Yaşam

2017 Merkür gerileme ve ilerleme takvimi

Astrolojiye az biraz merakı olan herkes bilir, Merkür denen bir gezegenin var olduğunu ve burçlar üzerinde baskın bir etkisi olduğunu. Peki bu Merkür neden burçları bu kadar etkiler? Merkür ileri veya geri hareketlerinin insanın üzerindeki etkileri hep olumsuz mudur? Merkür nasıl bir gezegendir ki; her hareketi bizi bu kadar yakından igilendirir?

Merkür yılda üç kere, üç haftalık dönemlerle retro (geri) hareketi gerçekleştirir. Merkür gerileme takviminin bilinmesinde fayda varıdr çünkü Merkür gerilediğinde adeta zamanın durduğu hissedilir; o zamana kadar yapılan her işi geri dönüp değerlendirmek için en doğru zamanda olduğunuzu öncelikle belirtelim. Yani retro dönemleri bir şansa çevrilebilir, kişi kendisiyle iç hesaplaşma yapabilir ve kendisiyle yüzleşebilir.

Ancak retro dönemlerinde en çok dikkat etmeniz gereken konu riskten uzak durmaktır. Önünüzü görmediğiniz işlere bu dönemlerde kesinlikle başlamayın önerisinde bulunabiliriz. Hele hele iş değişikliği, evlilik, boşanma gibi yaşamınızı kalıcı yönde değiştirecek kararlar almaktan kaçının… .

Merkür gerilemeye başlamadan önceki döneme yavaşlama dönemi (Pre-Retrograde) denir. Merkür güç yitirmeye başlayacağı için bu dönemde risk almaktan uzak durulmalıdır. Gerilemeden sonraki dönem (Post- Retrograde) Merkür yeniden hız kazanır fakat hala normalden yavaş hareket etmektedir. Bu nedenle riskli girişimlerde bulunulmaması tavsiye edilir.

İŞTE 2017 MERKÜR GERİLEME VE İLERLEME TAKVİMİ

ek2

Mavi renk: Yavaşlama (Pre-Retrograde)
Toprak rengi: Gerileme (Retrograde)
Gri renk: Gerileme Sonrası (Post- Retrograde

1

2

3

Başa dön tuşu