SporSurvıvor

2017 Survivor yarışmacısı milli atlet Sema Apak boşandı!

Survivor 2017’nin önemli isimlerinden milli atlet yine kendisi gibi milli sporcu olan çekiççi Eşref Apak’tan boşandı. Şu anda Survivor’da olan Sema Apak’ın eşinin kumar tutkusu yüzünden boşanma davası açtığı belirtildi.

Türkiye’yi olimpiyatlarda da temsil eden “İlk milli çift” ünvanlı Sema-Eşref Apak çifti resmen boşandı. Sabah Gazetesi’nden Ümit Uzun’un haberine göre; bir erkek çocukları bulunan Milli sporcu çiftin yuvasını Eşref Apak’ın kumar tutkusunun bozduğu iddia ediliyor.

İddialara göre; 32 yaşındaki Semar Apak’ın eski eşi 34 yaşındaki Eşref Apak’ın kumar düşkünlüğü nedeniyle “dürtü bozukluğu” teşhisi aldığı ve kumarda 5 ev ve olimpiyatlarda kazandıkları tüm ödül paralarını kaybetti.

Haberde yer alan bilgilere göre; Eşref Apak’ın kumar dürtüsüne engel olamadığını belirten Sema Apak, 29 Aralık’ta İstanbul Aile Mahkemesi’ne çekişmeli boşanma davası açarak oğlunun velayetiyle birlikte bin lira nafaka ve 500 bin lira tazminat istedi. 5 gün sonra anlaşmaya varan çift, mahkemeye gelerek evlilik birliğinin temelden sarsıldığını, şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanmalarına karar verilmesini istedi. Tazminat isteğinden vazgeçtiğini belirten Sema Apak, çocuğunun velayetinin kendisine verilmesini talep etti. Çiftin çocuklarının velayetini anneye veren mahkeme, Eşref Apak’ın aylık bin lira da oğlu için nafaka ödemesine karar verdi.

Milli sporcu olan Sema Aydemir Apak, 400 metre engelli yarışlarıyla ülkemizi temsil ediyor. Sema Aydemir Apak 2012 Londra Olimpiyatları’nda da 4×400 metre bayrakta yarıştı.

Çekiççi Eşref Apak ise 2004 Atina Olimpiyatları’nda bronz madalya kazandı. 2005’te İspanya Akdeniz Oyunları’nda 77.88 metre çekiç atarak altın madalya kazanan Eşref Apak, yine 2005’te Cezmi Or anısına yapılan müsabakalarda ise 81.45 metre atarak Türkiye rekoru kırdı.

Başa dön tuşu