Magazin

2 kişinin ölümüne sebep olan Emrah Serbes alkollü çıktı

Emrah Serbes’in 2 kişinin ölümüne sebep olduğu trafik kazası ile ilgili gelişmeler gelmeye devam ediyor.  Behzat Ç.’nin yazarı Emrah Serbes’in kazadan 1 gün sonra alkollü bir şekilde hastaneye gittiği ortaya çıktı. Önce suçu arkadaşına atan sonra da vicdan azabından itiraf ettiğini belirten Emrah Serbes’in 25 yıla kadar hapis istemi ile yargılanması bekleniyor.

22 Eylül Cuma günü Bodrum’a giderken geçirdiği trafik kazasında 2 kişinin ölümüne sebep olan Emrah Serbes’in 5 kez alkol tedavisi gördüğü ileri sürüldü. Emrah Serbes’in kazada suçu ilk önce arkadaşına atma sebebinin soruşturmanın derinleşmesiyle yalanlarının ortaya çıkacağını anlaması olarak yorumlandı. Bilindiği gibi Serbes, kazanın üstünden 6 gün sonra itiraf mektubu yayınlayarak teslim olmuştu. Tutuklanarak T Tipi cezaevine gönderilen Serbes’in yalan söylediği ortaya çıktı.

Posta’nın haberine göre; Emrah Serbes kaza sonrası 23 Eylül’de İstanbul Sırp Pırgiç Ermeni Hastanesi’nin acil servisine eniştesiyle giderek alkol testi yaptırdı. 1.25 promil alkollü (Yasal sınır 0.50) çıkan Serbes, 6 adet sakinleştirici ilaç aldığı yalanını söyledi. Kaza hakkında burada da bilgi vermeyen Emrah Serbes’in 2015 yılından bu yana aynı hastanede 5 kez alkol tedavisi gördüğü öğrenildi.

Neden hemen test yaptırmadı?

Emrah Serbes, ölümlü kazadan sonra hastaneye giderek alkol testi yaptırmayı reddetmişti. Serbes, kazadan sonra testi yaptırsaydı alkollü araç kullandığı ortaya çıkacaktı. Yani; TCK 21. maddedeki “olası kast” düzenlemesiyle cinayet işlemiş gibi ceza alacaktı. Bu ceza da 20 ile 25 yıl arasında değişiyor.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu