Yaşam

2017 Kurban fiyatları açıklandı, bu yıl kurbanlıklar kaç lira?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba 2017 kurban fiyatlarını açıkladı. Kurban fiyatları nasıl düzenlendi. Küçükbaş kurbanlık ne kadar, büyükbaş kurbanlık kaç lira? Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, bu yıl Kızılay’ın küçükbaş kurbanlık fiyatlarını 745-750 TL civarında açıklayacağını söyledi.

Kurban fiyatları ile ilgili açıklama yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, “Üreticimiz de esnafımız da hayvan yetiştiricimiz de ithalat yapan arkadaşlar da rahat olsunlar” dedi. 12 gün önce Bakan olduğunu, sabah akşam demeden çalıştıklarını söyleyen Bakan Fakıbaba, “Kızılay 745-750 TL civarında açıklayacak” diyerek kurban fiyatları hakkında ön bilgi verdi.

Kurbanlık fiyatlarındaki artışla ilgili soruya da cevap veren ve geçen seneki kurbanlık fiyatlarını soran Bakan Fakıbaba, bu sene geçen seneki fiyatın üstünde olacağını hiç düşünmediğini ifade etti. Fakıbaba, “Bu sene Kızılay küçükbaş kurbanlık fiyatlarını 745-750 TL civarında açıklayacak” diye konuştu.

Lokantalarda artan yemeklerin fakirlere dağıtılması projesi hakkında sorulan soruya da cevap veren bakan Fakıbaba, “İsrafa karşı olan bir kardeşinizim. Her zaman şunu söylüyorum, israf eden iflas eder. Biz ülke olarak mutlaka israfın karşısında olmamız lazım. Açlıktan ölen insanlar ver. Biz bu israfı önlemek zorundayız. Ben demiyorum ki insanlar yarım porsiyon yesin. 1,5 porsiyon da yenilebilir ama yarım porsiyonla başlanır, bir yarım porsiyon daha istenir. Özellikle lüks lokantalar için söylüyorum ben bunu. Gittiğimiz düğünlerde bakıyorum öyle porsiyon geliyor ki bir şey de söyleyemiyorsunuz. Onun dörtte birini yiyorsunuz gerisi gidiyor. Fakirin fukaranın porsiyonlarını arttırmak zorundayız ama lüks yerlerdeki porsiyonları da küçültmek zorundayız. Bunun için arkadaşlarımızla gerekli çalışmalar da yapıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu