Yaşam

16 Eylül Ay tutulması etkileri ne zamana kadar devam edecek?

Beklenen Ay tutulması gerçekleşti… Tarihler 16 Eylül 2016’yı gösterdiğinde Ay, Balık burcunda tutulmayı yaşadı. Peki, Ay tutulmasının etkileri ne zamana kadar sürecek? Ay tutulması etkisi hemen geçecek mi? Gerginliğin işareti olan ve Merkür gerilemesi ile aynı döneme rastlayan 16 Eylül Ay Tutulmasının etkilerinden nasıl korunabiliriz? Ay tutulması hangi burcu ne yönde etkileyecek, ay tutulmasının olumlu etkileri de var mı?

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve halkalı ay tutulmasının gerçekleştiği Balık burcu 16 Eylül Ay tutulmasından nasıl etkilenecek, burçların dikkat etmesi gerekenler, tutulma süresi içinde yapmaktan kaçınması gerekenler neler, Tutulma günü hangi burç nasıl davranmalı? sorularının cevabı haberimizde.

Uyarıyoruz! Ay tutulmasının etkileri aylarca sürecek…

16 Eylül 2016 tarihinde gerçekleşen olan Halkalı Ay tutulmasının en büyük etkisini tabi ki Balık burcunda olanlar yaşayacak. Bu ay tutulması burçları üzerinde ilk etapta 15 gün içinde güçlü bir etki oluşturacak. Ancak bununla da bitmeyecek, bu tutulmanın etkisi en az 3 ay kadar burçlar üzerinde kendisini hissettirecek.

16 Eylül 2016  Cuma günü Balık burcunun 24. derecesinde meydana gelen yılın son Ay tutulmasının zamanına bakıldığında Mars ile Ay’ın ters etkileşimde olduğu görülüyor. Asabi gezegen Mars, doğal afetler, kazalar, cerrahi yaralanmalar, savaşlar, hatta askeri operasyonların habercisidir. “Bu ne demek?”

Tutulma etkisi sürecinde bireysel olarak kimseyle çatışmamaya özen gösterin!

Duygusal balık burcunda yaşanacak Ay tutulmasında Mars’ın olumsuz etkilerini göz ardı etmemenizde yarar var. Yani duygusal bağlamda sorunlarınızı çözme arayışına girdiğinizde kimseyle çatışmamaya gayret edin. Bu dönemde yalnızca kişisel değil ülkeler arasında siyasi olaylar söz konusu olduğunda yine soğukkanlı olup sorunları müzakere yöntemi ile çözülmesi gereken bir döneme giriliyor. Bu dönemde kitlesel hareketler ve psikolojik toplumsal travmalar da gündeme gelebilir.

Uzman Astrolog Hande Kazanova’dan müjdeli yorum: Şifalanma Zamanı

Uzman Astrolog Hande Kazanova “Bireysel olarak bu tutulmanın etkilerine bakarsak, Balık burcu hayalgücü, bilinçaltı, sömürülerle, adanmışlıkla, bırakmakla, vazgeçmekle alakalıdır. Ruhsal şifalanma, arınma yine onun konusudur. Hayatı daha fazla sorgulayacağımız, yalnızlık ve izolasyon ihtiyacımızı arttıracağımız bir dönem içindeyiz. Satürn- Neptün karesiyle ortaya çıkan korku, suçluluk ve endişelerden ve bunların içimizde büyüttüğü öfkeden kaçmak yerine, kendimizi akışa bırakmalı, gerçekleri göz ardı etmeden ilerlemeli, kendimizi ve yapabileceklerimizi öncelikle kabullenmeliyiz. Ne ve kim olduğumuzla mutlu olmalıyız!…” diyor. Tutulma sürecini pozitif hale getirmenin yollarını anlatan Kazanova, “Mars’ın devrede olduğu, hareretli, istekli, düşüncesizce harekete geçirecek yapıyı iyi kontrol etmeli ve dengelemeliyiz zira tartışmalar, sürtüşmeler ve kazalara açık bir süreç içinde olacağız. Egzersizler, etkili çalışmalar, kendimizi çok fazla zorlamadan tutkuyla isteklerimizi yerine getirmeye çalışmak, hayatın eğlenceli yönlerine odaklanmak, içimizdeki verimliliğin ve yaratıcılığın çıkmasına izin vermek bu tutulmada yapmamız gerekenlerin başında geliyor. Meditasyon, şifa çalışmaları, dans, reiki, yoga, Nlp, regresyon gibi ruhsal çalışmaları arttırabiliriz. Resim, müzik, bale, koreografi çalışmaları, sinema, tiyatro gibi etkinlikler, renklerle çalışmak bizi ve ruhumuzu rahatlatabilir. Yine su kenarları, suyla temas, hamurla uğraşma, çanak, çömlek, seramik uğraşıları verimliliğimizi arttıracak. Bu aralar eğer sürekli bir tedavimiz yoksa gereksiz ilaç alımından uzak durmalı, şeker ve rafine gıdaları hayatımızdan çıkarmalı, ayaklarımıza ve ruhsal durumumuza dikkat etmeli, ruhumuz ve bedenimiz arasındaki dengeyi sağlamalıyız.” diyerek uyarıda bulunuyor.

HANDE KAZANOVA 16 EYLÜL PARÇALI AY TUTULMASINI ETKİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Uzman Astrolog Su Karakuş hangi burcun nasıl etkileneceğini şöyle özetliyor:

16 EYLÜL TUTULMASI HANGİ BURCU NASIL ETKİLEYECEK?

KOÇ: Kötü alışkanlıklarınızdan birine noktayı koyacaksınız. Uzaklardan gelen bir haber veya öğreneceğiniz bir gerçek iradenizi yükseltecek.
BOĞA: Arkadaşlarınızdan birine veda edeceksiniz. Ödemeler, para veya ameliyatlar ayırıcı faktör olacak.
İKİZLER: Kariyerinizle ilgili dönüm noktası sayılacak kararlar alacaksınız. Evliliğinizin veya ortaklığınızın bozulması bu kararın ana nedeni sayılabilir.
YENGEÇ: Medya çalışmalarınız yeniden başlayacak, arayışınız son bulacak veya eğitim yaşamınızda önemli bir başlangıç yaratacaksınız. Tutulmadan yararlanacaksınız.
ASLAN: Partneriniz veya çocuklarınızın sayesinde kredi alacak veya sponsor bulacaksınız. Ödemeleri kolaylaştıracak bir formül bulabilirsiniz.
BAŞAK: Eşinizle veya iş ortağınızla ilişkinizi gözden geçirecek, ailenizle aranızda çıkan tartışmalar nedeniyle evden uzaklaşacaksınız. Çabanız ev sahibi olmaksa nihayet bir yakının yardımıyla mülk alabilirsiniz.
TERAZİ: İş arkadaşlarınızdan birine elveda diyecek, yakın çevrenizi yeniden oluşturacaksınız. Sağlığın önemini bir kez daha kavrayacağınız dönemdesiniz.
AKREP: Aşk yaşamınızda önemli ve yararlı bir evredesiniz. yalnızsanız ruh eşinizi tanıyacak, ilişkiniz varsa romantik olmayı öğreneceksiniz. Aşırı harcamalara dikkat!
YAY: Evinizin satışı isteğiniz dışında gerçekleşebilir. Öfkenizi kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Yaşamınızda bir dönem kapanıyor. Aile ilişkilerini korumalısınız.
OĞLAK: Yakın çevrenizden birini kaybetmeniz, eğitim alanında istediğiniz başarıyı elde edememek kendinizi suçlamanıza yol açabilir. Geçmişe dair kızgınlıklar geliştirebilirsiniz. Çevrenizi yenileyeceksiniz.
KOVA: Mali alanda bir gelirinizi kaybedebilir, eski konumunuza geri dönmek isteyebilirsiniz. Arkadaş kurbanı olmaya karşın tetikte olun. Kavgalar para kaybettirebilir.
BALIK: Burcunuzda gerçekleşen Ay tutulması görünüşünüzü ve kariyerinizle ilgili azmettiğiniz şeyleri yenilemenizi sağlayacak. Önemli bir değişikliği bünyenize alabilirsiniz. Evlilik tazelemek de mümkün.

Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu