Yaşam

2 Mayıs Pazartesi hava durumu İstanbul Ankara İzmir

Yurt genelinde normalin altında seyreden sıcaklıklar Mayıs ayının ilk haftasında yükselme eğilimi gösterecek. Pazartesi günü yurdun genelinde parçalı bulutlu bir hava beklenirken Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda yağışlar olacak. İstanbul, Ankara, İzmir dahil Türkiye genelinde il il hava sıcaklık dereceleri ve tahminleri haberimizde.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre; İstanbul, İzmir ve Doğu Anadolu’nun doğusu ile yarın Pazartesi öğle saatlerinden sonra Afyonkarahisar ve Isparta çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının ülke genelinde artarak mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor. Rüzgar; batı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu, iç ve güney kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

Destekten TR

MARMARA BÖLGESİ
Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
BİLECİK Parçalı bulutlu 9 24
BURSA Parçalı bulutlu 9 23
EDİRNE Parçalı bulutlu 10 23
ISTANBUL Parçalı bulutlu 13 18

Destekten TR

EGE BÖLGESİ

Destekten TR

Az bulutlu ve açık, iç kesimleri ile zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, yarın Pazartesi öğleden sonra Afyonkarahisar çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
A.KARAHISAR Parçalı bulutlu, yarın Pazartesi öğleden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 9 23
DENİZLİ Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 15 28
IZMIR Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 15 23
KÜTAHYA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 8 25

AKDENİZ BÖLGESİ

Az bulutlu ve açık, iç ve doğu kesimleri ile zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, yarın (Pazartesi) öğleden sonra Isparta çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor
ADANA Parçalı bulutlu 17 30
ANTALYA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 19 25
ISPARTA Parçalı bulutlu, Pazartesi öğleden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 11 23
MERSİN Parçalı bulutlu 18 26

İÇ ANADOLU BÖLGESİ

Az bulutlu ve açık, güney ve doğusu ile zamanla bölge genelinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 9 25
ESKİŞEHİR Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 8 25
KAYSERI Parçalı bulutlu 6 24
KONYA Parçalı bulutlu 11 26

BATI KARADENİZ BÖLÜMÜ

Az bulutlu ve açık, zamanla bölge genelinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.
BOLU Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 7 24
KARABÜK Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 7 27
SİNOP Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 11 16
ZONGULDAK Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 10 20

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLÜMÜ

Az bulutlu ve açık, Doğu Karadeniz ile zamanla bölge genelinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
RIZE Parçalı bulutlu 11 19
SAMSUN Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 9 17
TOKAT Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 7 24
TRABZON Parçalı bulutlu 11 18

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Parçalı yer yer çok bulutlu, bölgenin doğusunun yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ELAZIĞ Parçalı bulutlu 10 27
ERZURUM Parçalı zamanla çok bulutlu, Pazartesi sabah saatlerinden itibaren yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 2 17
ŞIRNAK Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın Pazartesi sabah saatlerinden itibaren yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 14 23
VAN Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 5 17

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
ADIYAMAN Parçalı bulutlu 16 30
DIYARBAKIR Parçalı yer yer çok bulutlu 11 27
GAZIANTEP Parçalı bulutlu 14 29
MARDIN Parçalı yer yer çok bulutlu 16 26

DENİZLERDE HAVA

Batı Karadeniz’in doğusunda fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de; doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), doğusu 4 ila 6 (30-50 km/sa), sabah saatlerinden itibaren doğusu 5 ila 7 (40-60 km/sa), Doğu Karadeniz’de; doğu ve kuzeydoğudan, gece saatlerinden itibaren doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m batısı 2,0 ila 3,0m. Görüş: İyi.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga 1,5m ila 2,5m. Görüş: İyi.
EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de; kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Güney Ege’de; kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m. Görüş: İyi.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı ve kuzeybatıdan, doğusu güney ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m. Görüş: İyi.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan, gece kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 0,75m Görüş: İyi, yağış anında orta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR