Televizyon

15 Temmuz FETÖ darbesinin unutulmayan haber spikeri TRT ekranlarına döndü

15 Temmuz 2016’da FETÖ darbesi sırasında olay gecesi TRT ekranında zorla bildiri okutulan deneyimli haber spikeri nihayet ekranlara döndü. 15 Temmuz darbe girişiminin unutulmaz yüzlerinden biri haline gelen TRT spikeri Tijen Karaş ekrana döndü.

Karaş, saat 10.40’ta yayınlanan bültende uzun bir aranın ardından yeniden izleyicilere seslendi.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında TRT ekranlarında kendisine zorla darbe bildirisi okutulan Tijen Karaş, daha sonra müşteki sıfatıyla mahkemede ifade de vermişti.

Deneyimli spiker ekranlardan uzak kaldığı yıllarda ise Türkiye’yi dolaşarak, darbe gecesi ve sunuculuk mesleğine ilişkin deneyim ve merak edilenleri anlattı.

blank

TİJEN KARAŞ KİMDİR?

1975 Ankara doğumlu Tijen Karaş, Ankara Yenimahalleli. Üç çocuklu bir ailenin ortanca kızı olan spiker, Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun. Uzun yıllardır TRT’de çalışan Tijen Karaş; 2000 yılında TRT’de Yaşam ve Gençlik adlı programı sundu. TRT Avrasya, TRT Int ve TRT Türk’te çeşitli programlar sunduktan sonra, haber spikerliğine geçti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu