Sinema

13-19 Ocak tarihleri arasında en çok izlenen filmler hangileri oldu?

Box Office Türkiye verilerine göre halen vizyondaki filmler arasında 13-19 Ocak tarihleri arasında en çok seyirciye ulaşan ya da başka bir deyişle en çok izlenen filmler hangileri oldu. İşte geçtiğimiz haftanın en çok izlenen filmleriyle ilgili haberimizin detayları…

Sinemaya gitmek herkes için sevilen bir rahatlama yöntemi. Fakat hepimiz bir filmi seçmeden ya da gitmeden önce çevremizde daha önce izlemiş olan bir kaç kişinin yorumunu mutlaka alıyoruz. Sizler için Box Office Türkiye verilerine göre geçtiğimiz haftanın en çok izlenen 5 filmini derledik. Verilere göre geçtiğimiz hafta, 13 Ocak-19 Ocak tarihleri arasında en çok seyirciye ulaşan, en çok izlenen filmler ise şöyle;

İlk filmi çok ses getiren Çalgı Çengi’nin devam filmi olan “Çalgı Çengi İkimiz” geçen haftanın en çok izlenen filmlerinde ilk sırada yer alırken “Uzay Yolcuları” isimli bilim-kurgu film ikinci sırada yer alıyor. Onları takiben Gökhan Yıkılkan, İnan Ulaş Torun ve Gürkan Uygun’un baş rollerini paylaştığı devam filmi olan “Hep Yek 2” üçüncü sırada.

Haftalardır vizyonda kalmayı başaran IMDB’den tam puan alan “Dağ2” filmi ise hala en çok  izlenenlerde dördüncü. Murat Boz’un başrolünde oynadığı “Dönerse Senindir” beşinci sırada yer alıyor.

 

#    Film Adı             Vizyon Tarihi      Vizyonda Kalma Süresi      Haftalık Seyirci

1-  Çalgı Çengi İkimiz    06.01.17                    2 Hafta                            703.132

Çalgı Çengi’den 6 yıl sonra gelen devam filminde, Gürkan ve Salih mafya düğünlerinde müzik yapmaktan bıkmışlardır. Yeni bir sayfa açmaya karar veren Ankaralı 2 arkadaşın yaşadığı zorluklar komik olaylarla anlatılmaktadır.

Yönetmen:  Selçuk Aydemir

Oyuncular:  Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Zihni Göktay

 

 

#    Film Adı             Vizyon Tarihi      Vizyonda Kalma Süresi      Haftalık Seyirci

2-  Uzay Yolcuları         13.01.17                      1 Hafta                            182.701

Avalon adlı uzay gemisi, Homestead II adında çok uzak bir koloniye 5000’den fazla kişiyi götürmek üzere, 120 yıl sürecek bir yolculuk yapmaktadır. Giden kişiler bu yolculuk sonunda sağlıklı bir şekilde hayatlarına devam edebilmek için özel tasarlanmış “uyku kapsüllerinde” uyutulmaktadırlar. Ancak yaşanan teknik bir sorun nedeniyle tamirci Jim Preston  ve yazar Aurora Dunn’ın kapsülleri olması gerekenden önce açılır. Gemide bir başlarına kalan ikilinin önünde, hala 90 yıllık bir yol bulunmaktadır.

Yönetmen:  Morten Tyldum

Oyuncular:  Jennifer Lawrence, Chris Pratt, Michael Sheen

 

 

 

#    Film Adı             Vizyon Tarihi      Vizyonda Kalma Süresi      Haftalık Seyirci

3-    Hep Yek 2               13.01.17                     1 Hafta                           175.122

İlk filmde başlarına gelen olayların ardından Gürkan ve Altan , Cevat Bakır’ın onlara verdiği son bir işi yapmaları halinde affedileceklerdir. O da Şahin’in cesedini sorunsuz bir şekilde ortadan kaldırmalarıdır. Ancak iki kafadar yine bir işi beceremeycek, Cevat Bakır’ı, Necmi Baba’yı  ve daha fazlasını peşlerine takmayı başaracaktır. Onları bu durumdan kurtarmaya çalışacak kişi ise Manyak Kerim  olacaktır.

Yönetmen:  Orçun Benli

Oyuncular:  Gökhan Yıkılkan, İnan Ulaş Torun, Gürkan Uygun

 

 

 

#    Film Adı             Vizyon Tarihi      Vizyonda Kalma Süresi      Haftalık Seyirci

4-  Dağ 2                       04.11.16                     11 Hafta                           145.841

Teröristlerin elinden kurtulmayı başaran iki arkadaş Oğuz ve Bekir,  6 yıl sonra özel bir görev için Özel Kuvvetler 8. Muharebe Arama Kurtarma Timi’ne katılır. Timin özel görevi ise Kuzey Irak’ta bir terör örgütü tarafından kaçırılan gazeteci Ceyda Balaban’ı kurtarmaktır. Ancak bu sefer düşman geçmişteki gibi bir tane değildir. MAK’ın karşısında bu acımasız coğrafyada birbiriyle çatışan birden fazla kuvvet vardır ve işler bu sefer hiç olmadığı kadar zordur.

Yönetmen:  Alper Çağlar

Oyuncular:  Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar, Murat Serezli

 

 

#    Film Adı             Vizyon Tarihi      Vizyonda Kalma Süresi      Haftalık Seyirci

5-  Dönerse Senindir    23.12.16                       4 Hafta                             89.492

Mehmet uzun süredir birlikte olduğu sevgilisi Selin’e deliler gibi aşık olan genç bir adamdır. Selin ise şarkıcı olma hayalleri kuran, hazırladığı demolarını yapım şirketlerine göndererek geri dönüş bekleyen genç bir kadındır. Selin’in dileği gerçek olur ve bir yapım şirketi Selin’le anlaşma yapar. Ancak Selin ve Mehmet, Mehmet’in bu süreçte ona verdiği tüm desteğe rağmen ayrılırlar. Mehmet ayrılığı kabul etmeyi reddeder ve arkadaşı Defne’nin de yardımıyla Selin’i geri kazanmaya karar verir.

Yönetmen:  Erol Özlevi

Oyuncular:  Murat Boz, İrem Sak, Yasemin Allen

ECE SENA URSAVAŞ/MEDYABEY

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu