Yaşam

2017 yılı KYK yurt yönetim memurluğu mülakat sonuçları açıklandı (sorgulama ekranı)

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından 1044 yurt yönetim memuru almak için 31 Mart 2017 tarihinde yayınlanan ilan sonrasında yurt yönetim memurluğu için mülakat sonuçları nihayet açıklandı. 19 Eylül 2014 tarihinde yayımlanan Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli Alımı Sınav Duyurusu ilanı ile 900 lisans mezunu Yurt Yönetim Memuru alımı yapılacağı duyurulmuş ve başvurular alınmıştı. Bugün KYK yurt yönetim memurluğu mülakat sonuçları açıklandı.

KYK Yurt Yönetim Memurluğu Mülakatına katılan adayların içerisinden KPSS P3 puanı en yüksek olan adaylardan başlanarak alım yapılması planlanmış sayının dört (4) katı kadar aday sözlü sınava (mülakat) çağrılmıştı. KYK personel alımı dahilinde, KYK kendi bünyesinde görev vermek için 1044 yurt yönetim personeli alımı yapacağını duyurmuştu ve duyurunun ardından vatandaşlar başvuru yapmak için adeta birbirleriyle yarıştı. Başvurularını tamamlayan adaylar merakla personel alımı sonuçlarını bekliyordu. KYK, bekleyişe son vererek sözleşmeli personel alımı sonuçlarını erişime açtı. Vatandaşlar sözleşmeli personel alımı sonuçlarına “www.gsb.gov.tr” web adresi üzerinden ve “www.yurtkur.gsb.gov.tr” web adresi üzerinden ulaşabilecek. KYK’dan yapılan duyuru 08-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılan Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli sözlü sınav sonuçları http://tercihler.gsb.gov.tr adresinde yer almaktadır. Bu ilan tebliğ niteliğinde olup kişilere ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Sözlü sınav sonucunda başarılı olarak göreve başlamaya hak kazananlara ilişkin duyuru (http://yurtkur.gsb.gov.tr) adresinde yer almaktadır. İlanen duyurulur.

KYK MÜLAKAT SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

KYK SÖZLEŞMELİ YURT YÖNETİM PERSONELİ SÖZLÜ SINAV SONUÇLARI

08-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılan Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli sözlü sınav sonuçları http://tercihler.gsb.gov.tr adresinde yer almaktadır. Bu ilan tebliğ niteliğinde olup kişilere ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Sözlü sınav sonucunda başarılı olarak göreve başlamaya hak kazananlara ilişkin Duyuru (http://yurtkur.gsb.gov.tr) adresinde yer almaktadır.

SÖZLEŞMELİ YURT YÖNETİM PERSONELİ SÖZLÜ SINAVINDA BAŞARILI OLARAK GÖREVE BAŞLAMAYA HAK KAZANAN ADAYLARIN DİKKATİNE 

Genel Müdürlüğümüze bağlı yurt müdürlüklerinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi ve 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” çerçevesinde 08-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılan sözlü sınavlar neticesinde başarılı olarak göreve başlamaya hak kazanan adaylar 11.08.2017 tarihine kadar aşağıda yazılı olan belgeleri ilgili il müdürlüklerine teslim edeceklerdir.

Posta, kargo veya kurye ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır. Ancak fiilen askerlik görevinde bulunanlar ile hastalık veya doğum mazereti nedeniyle belgelerini teslim etmeye gidemeyecek durumda olanlar (durumlarını belirten askerlik belgesi, doğum raporu veya hastalık raporu ibraz etmeleri kaydıyla) belgelerini yakınları aracılığıyla teslim edebileceklerdir. Asıl listede yer alanlardan göreve başlama işlemlerinin yapılması için geçerli bir mazereti olmadığı halde başvurmayanlar ile gerekli şartları taşımadığı sonradan anlaşılanlar göreve başlatılmayacaktır. Bu adaylar için sınav sonuçları kazanılmış hak sayılmayacaktır.

İSTENEN BELGELER:

1- Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası ve adres bilgilerine ilişkin yazılı beyan

2- Adli Sicil Bilgilerine ilişkin yazılı beyan

3- KPSS Sonuç Belgesi

4- Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya kurumca onaylanmış sureti (yurt dışındaki üniversitelerden mezun olan adaylar için YÖK tarafından denkliği onaylanmış belge),

5- Erkek adaylar için e-Devlet kapısı (www.turkiye.gov.tr) üzerinden alınan Askerlik Durum Belgesi,

6- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığına dair yazılı beyan,

7- Mal Bildirim Formu,

8- Kamu Kurum ve Kuruluşunda görev yapmış ise buna dair hizmet belgesi

9- 6 adet fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş ve ilgilinin kolay tanınmasını sağlayacak şekilde)

10- Nüfus Cüzdanı fotokopisi

11- Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (Islak imzalı olacak şekilde bilgisayar veya daktilo ortamında doldurulacaktır.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu