Yaşam

15 Temmuz ruhu fotoğraflarla tarihe yazıldı

Küçükçekmece Belediyesi 15 Temmuz Fotoğraf Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. İstanbul Küçükçekmece Belediyesi tarafından organize edilen 15 Temmuz Fotoğraf Yarışması, 2000’den fazla fotoğrafın değerlendirilmesiyle sonuçlandı. İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya ve İstanbul Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’in katılımı ile gerçekleşen özel gecede, 15 Temmuz 2016 tarihinde yapılmaya çalışılan darbe girişiminin Yenikapı ruhuna dönüşüm sürecini anlatan yaklaşık 2000 fotoğraf arasından dereceye giren eserlerin sahiplerine ödülleri takdim edildi.

1479113903_1-lik_____d__l______sedat_suna

15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye’nin egemenliğine yapılmaya çalışılan darbe girişiminin Yenikapı ruhuna dönüşüm sürecini anlatan 15 Temmuz Fotoğraf Yarışması; İzzet Keribar, Sami Uçar, Ozan Sağdıç, Mustafa Binol ve Ahmet Çağlar gibi fotoğrafın duayen isimlerinin jüriliğinde değerlendirmeler sonrasında sonuçlandı. 15 Temmuz 2016 tarihinden 7 Ağustos 2016 Yenikapı buluşması arasında geçen sürede çekilen yaklaşık 2000 fotoğraf karesi arasından değerlendirilerek dereceye giren 57 fotoğraf, İstanbul Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde sergilenmeye başlandı. Küçükçekmece Belediyesi bünyesinde bulunan tüm kültür ve sanat merkezlerinde sergilenmesi planlanan 15 Temmuz Fotoğraflarının ayrıca, oluşacak talep doğrultusunda farklı şehirler ve farklı ilçelerde halka takdim edilmesi planlanıyor.

Sergi açılışının ardından katılımcıların ve ilçe halkının yoğun ilgisi eşliğinde ödül töreninde konuşma yapan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz “15 Temmuz şehitlerimiz ve gazilerimiz için o gece yaşananları unutturmamak bizlerin görevidir. 15 Temmuz ve sonrasında yaşananları unutmamak ve unutturmamak için hayata geçirdiğimiz fotoğraf yarışmasının dereceye giren katılımcılarına bugün ödüllerini takdim ediyoruz. 15 Temmuz’u unutturmamak için Küçükçekmece Belediyesi olarak projelerimize devam ederek şehit ve gazilerimize minnet borcumuzu ödemeye çalışacağız” dedi.

13 Kasım 2016 Pazar günü saat 18:00’da İstanbul Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen 15 Temmuz Fotoğraf Yarışması Ödül Töreninde birinci Sedat Suna 10.000 TL, ikinci Serap Korkmaz 7.500 TL, üçüncü Nazlı Kılıç 5.000 TL’lik ödülleri Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz tarafından teslim edildi. Ayrıca yarışma kapsamında 2.000 TL değerinde üç adet mansiyon ödülü, 1.500 TL değerinde Küçükçekmece Belediyesi Özel Ödülü ve 200 TL değerinde 50 adet sergi ödülü, eser sahiplerine takdim edildi.

13 Kasım, Pazar günü açılışı gerçekleşen 15 Temmuz Fotoğrafları Sergisi 23 Kasım 2016 tarihine kadar Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde ziyaret edilebilir. Fotoğraf Sergisi daha sonra Küçükçekmece Belediyesi’ne ait tüm kültür sanat merkezlerinde de ziyarete açılacak.

Başa dön tuşu