Astroloji

2 Temmuz Güneş tutulmasının burçları etkisi nasıl olacak?

GÜNEŞ TUTULMASI

Güneş bilincimizin merkezidir. Yaşama bakış açımızı belirler. Güneşin yaydığı ışınlar üzerimizde manyetik bir etki yarattığından gündüzleri düşünme mekanizmamız çok iyi çalışmayabilir. Gece güneşin etkileri azaldığı için  insan beyni  daha iyi çalışır. Güneş tutulması yapabileceğinizi hiç düşünmediğiniz şeyleri yapmanıza yardımcı olurlar. Güneş tutulması değişiklik  ve yeni durumların ortaya çıkmasına yol açar. Kesinlikle her şey olumlu olacak diye bir şart yok. Tutulmalar bazen size yeni bir kapıyı açarlar – daha önce asla giremediğiniz bir kapı ardına kadar açılır.

Tutulmalar, zamanın tarihlerinde oynar. . Uzun zamandır istediğini bir şey bir anda karşınıza çıkabilir. Yıllardır ulaşamadığımız istekleriniz mucizevi bir şekilde gerçekleşebilir. Bazen bir dileğinizin veya çok istediğinizin bir olayı hızlı bir şekilde karşınıza çıkarır. Aylar ya da yıllar geçmesi gerektiğine inandığınız olayları bir anda kapınıza getirirler. Ortaya çıkan yeni bir hayatın başlangıcı olacaktır. Hatta cesarete edemediğiniz konular sizin adınıza evren düzenleyecek tir. Güneş tutulmaları, Ay tutulmalarından farklı bir şekilde başlangıçları vurgular.  Hayatınızda bir şey bitiyor ve yeni bir şey başlarken belki de aylar sonra yaşamınız düzene girecektir. Yeni bir oluşumun başlangıç sinyalidir. Şunu unutmayın değişmeyen tek şey değişimdir ve değişimleri  tutulmalar sağlar. 2 temmuzda Yengeç  burcunda gerçekleşecek olan Güneş tutulması; çalışkanlık, iş sistemleri, temizlik, hijyen, sağlık konularında reformist değişimler olacaktır. Hastaneler, yeni sağlık tesislerinin açılması iş yaptığımız insanlara karşı alacağımız radikal kararlar Uzun süredir oturduğunuz bir semtten bir daha dönmemek üzere taşınabilirsiniz. Ülke değiştirebilirsiniz. Yeni bir kazanç kapısı ardına kadar açılabilir. Meslek değiştirebilirsiniz.  Ruhsal yönden duygusal değişimler, yeni alacağımız tavırlar bu Güneş Tutulmasının kapsamında olacaktır.

Merkür Geri Gidiyor

Astrolojide Güneş dahil tüm gezegenler dünya yörüngesi etrafında dönüyor olarak kabul edilir ve yorumlar bu yönde yapılır. Dünyanın kendi yörüngesindeki gidiş hızı, diğer gezegenlerin gidiş hızından farklı olduğu için, yılın farklı dönemlerinde gezegenler izledikleri yollarında geri gidiyormuş hissini verirler. Gezegen aslında geri gitmez. Bu sadece görünümdür. Gezegen önce durur görülür ve daha sonra ileri hareketine başlar. Bu sanal görüntü bize bir duraksayan eski işlerin sağlayacağı avantajları tekrar sunarken, bize bulunduğu eve göre yaşatacağı zorlukları da gösterir. Gezegenler geri gitmeden önce, durdukları ve hareketsiz kaldıkları günlerde, astrolojik açıdan enerjilerini tam yansıtamadıkları düşünülebilir.

Bu dönemde, eller ve parmaklarla ilgili kazalar çıkabilir. İnsanlar randevularını unutabilirler. Yanlış zaman ve yanlış yerlerde birbirlerini bekleyebilirler. Bu devrede tasarlanan fikirler, Merkür eski hareketine döndüğünde vazgeçilebilir. Bu yüzden önemli projelere başlamamak gerekir. Yine bu dönemde kontrat imzalamamalı ve önemli seyahatlerinizi ertelemelisiniz. Pahalı bir eşya satın almak istiyorsanız her zamankinden daha  dikkatli olmak zorundasınız. Elinize geçen belgeleri iyice okumadan imza atmamalısınız. Fakat tüm bu aksilik olasılıklarına rağmen, bu üç haftalık dönemlerinizde geriye dönüp eski ve yarım kalan işlerinizi tamamlamak için ve yeniden gözden geçirmek için tam zamanı olduğunu unutmayın.

Merkür’ün anlamı

Başak ve İkizlerin yöneticisi olan Merkür’dür. Merkür’ün doğum haritasındaki konumu; nasıl aklı yürüttüğümüzü çevremizle nasıl ilişki kurduğumuzu hayatımızda duyguların mı, mantığın mı ağır bastığını gösterir. Merkür vücutta ağız, dil, beyin, sinir sistemi, hipofiz bezi, ve kalsiyumu temsil eder. İletişim ve küçük teknolojik aletlerde Merkür etkilidirler. Merkür geri gittiği zaman doğanlar, hayatlarını düşünsel fonksiyonlarda çok kullanacağı işlere adarlar. Dikkatlice hesap yaparlar. Matematiksel zekalarını analitik bir şekilde kullanırlar. Yaşamları boyunca kendilerini işlerine adarlar. Düşünce şekilleri, hareketleri yürüyüşleri ve mimikleri diğer kişilere göre farklıdır.

8 Temmuzda Merkür Aslan burcunda geri hareketine başlıyor. Güneş tutulması ile birlikte Merkür retrosu birlikte çalışıyor çakışıyor. Yine değişimlerin radikal bir şekilde ortaya çıkması kaçınılmaz. Mükemmellik ve hoşgörülük sınırlarını tehdit eden yenilikler karşında alacağınız tavırlar önemli. Trafik faciaları  riski var. Yine dolaşım sistemiyle ilgili aksaklıklar söz konusu.  Merkür’ün geri gittiği  16 Temmuzda Oğlakta bir Ay tutulması gerçekleşiyor. Bu dönemde; ; trafik kazaları, ulaşımda gecikmeler oluşacaktır. Doğum haritasında geri giden bir gezegen, kişinin hayatında değişiklerle karşılaşacağını gösterir. Geri harekete genellikle retro denir ve retro Merkürle doğmuş biri, düşünce bazında çok fazla aktif değildir. Düzensiz enerjisi yüzünden aşk ve iş yaşantısında ritim ve düzen bozuklukları gösterebilir. Ruhsal problemler ve şizofrenler için iyi değil. Depresyon atakları artabilir. Sağlıkta yanlış teşhisler ve hastane skandalları gündemi meşgul edebilir. Birlikte çalıştığımız kişilerin dedikodularını duyabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu