyor. Birlikte çalıştığınız kişilerden bazı maddi talepleriniz olabilir. Çalışmalarınızın karşılığı olarak, kendinize bu hakkın verilmesini istiyorsunuz. Harcamalarınız konusunda temkinli olmaya özen gösteriyorsunuz
İKİZLER:
Bu hafta kariyerinizi geliştimek için önemli fırsatlarınız var. Yükseliyor ve kariyerinizi genişletmek amacı içindesiniz. Maaş artışları ve terfiler sizi bekliyor. Bu sürprizlere hazırlıklı olun. Riskler size yakışıyor ve bu atılımlardan alınızın akıyla sıyrılıyorsunuz. Hedefleriniz ile ilgili isteklerinizde değişimleri yapabilirsiniz. Yaşantınızla ilgili sağlam kararlar alacaksınız. Kendinizi denetleme gereği duyacak ve ciddi aşamalar içinde olacaksınız. Duygusal anlamda taleplerinizin yüksek olduğu bir hafta içindesiniz. İlişkilerinizde kalıcılık beklerken, yaşam standardı olarak yüksek olanaklara sahip ilişki fırsatları kolluyorsunuz.. Her şeyin parasal değerler çerçevesinde değişmediğini görecek, yaşantınızdan keyif almasını öğreneceksiniz. Cömert tavırlarınızla karşınızdaki kişiyi etkiniz altınıza alacaksınız. Kendinizden emin bir şekilde davranıyorsunuz. Yaşamınızda biri varsa, partnerinizin davranışlarından çok çabuk etkileniyorsunuz. Bazı olaylar hakkında düşüncelerinizi söylemek istiyorsanız, uygun bir zamanı beklemelisiniz. Onun sizin fikirlerinizi benimsemesi kolay olmayacaktır. Güven konusun çok önemli olduğunu anlatmak için, zamana ihtiyacınız olacaktır. Olayları abartmamalısınız. .

 

YENGEÇ:
Bu hafta , iddialı tavırlarınızla ortaya çıkıyor ve toplumda dikkat çekici işler yapmak istiyorsunuz. Egolarınızı tatmin etmek için elinize geçecek fırsatları akıllıca kullanmalısınız. Olaylara yönetici bir tavırla yaklaşıyorsunuz. İyi niyetli dostlarınızla size önereceği tekliflere hayır demeden önce düşünmelisiniz. Maddesel konularda beklediğiniz fırsatları yakalamak ve iş olanaklarınızı genişletmek için uygun bir dönemdesiniz. Sadece, riskleri unutmamalısınız. Aşkın enerjisi sizi sarmış durumda. İş arkadaşlarınızla aranızda önleyemeyeceğiniz bir çekim oluşacaktır. Çünkü karşılaşacağınız kişiden büyük etki alacaksınız. Etkilendiğiniz bu kişi daha sonra yaşamınızda büyük bir yer kaplayacaktır. Belki de, diğer tüm işlerinizi askıya alacaksınız. Bu ilginç aşk sizin için oldukça önemli. Fakat evli ve ailesi olanlar için önemli bir hafta. Geçmişteki yaşadıkları olumsuz olayları çözümleyecekler.. Detaylar ve inceliklerin gündeme gelmesi, biraz da sizin tarzınızı ortaya koyuyor. Gelişi güzel işlere tahammülünüz yok. Kendinizi çok daha dingin ve algılama gücünüzün yüksek olduğunu hissedebiliyorsunuz. Paylaşımlarınızda alçak gönüllü olmalısınız.
ASLAN:
Enerjinizin yüksek olduğu bir hafta.. Sevdiğiniz kişiye yüklediğiniz duygusal gereksinme onu çok fazla etkileyecektir. Risk alma konusunda çekimser davranabilirsiniz. Sosyal yaşamınızda hareketlenme söz konusu fakat karşılaştığınız kişilerle bazı problemler söz konusu olacak. Hedefleriniz ile ilgili isteklerinizde değişimleri yapabilirsiniz. Yaşantınızla ilgili sağlam kararlar alacaksınız. Aşırı alıngan ve ben merkezci olduğunuz bir dönem yaşıyorsunuz. Her dediğiniz olsun istiyorsunuz ama, olaylar farklı olabilir. Öfkeli davranışlardan uzak kalmalısınız. Sinir sisteminize zarar veriyorsunuz. Sakinliği deneyin. Partnerinizle aranızdaki mesafeyi korumaya çalışmanız yanlış anlaşılıyor. Tarzınız olmadığı halde, küçük hesaplar yapıyor ve kuşkucu yönlerinizi ortaya çıkaracak olaylara yöneliyorsunuz. Bulunduğunuz ortamlarda kendinizi ifade edebileceğiniz bir çok konu ilginizi çekebilir ve motivasyonunuzu hangi konudan yana kullanacağınızı şaşırabilirsiniz. Küçük detaylardan yola çıkarak, bir çok konunun özüne girebiliyorsunuz. Teşhislerinizde yanılmayacaksınız.

BAŞAK:
Bu hafta yakın ilişkiler, komşular ve iletişim konuları gündeme gelirken aile ve yuva ile ilgili konularda daha fazla ilgili olacaksınız. Enerjinizi ve vaktinizin tümünü yakın dostlarınızla ortak çalışmalar içinde kullanacaksınız. Bu evi kapsayan konular üzerinde yoğunlaşacaksınız. İşte sizi oyalayacak konulardan biri. Ailenizden ve kardeşlerinizin mutlu olaylarına tanık olacak ve onalar için zamanınızı harcayacaksınız. Çevrenizi çekim gücünüz ve cazibenizle etkileyeceksiniz. Aşk ve sosyal hayatınız sayesinde tüm yaşantınızı elinizde tutmayı başaracaksınız. Sanki tüm dünya etrafınızda dönecek. Sosyal açıdan parlak bir döneme gireceksiniz. Gücünüzün farkındasınız ve yapacağınız işlere planlı bir şekilde yaklaşıyorsunuz. Dürüstlük kavramını en iyi uygulayıcılarından biri olarak, çevrenizi yargılamanız normal. Olaylara farklı açılardan yorum getirmeniz, sizi farklı kılarken, partnerinizin de sizinle aynı fikirde olmasını istiyorsunuz. Duygusal anlamda taleplerinizin yüksek olduğu bir hafta içindesiniz. Her şeyin parasal değerler çerçevesinde gelişmediğini göreceksiniz.

TERAZİ:
Önemli kişilerle bir araya gelme planları içindesiniz. Bu büyük buluşmalar için, kendinizi şimdiden güçlü ve sorumluluklarınızın bilincinde hissetmeniz, değişik kulvarlarda da önemli adımlar atmanızı sağlayacak. Dikkatinizi sadece yapacağınız işlerde odaklaştırmalısınız. Arkadaşlarınızın her türlü sorunlarına çare bulma çabası içinde olacaksınız. Dostlar arası kırgınlıklara aracılık yapabilirsiniz. Uzun sürecek yakınlıklara tanık olacaksınız. Duygusal yaşantınızda önleyemeyeceğiniz bir hareketlilik mevcut. Sosyal çevreniz içinde etkinliğiniz artıyor. Bu hafta , göz dolduracak davranışlarda bulunacak, yeni arkadaşlar edineceksiniz. İlgi çeken konuşmalarınızla, karşınızdakileri ikna edecek, fikirlerinin değişmesini sağlayacaksınız.. Yoğun duygularınızla başınız dertte olmasına rağmen, kendinizi istediğiniz gibi denetleyebiliyorsunuz. Değişime ihtiyacınız var.. Yaratıcılığınızı güçlü aşk duygularınızla birleştireceksiniz. Partnerinizle birlikte soyut olaylara yöneleceksiniz. Kişisel gelişiminizin size sağlayacağı avantajlar konusunda şüpheniz olmasın. Olayları hızlı bir şekilde irdeliyor olmanız, olağan olayları çabuklaştıracak.

Astrolog Filiz Özkol
AKREP:
Duygusal veriminizi, doğru kişilerle birlikte çalıştığınız zaman alıyorsunuz. Kendinizi yalnız hissetmek istemediğiniz için, iş arkadaşlarınızla aynı zamanda sıkı dostluklar kurmak istiyorsunuz. Bu hafta hırslı yönlerinizi, çevresel değişimlerle birleştirmelisiniz. Organizasyonlar gündeme gelirken, fikir ayrılıkları yüzünden tartışmalar söz konusu olacak Uzun yol planları olanlar için, yaratıcılık isteyen konumlar söz konusu olacak. Duygusal konularda kendinizi yenilemenin zamanı geldi. Partnerinizle birlikte yeni keşiflerde bulanacak, birbirinize söyleyemediğiniz bir çok konuyu paylaşabileceksiniz. İkili ilişkilerinize, hiç kimseyi karıştırmamayı öğrenmelisiniz. Bazı kişiler aleyhinize konuşarak, mevcut şartlarınızın daha da karışmasına neden olabiliyor. Çevresel ilişkilerinizde kendiniz farklı bir şekilde ifade edeceğinizi biliyorsunuz. Beklediğiniz konuların ayağınıza gelmesi sizi olumlu motive edebilir. Düşünmeden ve aceleci bir şekilde sarf ettiğiniz cümlelerin başınıza iş açmasını istemiyorsanız, duygularınızı denetim altında tutmaya çalışmalısınız. Maddi olarak kendinizi yetersiz gördüğünüz bir hafta

YAY:
Satürn’ün etkisiyle yaşantınızdaki engeller karşısında güçlenmeye devam ediyorsunuz. Ortaklık gerektiren ilişkilerinizde sezgisel yetenekleriniz sayesinde ileri görme yeteneğinizden faydalanacaksınız. Birlikte çalıştığınız kişilerle aranızda kuracağınız diyaloglar çok önemli. Baskıcı davranmak istemiyor fakat olayların boyutları sizin davranış biçimlerinizi olumsuz etkileyebiliyor. Kişisel ilişkilerinizde karşı tarafın sorunlarını olay haline getirmez ve kişisel olarak algılamazsanız, her şey daha iyi olacak. Bu hafta, katılacağınız toplantılarda, doğru kişilerle tanışacaksınız. Yüksek mevkide bulunan güçlü kişilerden destek olacaksınız. Duygusal konularda beklediğiniz şartların gelişmesi biraz da sizin davranış biçiminizle ilgili gelişiyor. Sıra dışı konuşmalar ilginizi çekse de, olayların fazla içinde bulunmak istemiyorsunuz. Aşk konusunda fazla yorum yapmak gibi bir takıntınız yok. Değişime ihtiyacınız var. Bunaldığınız anlarda yalnız kalma ihtiyacı içinde olacaksınız. Birlikte çalıştığınız kişilere iyi niyetli yaklaşmanız gözden kaçmıyor. Bazı iş arkadaşlarınıza çok daha farklı yaklaşmanız, dedikoduların oluşmasına neden olabilir. Karşı cins üzerinde etkilerinizin yoğun olduğu bir hafta. Bir çok şeyi kendi çabanızla gerçekleştireceksiniz.

OĞLAK:
Kariyeriniz günden güne önem kazanmaya başlıyor. Bu hafta, ikna kabiliyetiniz artıyor. Gündemde olan konularla ilgili birleştirici konuşmalar yapacağınız yerlerde bulunabilirsiniz. Siz kendi doğrularınızla yaşamayı seviyorsunuz. Toplumsal ve sosyal ilişkilerinizde yeni ve olumlu gelişmeler içinde olacaksınız. Bulunduğunuz ortamlarda kendinizi iyi hissetmek için yaptığınız çalışmalar, size başarı grafiğiniz getirecek. Bu hafta özellikle olaylara bakış açınızda gizli bir mizah gizli. Partnerinizin üzerinizdeki baskısından sıkılacağınız bir süreçtesiniz.. Onun, her konuda sizinle ilgili ayrıntılar ilgisini çekiyor. Üstelik bazı konuları sonradan aklınıza takıyor ve geç kalınmış bir kaprisle ortaya çıkıyorsunuz. Sevdiğiniz kişilerin sizi anlamasının mümkün olmadığı bir alanda paslaşmalar yaşamanız sizi oldukça gerginleştiriyor. Son günlerde gereksiz detaylar yüzünden canınız bir hayli sıkkın. Sebep siz değilsiniz unutmayın. Duygusal konularda çok derin düşünüyor ve partnerinizin kusurlarını yargılama konusunda gerçekçi davranıyorsunuz. Olaylara yüzeysel bir bakış açısı getirmek istemediğiniz için, çevrenizle kişisel çarpışmalar yaşayabilirsiniz., yaratıcılığınızı istediğiniz gibi kullanabilme şansına sahipsiniz.

KOVA:
Bu hafta ,genel ve özel yaşantınız belli bir düzeyde kalacak. Sizi sıkan konular karşısında umutsuzluğa kapılmak yerine üzerine giderek, pes etmemelisiniz. Bilinçaltınızda yatan gerçeklerin ne olduğunu bulmalısınız. Yalnızlığa ihtiyacınız olacak. Kariyerinize uygun kişilerle birlikte olacak ve fikirlerinizde çevrenizde takdir göreceksiniz. Ortak çalışma gerektiren işlerde dikkatli olmalısınız. Güç ağırlıklı bir sosyal platform hazırlığı içindesiniz. Aşk ve sosyal çevrelerinizin size kazandıracağı prestij yüzünden kazançlı çıkmayı amaçlıyorsunuz.. Bu hafta , kurnaz yönlerinizi gizleyerek, kendinizi hoş ve sevimli göstermek isteyebilirsiniz. Entelektüel davranışlarınız sayesinde, istediğiniz kişilerin dikkatini çekme konusunda zorlanmayacaksınız.. İnandığınız konuların üzerine giderek, içsel sesinizin sizi yönlendirmesine izin veriyorsunuz. Hırslı yönlerinizi ön plana çıkararak, toplumsal enerjinizi ortaya koymaktan yanasınız. Kişisel özelliklerinizi ve sevdiğiniz kişinin duygularıyla ortak bir payda oluşturacaksınız. Küçük ayrıntıların sizi sıkmasına izin vermemelisiniz. Dinginlik size gerekli
BALIK:
Bu hafta, kişisel olaylarınıza daha temkinli yaklaşmalısınız. Maddi konularda güvensiz bir tablo çiziyor ve her şeyi kendi denetiminizden geçmesini istiyorsunuz. Çevrenizde istediğiniz konuma gelmek istiyorsanız daha sabırlı olmayı denemelisiniz. . Kendinize güveniyor ve yaratıcılığınız ve girişimciliğinizi ortaya çıkarmaktan zevk alıyorsunuz. Olayları değerlendirirken, yeteneklerinizi ortaya çıkarma çabası içindesiniz. İçinde bulunduğunuz sosyal çalışmalar, sizin bu yönünüzü tatmin ederken, yeni şartları da beraberinde getiriyor. Bu hafta her zamankinden daha fazla sevgiye ihtiyaç duyacaksınız. . Bu hafta , duygusal konulara takıntılı olacaksınız. Partnerinizin düşüncelerini merak ettiğinizi ona belli etmek istemiyorsunuz. Karşılıklı konuşmaların size sağlayacağı yarar konusunda şüpheleriniz olabilir. Yaşamınızla ilgili yeniliklere açık değil değilsiniz. Duygularınızı baskı altında tutarak isteklerinize belli bir disiplin sağlamayı amaçlıyorsunuz. Fikirlerinizin desteklenmesinden hoşnut kalacak ve motivasyon konusunda güçlenerek, veriminizi daha da arttırmak isteyeceksiniz. İlişkileriniz istediğiniz tarzda canlanıyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu