Yaşam

14 Şubat sevgililer günü mesajları, Sevgiliye özel hediyeler, aşk sözleri

Sevgililer Günü’ne çok az bir zaman kaldı. Sevgilisi olanları da bir telaş aldı… Siz de sevgilinize bir hediye almayı düşünüyor ancak ne alacağınıza karar veremiyorsanız bu haber tam size göre… Sevgililer Günü bu yıl 14 Şubat Çarşamba günü tüm dünyada kutlanacak. Peki nedir sevgililer günü? Neden her yıl 14 Şubat sevgililer günü olarak kutlanır? Sevgililer günü sevgiliye hediye önerilerini sizler için derledik.

SEVGİLİLER GÜNÜ NEDEN KUTLANIR?

Her yıl Şubat ayının 14. günü dünyada sevgililer günü olarak kutlanıyor. Sevgililer günü konusunda çeşitli efsaneler var . Sebebi ne olursa olsun tüm dünyada 14 Şubat Sevgililer Günü olarak kutlanıyor ve bugünlerde sevgililere hediyeler alınıyor, güzel sözler, mesajlar yollanıyor. Siz de sevdiğiniz için 14 Şubat Sevgililer Günü mesajlarını haberimizden seçip yollayabilirsiniz.

Antik çağlarda Valentine hapiste gardiyanın kızına âşık oluyor. İdam edileceği gün, kızcağıza kısa bir ilan-ı aşk notu yazar ve altına şu imzayı atar: “Senin Valentine’inden”. Bu ibare daha sonra bütün âşıkların sevgiliye arzlarının altına koydukları imzanın kalıbı olur ve “Valentin selamı” olarak yerleşir.

Orta Çağ’da romantik aşk ile Valentine arasındaki bağlantı ilk olarak 14. yüzyıla ait kaynaklarda görülmektedir. 1381 tarihli Parlement of Foules adlı kitaba göre, Fransa’da ve İngiltere’da 14 Şubat geleneksel olarak kuşların çiftleşme günü olarak bilinmekteydi. Günün bu özelliğinden dolayı sevgililer birbirlerine güzel sözler yazan notlar vermekteydi ve bu notlarda birbirlerine Valentine diye hitap etmekteydiler. Hıristiyan olduğu için öldürülmüş din adamı Valentine ile romantik aşk arasındaki ilişkiyi anlatan efsanelerin 14. yüzyılda ortaya çıktığı düşünülmektedir. Bu efsanelerde geçen başlıcaları şöyledir: Valentine, öldüreleceği günden bir gün önce gardiyanın kız kardeşine “Valentine’ninden” imzalı bir aşk notu vermişti. Romalı askerlerin evlenmesinin yasak olduğu dönemlerde; gizlice evlenmelerine yardım etmişti.

EN GÜZEL SEVGİLİLER GÜNÜ MESAJLARI 

– Bazı insanların sesinde mutluluk gizli. İşte sen de o insanların en mühimisin benim için aşkım. Sevdiğim sevgililer günün kutlu olsun.

– Maviler giyer bulut olurum, yeşiller giyer bahar olurum, bakarsın bir gün beyazlar giyer senin olurum. Sevgililer günün kutlu olsun.

– Sen en büyük sevgiyi hak edecek kadar mükemmel ama herkesin sevmeyi hak edemeyeceği kadar özelsin benim için sevgilim…

sevgililer günü gif ile ilgili görsel sonucu

– Kalbimdeki tek arzu, hayalimdeki tek tutku, beni yaşatan tek duygu senmişsin bebeğim…

– Yar deyince kalem elden düşüyor. Gözlerim görmüyor aklım şaşıyor. Lambada titreyen alev üşüyor. Aşk’a hudut çizilmiyor sevdiğim. Sevgililer günün kutlu olsun.

– Seni denizdeki kumlar, gökteki yıldızlar, ormandaki ağaçlar, dünyadaki insanlar, okyanustaki sular ve güneşin ışıklarından daha çok seviyorum.

sevgililer günü gif ile ilgili görsel sonucu

– Bazı aşklar okyanus gibidir görmesen de sonunun bir yerlerde bittiğini bilirsin, okyanuslar bile kıskanır sana olan sevgimi. Görmesem de sonunu biliyorum, sonsuza kadar bitmeyecek… Seni seviyorum!

– Seni her düşündüğümde kalbime bir yıldız çiziyorum. Benim şimdi kaç yıldızım var biliyor musun? Benim artık bir gökyüzüm var..

– Bir güzele, güzelliğini hatırlatmak isterdim. aynalardan evvel… Dünyanın en güzeli sevgililer günün kutlu olsun.

sevgililer günü gif ile ilgili görsel sonucu

– Bir damla gözyaşı olup, göz bebeklerinde dolup, yanaklarından süzülüp, dudaklarında ölmek isterdim.

– Mürekkepten denizler, kağıttan gemiler yaptım. Sonra ismini her yere yazdım. İsmini yazınca seni sevdiğimi sandın, ben seni sevmedim sana taptım!…

– Yaşamak özlemsiz, özlem sevgisiz, sevgi sensiz olmaz! Unutma ki sevmek daima beraber olmak değil, sensizken bile seninle olabilmektir. Seni seviyorum! Sevgililer günümüz kutlu olsun.

– Verilebilecek en güzel hediyeydi, sevgilerin en yücesine tadılabilecek hazzın en doyumsuz olanıydı yaşadığım, koklanabilecek en güzel koku, görebileceğim en güzel görüntü, sevdaların en deriniydi yaşanmışlardan, duyulabilecek en ilk sıcaklık. Ve böylesi bir günde gelmesende görmesende sevmesende en büyük mutluluk, sesini duyabilmek, binlerce teşekkür binlerce sevgi sana…

– Sana bahçeden gül değil, güneşten atom koparıp getirmek istiyorum ama kalbim gibi ellerin de yanar diye korkuyorum. Sevgililer günün kutlu olsun.

– Seni yıldızlara benzetiyorum. Onlar kadar uzak onlar kadar erişilmezsin ama bir farkın var onlar bin tane sen bir tanesin. Sevgililer günün kutlu olsun.

sevgililer günü gif ile ilgili görsel sonucu

– Gönlüme taht kurdun, gönlümün sultanı oldun, gece gökyüzünde parlayan yıldızım, sabah ise ruhuma doğan güneşim oldun. Sevgililer günün kutlu olsun!

– Sen dünyaya sürgün bir meleksen ve ben seni o kadar çok seveceğim ki bir daha cennetine geri dönmek istemeyeceksin… Sevgililer günün kutlu olsun!

– Gönlüme taht kurdun, gönlümün sultanı oldun, gece gökyüzünde parlayan yıldızım, sabah ise ruhuma doğan güneşim oldun. Sevgililer günün kutlu olsun!

sevgililer günü gif ile ilgili görsel sonucu

– Parlayan her günün sabahında içimde gözlerini görebilmek aşkı olmasa, inan hiç bir şeye değmezdi yaşamak. Sevgililer günün kutlu olsun.

– Güller anlatsın sana olan aşkımı… Karşında nasıl aklımın yerinden gittiğini, gözlerimi nasıl senden ayıramadığımı… Güller anlatsın…

– Dün gece sen uyurken kızıla boyadım denizleri, uçurumdan attım sessizliği, haber saldım rüzgârlara fısıldasınlar seni ne çok sevdiğimi ve özlediğimi.

– Nasıl ki uzaktaki yıldız parlak gelirse insana, uzakta olduğun için tutkunum sana! Hanı en güzel asklar imkânsız gelir ya insana, imkânsız olduğun için tutkunum sana.

– Bazı rüyalar diğerlerinden daha uzun sürer. Bazıları da çok çok güzel. Benim en uzun ve en güzel rüyam şu an bu mesajı okuyor. Sevgililer günün kutlu ols

– Güllerin sayısı duyduğun aşkı yansıtır derler. Sana olan aşkımı gösterecek kadar gül yok kainatta!

sevgililer günü gif ile ilgili görsel sonucu

– Sevgililer gününde beyaz bir güvercin yolluyorum sana; kanatlarında mutluluk, yüreğinde sevgi ve sadakat, kar beyaz tüylerinde umut ve gagasında iyi geceler öpücüğü, yanağını uzat. Yüreğin kadar yanındayım. Kendini yalnız hissettiğinde elini kalbine koy; ben hep ordayım!

– Denizi içerken maviler takıldı boğazıma, karaya vuran balık gibi çırpınıyorum. Mavi gözlerini özlüyorum. Sevgililer günün kutlu olsun…

HANDE ATAİZİ HAFIZASINA GÜVENEN SEVGİLİLERİ YARIŞTIRACAK!..

Marmara Park AVM, “Sevgililer Günü” etkinlikleri kapsamında hafızasına güvenen sevgililere “Aşk Çengeli” yarışması ile birbirinden güzel sürpriz hediyeler kazandıracak. Hande Ataizi ve Hakan KA’nın birlikte sunacakları yarışmada çiftler, sorulacak hafıza sorularına doğru kalpleri açarak en çok eşleştirmeyi yaparak çeşitli hediyelerin sahibi olacaklar.

Marmara Park AVM,“Sevgililer Günü” etkinlikleri kapsamında hafızasına güvenen sevgililere “Aşk Çengeli” yarışması ile birbirinden güzel sürpriz hediyeler kazandıracak. Hande Ataizi ve Hakan KA’nın birlikte sunacakları yarışmada çiftler, sorulacak hafıza sorularına doğru kalpleri açarak en çok eşleştirmeyi yaparak çeşitli hediyelerin sahibi olacaklar.

10 Şubat Cumartesi günü saat 14:00’da Beylikdüzü/Esenyurt bölgesinde bulunan Marmara Park AVM’de yapılacak eğlenceli “Aşk Çengeli” hafıza oyununda bazen doğru eşlemeyi bulmak kadar, bazen de bulmamak da çiftlerin arasının bozulmaması için gerekli olacak. Çiftlerin birbirleriyle ilgili sorulara verecekleri cevaplardan yola çıkarak hazırlanan bol sürprizli ve bir o kadar da eğlenceli hafıza oyununa katılmak için Marmara Park AVM 14 Şubat Sevgililer Günü etkinlikleri kapsamında tüm sevgilileri bekliyor olacak.

SEVGİLİLER GÜNÜ ÖZEL HEDİYE ÖNERİLERİ

Bu Sevgililer Günü’nde Ona Oral-B Genius Serisi ile Sağlıklı Bir Gülüş Armağan Edin

Diş fırçasında dünya lideri Oral-B, sevdiklerine teknolojik, sağlıklı ve özel bir hediye vermek isteyenlere Genius serisinde yer alan modellerini öneriyor. Üstün özellikleri sayesinde diş fırçalamayı kişisel bir deneyime çeviren Oral-B Genius serisi, Sevgililer Günü’ne göz alıcı ve bembeyaz bir gülüşle girmek isteyenlerin de favorisi oluyor.

Dünyada diş hekimlerinin en çok tavsiye ettiği bir numaralı marka Oral-B, 14 Şubat Sevgililer Günü için özel bir hediye arayışı içinde olanlara Genius serisini sunuyor. Akıllı telefonlarla uyumlu teknolojisi ve eşsiz tasarımı dikkat çeken Oral-B Genius serisi, dişleri ağızdaki hiçbir noktayı atlamadan doğru şekilde fırçalamaya imkân tanıyor. Oral-B Genius serisinde yer alan modeller, sağlıklı ve mükemmel bir gülüş isteyen kadınlara ve erkeklere hitap ediyor.

Manuel fırçalara kıyasla yüzde 100’e kadar fazla plağı ortadan kaldıran Oral-B Genius ürünleri, üçlü basınç sensörü sayesinde diş etlerini koruyor, sert fırçalamalarda hızını otomatik olarak yavaşlatıp titreşimlerini durduruyor. Akıllı telefon uygulamasıyla ayrıcalıklı bir kişisel bakım sağlayan Oral-B Genius serisi, gelişmiş pozisyon algılama teknolojisi sayesinde ağızdaki hiçbir noktayı atlamıyor.

Oral-B Genius serisi basınç göstergesi, zamanlayıcı ve bluetooth bağlantısı gibi özellikleri kolayca görmeye imkân veren Smart Ring sayesinde ağız bakım deneyimini bir adım öteye taşıyor. 12 renk ışık ayarı seçeneğiyle diş fırçalamayı kişisel bir deneyim haline getirirken eşsiz tasarımıyla da göz dolduruyor. Şarjı 12 güne kadar dayanan Oral-B Genius serisi için tasarlanan seyahat kutusu hem akıllı telefonunuzu hem de fırçanızı aynı anda şarj etmenize olanak veriyor.

Bluetooth eşleşmesi ile çalışan, IOS ve Android işletim sistemlerine uygun Oral-B App, fırçalama işlemini göstererek fırça ayarlarının uyarlanmasını sağlıyor. Uygulama, dişlerin, diş hekimlerinin tavsiyelerine uygun, daha güvenilir, etkin ve mükemmel bir şekilde fırçalanmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

LC WAİKİKİ TİŞÖRTLE SEVDİĞİNİZE MESAJ VERİN!
LC Waikiki’nin Sevgililer Günü’ne özel sloganlı tişörtleriyle çiftler sevgilerini mesajla gösteriyor.


LC Waikiki, klasikleşmiş hediyeler yerine farklılık arayan sevenler için bugüne özel mesajlı tişörtler tasarladı. Kadın ve erkekler için tasarlanan koleksiyonda, sevgi sözcükleri tişörtlere dökülüyor.

Sevdiklerine hediye almakta zorlananlar için hazırlanan Sevgililer günü özel sloganlı tişörtlerde “MR RIGHT”, “MRS ALWAYS RIGHT”, “THE KING”, ”THE QUEEN”, “YOU+ME=WE” baskıları öne çıkıyor. 14 Şubat’ta sevgisini sözlere dökmek isteyen çiftlere alternatifler sunan LC Waikiki Sevgililer Günü Koleksiyonu’nda siyah ve beyazın yanı sıra aşkın rengi kırmızı da öne çıkıyor.

Atasay’dan Sevgililer Günü’ne Özel Her Alışverişe Melek Kolye Hediye!

Atasay, sadeliği ve saflığı simgeleyerek aşkın sembollerinden biri olan melek kolyesini 1 Şubat- 14 Şubat tarihleri arasında Atasay mağazalarından yapılan her alışverişte hediye ediyor.


Şıklığınızı Atasay’ın zarif tasarımlarıyla tamamlamak ve pırlantalı incili ‘melek’ kolyeye sahip olmak için 1 Şubat – 14 Şubat 2018 tarihleri arasında size en yakın Atasay mağazasına ya da www.atasay.com adresine uğramanız yeterli. Yapacağınız alışveriş ile kendinizi, hediye kolye ile sevdiklerinizi şımartabilirsiniz.

D-Resort Göcek’ten Huzur Dolu Bir Sevgililer Günü Tatili

D-Resort Göcek

D-Resort Göcek, 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel hazırladığı programı ile Göcek’in huzurlu ve romantik doğasında unutulmayacak bir tatil sunuyor. Göcek’in en gözde çekim merkezi olmaya devam eden, yemyeşil bahçeleri, gurme restoran ve barları, D-Gym spor merkezinin yanı sıra D-SPA’sı ile her mevsim tatilin adresi olan D-Resort Göcek, butik tatil anlayışı çerçevesinde konuklarına keyifli zaman geçirmeleri için ayrıcalıklı bir program hazırladı.

D-Resort Göcek, 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel hazırladığı tatil programı ile bir gece konaklama, gidiş dönüş havaalanı transferi ve Göcek manzarası eşliğinde kahvaltı dahil bir paket sunuyor. Misafirlerin konaklama boyunca yapacakları yiyecek ve içecek harcamalarında %10 indirim uygulayacak olan otelde ayrıca gün boyu canlandırıcı havuz, sauna, buhar odası ve fitness salonundan da yararlanılabiliyor. Erken giriş ve geç çıkış olanağı da bulunan paket dahilinde misafirler Göcek’in ve otelin tadını son dakikaya kadar çıkarabiliyorlar.

Sevgililer Günü’nü doğanın içinde romantik ve huzurlu geçirmek isteyen çiftlere sunduğu bu programın bir gece konaklamalı iki kişilik fiyatı 499 TL. Odaya şarap meyve ikramının yanı sıra oda uygunluğuna göre upgrade yapma imkanı ile birlikte sevgililerin ruhunu şımartmak isteyenlere de D-Spa’da da % 10 indirim imkanı sunuyor.

Çünkü Aşk Kutlanmaya Değer – Rotana’dan Özel Sevgililer Günü Paketleri BB


Uluslararası otel grubu Rotana’nın Türkiye’deki ilk otelleri Burgu & Tango Arjaan by Rotana, 14 Şubat’ta sevdiğiyle romantik bir gün geçirmek isteyen çiftler için harika alternatiflerle dolu özel aşk paketleri hazırladı. İkonik ve etkileyici mimarisiyle Anadolu Yakası’nın prestijli otelleri Burgu & Tango Arjaan by Rotana, 14 Şubat’ı hem şehrin merkezinde, hem de herşeyin uzağında geçirmek isteyen çiftler için 269 TL’den başlayan romantik kutlama alternatifleri sunuyor.

AŞK’IN PORSELEN HALİ…MIX&MATCH

Aşk, iki kalbin birlikte atması, iki ruhun bir arada yaşama sanatıdır. Porland, aşkın farklı hallerini bilenler ve tüm farklılıklara rağmen bir arada yaşamanın uyumunu sağlayanlar için Mix&Match Koleksiyonu’nu oluşturdu. Tıpkı farklı kişilikler olduğu gibi farklı desenlerin çizildiği, tıpkı farklı fiziksel özellikler olduğu gibi farklı boyutların üretildiği bu birbirinden değişik ancak bir o kadar da birbiriyle uyumlu koleksiyona siz de aşık olacaksınız.

Sevgililer Günü’nün vazgeçilmez romantik sofralarına siz de Mix&Match koleksiyonu ile hikaye katmak ve farklılıklara rağmen sevmenin tadına varmak istiyorsanız mağazalarımızı ve porland.com.tr adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Geniş ürün gamı ve fiyat aralıkları ile her zevke ve bütçeye hitap eden Porland’da, farklı boylarda düz, desenli, renkli tabak modelleri, kaseleri, kupaları ve ikram grubu ürünlerinden dilediğiniz ile kendi zevkinize uygun takımınızı oluşturabilir, istediğiniz adette satın alarak sevdiklerinize hediye edebilirsiniz, üstelik 10-14 Şubat 2018 tarihleri arasında tüm ürünlerde ekstra % 10 indirim fırsatı da sizleri bekliyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu