Magazin

2016 yılında en çok kazanan kadın oyuncular kimler oldu?

2016 yılının en zengin oyuncuları kimler oldu, hangi kadın oyuncular en çok parayı kazandı? İş dünyasının saygın ekonomi dergisi Forbes 2016’nın en çok kazanan kadın oyuncularını açıkladı. Listenin en başında 46 milyon dolar Türk Lirası olarak yaklaşık 138 milyon lira ile Jennifer Lawrance yer alıyor. İkincilik Melissa McCarthy’in (33 milyon dolarla) üçüncülük ise Scarlett Johansson’ın (25 milyon dolar) oluyor. Sıralamada 10 sırada yer alan isim ise;10 milyon dolar ile Deepika Padukone. İşte dünyanın en çok kazanan 10 kadını…

1. Jennifer Lawrence, 46 milyon dolar

1

Geçtiğimiz yılın Forbes listesinde de lider olan Lawrence, bu yıl da listenin birinciliğini kimseye kaptırmadı. Hunger Games’teki efsane oyunculuğu ile gişe rekorları kıran . Lawrance’in bizim paramızla aldığı para yaklaşık 138 milyon lira.

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Melissa McCarthy, 33 milyon dolar 

2

Listeye ikinci numaradan giriş yaparak milyonları şaşırtan Melissa McCarthy klişeleri de yıktı geçti. Adeta “Hollywood’da olmak için süper fit olmanıza gerek yok!” mottosunun canlı delili McCarthy, Hayalet Avcıları filminden elde ettiği gelirle ve popülerlikle şöhretine şöhret katmaya devam ediyor. Tabi ki McCrthy’in büyük beden tasarımlar yaptığı giyim şirketinin de hakkını vermek lazım. Dünyanın en çok kazanan on kadınından biri olan McCarthy’in kazancı bizim paramızla yaklaşık 99 milyon lira…

 

3. Scarlett Johansson, 25 milyon dolar

3

Scarlet Johansson, Ghost in the Shell’deki rolüyle 17.5 milyon dolar kazanıp üstüne de reklamlardan aldığı kazanç da ekleyince bu yılki geliri 25 milyon doları yani bizim paramızla yaklaşık 75 milyon lirayı buldu.

 

 

 

 

 

4. Jennifer Aniston, 21 milyon dolar

4

Asıl kazancını reklam oyunculuğundan kazanan Jennifer Aniston, bu yıl da hem reklamlardan hem de filmlerden 2 milyon dolar, bizim paramızla yaklaşık 63 milyon TL kazanarak listede 4. sıraya yerleşti.

 

 

 

 

5. Fan Bingbing, 17 milyon dolar

5

Fan Bingbing, güzelliği ve yeteneği ile Uzakdoğu’nun en sevilen kadın oyuncularından ve bu yıl da gerek filmlerde gerek de reklamlarda boy göstererek hatırı sayılır bir servet kazandı. Bingbing’in bu yılki kazancı 17 milyon bizim paramızla 51 milyon lira.

 

 

6. Charlize Theron, 16,5 milyon dolar

6

Charlize  Theron, The Huntsman: Winter’s War filmindeki yardımcı rolü ile 2016 yılında kazandığı 10 milyon dolara oldukça ünlü bir markanın parfüm yüzü olmayı da ekleyerek gelirini 16,5 milyon dolara yükseltti. Ve listede bizim paramızla yaklaşık 49,5 milyon lira ile 6. sırada yer almaya hak kazandı.

 

 

 

7. Amy Adams, 13,5 milyon dolar

7

Amy Adams; Çelik Adam, Batman vs Superman: Adaletin Şafağı gibi filmlerle ününe ün kattı. Tam beş kez Oscar’a aday gösterilen Adams, 2017 yılında;  Adaletin Birliği: Bölüm 1’de yer alacak. Ayrıca da büyük bir giyim markasının yüzü olduğundan Adams da en çok kazanan kadınlardan biri olarak listede yerini aldı. Adams’ın kazancı 13,5 milyon dolarla bizim paramızla 40,5 milyon lira.

 

 

 

8. Julia Roberts, 12 milyon dolar 

8

Yılların eskitemediği büyük oyuncu Julia Roberts’ın yer aldığı Mother’s Day filmi hem eleştirmenler tarafından, hem de izleyiciler tarafından beğenilmese de Roberts bu zararı Money Monster ile kapatmayı başardı. Ayrıca bir kozmetik markasından yüzü olunca Roberts, yılı 12 milyon dolar yani bizim paramızla 36 milyon lira ile en çok kazanan kadınlardan biri oldu.

 

9. Mila Kunis, 11 milyon dolar 

9

Bad Moms filminde oyunculuğu; Family Guy’da ise seslendirmenliği ile bu yıl kazancını katlayan ardından da reklam filmleri ile kazancını arttırmaya devam eden Kunis 2016 yılında 11 milyon dolar bizim paramızla 33 milyon lira kazanarak yılı tamamladı.

 

10. Deepika Padukone, 10 milyon dolar

10

Bollywood tutkunlarının hayranlıkla takip ettiği Padukone hem Hindistan’ın en çok kazanan kadın oyuncusu hem de dünyanın en çok kazanan 10 oyuncusundan biri. Padukone bu yıl 10 milyon dolar bizim paramızla yaklaşık 30 milyon lira kazandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu