Yaşam

2016 yılı dünyanın en değerli markaları açıklandı

2016 yılının en değerli markalarının sıralaması açıklandı. Buna göre birinci sırada Apple %5’lik bir yükseliş ile korudu. İkincilik ise dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google oldu. Goolge %11 değerlenerek yükselişine devam ediyor. 206 yılının en hızlı yükselen markası ise bir sosyal medya devi olan Facebook oldu. İşte 2016 yılı dünyanın en değerli markaları; yükseliş oranları ile marka değerleri..

Dünyanın önemli marka değerlendirme kuruluşlarından biri olan Brand Finance tarafından hazırlanan “Dünyanın En Değerli 500 Markası” çalışmasının sonuçlarına göre ilk 7 sırayı teknoloji kategorisi alırken; listede hiç Türk markasının yer almaması dikkat çekti. Bununla birlikte bir dönemin en değerli markaları olan IBM, CocaCola gibi şirketlerin listede değer kaybetmeleri de ayrı bir veri olarak kaydediliyor.

Dünyanın en değerli markaları sıralamasını açıklayan Interbrand, 2016 rakamları teknoloji çağında en çok değerlenen markaların yine teknoloji ile ilgili olduğunu gösterdi. .

Apple 4. kez dünyanın en değerli markası seçildi

4. kez şirketine birinciliği götüren Apple markası %5’lik bir değerlemeye ile 178 milyar dolar seviyesini yakalayarak dünyanın en değerli markası seçildi. Google da devler arasında 2. sırada yer alırken, bu yıl %11 değer kazanarak zirvedeki yerini korudu.

2016 yılı en değerli markalar top 10

1- Apple
2- Alphabet (Google)
3- Coca-Cola
4- Microsoft
5- Toyota
6- IBM
7- Samsung
8- Amazon
9- Mercedes
10- General Electric

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu