Magazin

12 yıl 6 ay hapis cezası verilen Kadir Şeker’e ünlülerden çığ gibi destek…İşte o tepkiler..

Geçtiğimiz aylarda Kadir Şeker isimli genç, sevgilisini darp ettiğini düşündüğü kişiyi engellemek isterken şahsın ölümüne sebep olmuştu. İşte o genç Kadir Şeker bugün de yargılandığı davada 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Şiddet gören bir kadına yardım etme nedeniyle araya giren Şeker’in 12 yılı aşkın sğüreyle hapis cezaı almasına ünlülerden ve diğer sosyal medya kullanıcılarından çığ gibi büyüyen tepkiler geldi.

Ünlüler de gereksosyal medya Twitter ve Instagram hesaplarından Kadir Şeker’in hapis cezası almasına çok sert tepki gösterdi. #kadirsekericinberaat etiketiyle yapılan paylaşımlardan dolayı uzun süre Twitter’!ın gündeminde en çok konuşulan konu başlığı oldu.

Bu tartışma yaratan dava sonucuna sosyal medya kullanıcılarında da  çok sert tepkiler geldi.

Ünlüler de bu konuda sessiz kalamadı. Şevval Sam, Hazal Kaya, Müge Anlı, Gökhan Özoğuz, Didem Soydan, Ebru polat, Burak Yörük, Danla Biliç, İzzet Çapa, Deniz Akkaya, Seda Sayan gibi daha bir çok ünlüden Kadir Şeker’e destek mesajları geldi. Ünlüler verilen hapis cezasına tepki gösterdi.

Seda Sayan paylaşımında”12,5 yıl hapis #kadirşeker bizi affet senin için hiç bir şey yapamadık. Artık sokakta şiddete maruz kalan kadınların yardımına kim koşar , üzgünüz çok yazık oldu çok” diye yazdı.

Şevval Sam, “Kadir Şeker’e beraat vermek zorundasınız; aksi takdirde kızınız, kız kardeşiniz, anneniz, ablanız sokakta tacize, saldırıya uğrarsa, etrafında sadece onu izleyenler olacak. Kimse kılını kıpırdatmayacak..“Bir Allah’ın kulu yok muydu!” diye isyan edeceksiniz!” diye yazdı.

İşte o tepkilerden bazıları…

 

 

Ebru Polat

Danla Bilic

Deniz Akkaya

 

En büyük tepki Seda Sayan'dan geldi.

Şevval Sam

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu