AstrolojiYazarlarımız

2019 yılında burçları neler bekliyor?

2019 burç yorumları astrolojiye ilgi duyanların şu sıralar yoğun ilgi gösterdiği içeriklerden. Ünlü astrolog Filiz Özkol, 2019 yılı burç yorumlarını sizler için kaleme aldı. 2019 yılında burçları neler bekliyor? Hangi burçlar, nelere dikkat etmeli? 2018 yılının en şanslı ve en şanssız burçları hangileri? İşte ve aşkta kazanacak olan burçları neler bekliyor. İşte, 2019 yılının yıllık burç yorumları…                   

 KOÇ

Bu yıl enerjinizin zirvesini yaşamak için önemli bir çok nedeniniz olacak. Başarınızın oldukça yüksek olacağını müjdeleyebiliriz. Başarma içgüdünüz başarıyı da  doğal olarak beraberinde getirecektir.. Bu yıl arkadaşlık ilişkileriniz ve dostluklarınız ön planda olacaktır. Ayrıca entelllektüel konular ilginizi çekecek ve bol seyahatli günlere kendinizi hazırlamalısınız. Bir çok Koç kendilerine diğer yıllara göre daha fazla güveniyorlar. İşlerini değiştirmek isteyen Koçlara bol fırsat ve fazla seçenek sunulacaktır. Şans  ve yaşam kaliteleri yükseliyor. Bekledikleri kariyer ve gecikmiş eğitimlerini gerçekleştirecekler. Düşüncelerinizi en iyi şekilde ifade ederek, yazma ve konuşma yeteneğinizi geliştireceksiniz. Bu sene başarılarınızı pekiştirerek, istediğiniz noktaya gelecek ve yaşantınızda değişiklikler yapabileceksiniz. Çalışma hayatınızda iş arkadaşlarınızla birlikte yaptığınız ortak işlerden iyi kazançlar sağlayacaksınız.

Destekten TR

SORUMLULUKLARINIZ ARTIYOR

Destekten TR

Sevgili Koçlar; son yedi  yılınız yoğun bir mücadele içinde geçti. Çevrenizle yaşadığınız çatışmalar ve meydan okumalar daha dayanıklı olmanızı sağlarken, bir anlamda da sizi yordu. Hedeflerinizi saptarken, karşıt düşünceler içinde sıkıştığınız anlar oldu.

Destekten TR

2019 yılının 07 marttan sonra artık geçmiş problemlerden  kurtuluyorsunuz. Ailenizi ve evinizi kapsayan konularla ilgili zor günler geçirdiniz. Satürn 2019 yılında da aile ve yuva evinizi etkilemeye devam ediyor.  Bu konularla ilgili psikolojik durumunuzu yenilemenin ve geliştirmenin yollarını arayacaksınız. Finans konularının önemini biliyorsunuz fakat, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ilgi alanınız sadece kazançlarınız olmayacak. Yaşamanızı etkileyen daha önemli olayların olacağını size hatırlatırız. Uranüs 7 Marttan sonra finans evinizde yolculuğuna başlıyor.

21 Ocak’da Aslan burcunda bir ay tutulması gerçekleşecek. Ocak ayının başında marsın bu burca geçmesiyle yükselecek olan motivasyon tutulma ile birlikte özelliklede kariyer ve imaj konusunda oldukça güçlenecek. Hayatlarında yön vermek istedikleri konulara bu dönem çok emek harcamalılar. Ay tutulması arkadaş çevrenizde ilişkilerinize yeni bir boyut kazandırırken, olaylar karşısında kendi inisiyatiflerinizi kullanacaksınız. Bazılarınız, yakın ve anlamlı ilişkiler için adım atıyorsunuz 9.. Evinizdeki Jüpiter bu konuda desteğini sürdürüyor.

Yılın ilk aylarında  yaratıcılığınızı simgeleyen, çocuklar ve duygusal ilişkilerinizi kapsayan konular gündeminizi oluşturacak. Borçlar ve ödemeler kafanızı meşgul edecek ve kişisel değişimler yaşayacaksınız. Ayrıca eğitim konusunda yeni atılımlar, seyahatler ve metafizik konularına olan ilginizde artışlar gözlenecek. 2 Temmuzda aile ve yuva evinizde gerçekleşecek olan Güneş tutulması dramatik sahnelere neden olabilir. Aileden biri tamamen uzaklaşabilir. Kişisel karakterlerde kotlama çözülmeleri ve kendini yeniden yaratma söz konusu olabilir.

FİNANS VE KARİYER

Bu yıl maddi konularınız oldukça ilginç bir gelişim gösterecek. 6 Ocak, 16 temmuz ve 26 aralık Oğlak burcunda gerçekleşecek olan tutulma kariyer evinizde  değişimlere neden olacak. Uranüs 7 marttan sonra finans evinizde ilerleyecek, finans konularına önemli gelişmeler getirecek. Bütün engellerin üstesinden gelecek gücü size sağlayacak. Yatırımlarınızı olumlu bir şekilde etkileyecek ve sizi en iyi kaynakları sunacaktır.  Kendi işinizi kurabilirsiniz. Bağımsız iş yapmaya yöneleceksiniz. 12 Ağustostan sonra Uranüs retro hareketine başlayarak Uzun zaman kafanızı meşgul eden finans konuları daha sağlam zeminler üzerine oturacak. Uzun süredir gerekli ortamı arayan içsel istekleriniz ortaya çıkarak, zayıf taraflarınızı soyutlayacaksınız.

Uranüs  para eviniz etkilerken, bir miras olayını tetikleyebilir. Finans açısından kolay kredi kaynakları, çevre desteklerinizin artışı gibi değişik konular ortaya çıkacak. Kariyeriniz yönlendiren Satürn Gezegeni; size önemli açılımlar sunacak. Ağustos ayı sizin için daha kalıcı fakat sizi eğlendiren işleri tercih edecek, kendinizi daha güçlü hissedeceksiniz. Fırsatlar ve yeni ve olumlu bir dönem sizi bekliyor. İş arayan Koçlar için, 22Nisan ve 12 Ağustos dönemleri verimli geçecek ve beklentilerine cevap alacakları bir dönem olacak.

AŞK SOSYAL İLİŞKİLER

2019 yılı, sosyal aktiviteler ve etkileşimlerle geçecek. Bu yıl Venüs retrosu gerçekleşmeyeceği için aşk hayatınız daha renkli geçecektir Çevrenizde bir çok arkadaşınızın evlendiğine ve mutlu beraberliklerine tanık olacaksınız. Ciddi ilişkilerin beklenen sonuçlarını görecek ve sosyal motivasyonunuz daha artacak. Aşklar ve arkadaşlıklar yüksek bir seviyede devam edecek. Kaliteli dostlar edinecek ve istediğiniz çevrelerde ilişkiler kuracaksınız. Aşkta gerçek duygularınızın anlamını irdeleyeceksiniz. Bazı ilişkilerinize belli bir mesafe getireceksiniz. Değer yargılarınız ve sezgileriniz artıyor. Bazılarınız yolculuklarda tanışacağı kişilerle evlilikle biten beraberlikler yaşayacaktır. Jüpiter 9. Evden destek verecektir.

EV VE AİLE

Evinizle ailevi sorunlarınızla 2011 yılından beri  bir hayli uğraştınız. Hislerinizi kontrol etmeyi öğrenmeli ve kendinizi iyi yönetmelisiniz. Fazla konuşmadan, daha köklü ve somut davranışlar içine girmelisiniz. Bu yıl, aile büyüklerinizle ilişkilerinizde gerekli psikolojik dengeyi sağlamalısınız. Onlarla aranızda sağlayacağınız uyum, sağlam zeminleri oluşturacaktır. Kişileri olduğu gibi kabul etmesiniz öğreneceksiniz. Ailenizle ilgili sorumluluk almaya hazır olun.

SAĞLIK

2018  Yılında yaşam mücadelesi gerektiren konularda oldukça yetersiz kaldınız bazı konularda tıkanmalar yaşadınız. Gevşemek ve içsel rahatlığınızı sağlayacak zaman bulamadınız. 2019 yılında çevrenizde karşılaşacağınız olumsuz davranışlardan, psikolojik olarak etkilenseniz bile gerçek anlamda gücünüz kaybetmeyeceksiniz. Sağlığınız bu yıl önemli problem çıkarmayacak  Fakat, yine de sağlık evinizi etkileyen Merkür, akciğerlerinizi korumanız gerektiğiniz size hatırlatıyor. Omuzlarınızı, kollarınızı kollamalı ve ağır eşya kaldırmamalısınız. Merkür’ün yıl boyunca tüm evleri dolaşarak, bulundukları yerlerde size önemli ip uçları verecek. olan Merkür, diyet konusunda dikkatli olmanızı ve köklü değişimlerden uzak kalmanızı öneriyor.

 

BOĞA

Jüpiter yıl boyunca  sekizinci evinizde ilerleyecek ve miras ve geçmişten size verilmesi gereken  maddi  kazançları belirleyecek. Kazançlarınızı dengelerken zorlanıyorsanız., bunaldığınız  borçlarınızı yeniden destekleyecek şartlarınızı düzenleyeceksiniz. Satamadığınız bir mülkünüz ve mirasınızla ilgili olaylar çözüm sağlayacak. Bu yıl da, hırs ve başarılı olmaya devam edeceksiniz. Para size başkalarının size yaratacağı fırsatlar üzerinden gelecek. Para gezegeniniz Merkür yıl içinde burçları dolaşırken değişik konularda size şans kapılarını açacak.   Nisan  ve Ağustos ayları enerjinizi destekleyen olumlu gezegen hareketlerini getirecek. Mars’dan önemli destek alacaksınız. Uranüs artık 7 yıl boyunca burcunuzda ilerleyecek. Bir Boğa olarak hayatınızı kendiniz planlamak istersiniz. Uranüs sürprizlerle karşınıza çıkacak. Alışılmışın dışında size farklılıklar sunacak. Bu yıl 5 tutulma yaşayacaksınız. Ocak ayında Aslan burcunda yaşayacağınız tutulma  aile ve yuva evinizde ve diğerleri ilişkilerinizi yeniden şekillendirecek.. Ailenizden kopmanız gerekebilir Bazı değerlerinizi yeniden gözden geçirmek ve bağlarınızı denetlemek zorunda kalabilirsiniz. Derin hislerinizle yüzleşeceksiniz. Yenilikler istiyor ve başaramıyorsanız, artık zamanı geldi..

FİNANS VE KARİYER

Size maddesel katkı sağlayan finans eviniz bu yıl güçlü.. Kariyer durumunuz parayla birlikte ilerliyor.  İyi bir pozisyon; maddesel gücü de beraberinde getirecek. Ocak, Nisan ve Ağustos  iş arayanlar için uygun bir dönem. Bekledikleri tarzda bir iş bulabilecekler. Arkadaşlarınızı, genelde size kariyer sağlayacak kişilerden seçeceksiniz. İş yaşantınızda sizi ileriye taşıyacak yeni kişiler ve bağlantılar gündeme gelecek. Bazılarınız ortak ilişkilerden para kazanacaklar. Uranüs kariyer verirken biraz sizi yorabilir. Fakat ilginç sürprizler sizi bekliyor. Özellikle sonbahar, sizin için önemli günleri beraberinde getirecek

AŞK VE SOSYAL YAŞAM

Yılın ilk aylarına hareketsiz ve sakin bir sosyal yaşam ile başlayabilirsiniz. Geçmiş yılların muhasebesini yaparak yaşantınızı gözden geçireceksiniz. Jüpiter finans evinizde ilerlerken varlıklı partnerle tanışma imkanı veriyor. Bazılarınız aşk ve işi bir arada götürecekler. Yalnız yaşayanlar güçlü evlilik fırsatları yakalayacaklar. Bazılarınız için evlilikle bitecek yeni ilişkiler gündeme gelecek. Ocak ve Temmuz ve yılın son ayı aralıkta gerçekleşecek olan Güneş Tutulması; uzun süren ilişkiniz konusunda ciddi değerlendirmeleri gündeme getirecek. Eğer ikinci evliliğiniz gündemde ise, bu konuda ciddi adımlar atacaksınız. Boğaların maddi konulara olan ilgisi herkesten biraz daha fazladır. Mantık ve duygularınızı aynı anda değerlendirecek sağlam ilişkilere yöneleceksiniz. Yapacağınız evliliklerde; maddesel gücü baz olarak ele alacaksınız. Venüs gezegeni Eylül ayında aşk kıvılcımları verecek.  . Bu gezegen sayesinde çekiciliğiniz ve cazibeniz daha da artarak, bulunduğunuz ortamlarda yeni kişilerin dikkatini çekeceksiniz. Merkür Gezegeniyle birleşecek olan Venüs, konuşmalarınızı akıcı hale getirirken romantik sözcüklerle aşk yaşantınızı zenginleştireceksiniz. Hatta cümleleriniz öylesine akıcı olacak ki, sözcüklerinizin büyüsüne kapılacak olan çevreniz, sürekli sizi dinlemek isteyecekler. Bu dönem konferans ve topluma hitap edecek konuşmalara ve panellere katılabilir,  kelimelerinizin gücünü kullanabilirsiniz. Nişan düğün ve nikah yapmak istiyorsanız, bu dönemi seçebilirsiniz. Bazılarınızın çocukları ve torunları evlenecekler

EV VE AİLE YAŞAMI

Geçtiğimiz yıllarda ev ve ailenizi ilgilendiren konularda 4. eviniz çok fazla güçlü değildi. Büyük değişimlerin olmadığı günler yaşadınız. Fakat Satürn; bu yıl 4. evinize geçerek, bir çok değişimleri de beraberinde getirecek. Ev ve aile ile ilgili ekstra sorumluluklar alacağınızı gösteriyor. Evrensel enerjinin size vereceği görevlere hazır olacaksınız. Ailenizin ve çevrenizin sizden beklentilerine cevap verebilmek için; kendi isteklerinizi netleştirerek, onlara anlatın ve en geniş zeminde ortak paydalarınızı belirleyin. Her şeyin dozunu ayarlarsanız, ortak çözümler bulacaksınız. Onların size daha fazla yüklenmelerini engellemek, sizin elinizde olan bir şey. Olaylara sessiz kalarak beklemek yerine, yüklenebildiğiniz görevleri belli bir sistem dahilinde yönlendirin. Bu yıl kariyer değişiklikleri olabilir. Uzun süredir beklediğiniz iş potansiyelini, ayağınıza gelecek fırsatlar karşısında akıllıca manevralar yaparak yakalayacaksınız. Fakat beraberinde getireceği külfetleri de unutmamalısınız. Bazı Boğalar; ev alım satım işleriyle gündeme gelecekler veya bekledikleri mala kavuşacaklar. Yaşamınızda; farkında olmadan yüklendiğiniz gereksiz unsurlara karşı bakış açınız daha bir somut olacak ve onlardan kurtulmaya çalışacaksınız. Yapacağınız bu tür arınmalar, hayatınızda bir hafiflik sağlayacak. 16 Temmuz’a kadar komşuluk ilişkilerinize dikkat etmelisiniz. Uzun süren dostluklarınız bitebilir. Şiddetli geçimsizlikler söz konusu olacaktır. Sizi rahatsız eden şartlarınızı ortadan kaldıracaksınız.  Daha sonra istediğiniz şartları sağlayacak ve ilişkilerinize kesin çözüm bulacaksınız.

SAĞLIK

Uranüs artık kişisel evinizde tam 7 yıl kalacak. Sağlığınızla ilgili yeni şartlarınızı belirlemeli ve kendinize yeni bir program çizmelisiniz. Özellikle 8. Evinizdeki Jüpiter’in etkisiyle kilo problemleri gündeme gelebilir. Böbrekler, boğaz ağrıları, karaciğer ve cinsel organlarınızı korumalısınız. Bu yıl sağlığınıza her zamankinden daha fazla önem vermelisiniz  Güçlü bir performans sizi bekliyor. Duygusal heyecanların önemli olacağını düşünerek, gerekli tedbirleri almayı ihmal etmeyin.

 

İKİZLER

Cesur ve radikal kararlarınıza arkadaşlarınız destek verecekler. Hedefleriniz, uzak ülkelerde yapacağınız başarılı çalışmalar gibi arzu ve isteklerinizde yoğunlaşarak, yaşam sürecinizi emin adımlarla şekillendiriyor, pes etmeyerek  sabırla yaklaşıyorsunuz. Yazışmalar ve haberleşme konusunda yaşayacağınız aksilikler ortadan kalkacak. Güzel konuşmalarınızda karşınızdaki kişileri büyüleyen konuşmalara yapacaksınız.. Sizden, kariyer olarak oldukça güçlü ve üstün durumda olmalarından etkileneceksiniz.  Bazıları, etkilenmeye neden olacak birçok parametreye sahip oldukları için, daha olgun kişilerle gönül ilişkilerine girecekler. Satürn; finans  konusunda gereken öğretileri size sunacaktır.. Geriye bıraktığınız yıllarda; maddi konular için gösterdiğiniz çabaların ne kadarı size fayda sağladı veya ne kadarının zararını gördünüz. İşte, tüm bunları iyice düşünmeli ve olması gerekeni uygulamalısınız. Satürn’ün öğretileri sıkıcı ve ağır olacaktır. Eğer başarırsanız, üstünüzden bir yük kalkacak. . Hukuksal sorunlarınız varsa, olumlu sonuçlar alacaksınız.  Satürn; kararlarınızı sağlamlaştırıcı rol oynayacak. Eğer, ilişkinizde yarım kalan bir yan varsa; bunlar önemli bir aksaklık olarak önem arz edecek. Siz, belki işlerinizi aceleye getirerek, bir an önce kararlar almak istiyorsunuz. Fakat, Satürn’ün kozmik etkisi buna izin vermeyecektir. İşleriniz yolunda gitmiyorsa; isyan etmek yerine hatalarınızın nerede olduğunu düşünmeli ve sorunlarınızın üstüne gitmelisiniz.. Belki bir daha böyle bir özel durumu daha yıllarca yaşamayacaksınız. Jüpiter aşk hayatınızı renklendiriyor. Sürpriz aşklara karşı hazırlıklı olun. Özellikle renkli ve fırsat dolu aşk günleri geçireceksiniz.

HAREKETLİ VE SÜRPRİZLERE AÇIK OLACAKLAR

Çoğunuz geçen yılları; kalıplaşmış uğraşılar ve çevre şartları nedeniyle kilitlenmiş bir şekilde geçirdiniz. Uranüs’ün Boğa burcuna geçmesiyle değişimler hızlanmaya başladı. Neptün yıl boyunca Uranüs’e uyum içinde hareket edecek.   Bu değişikler kariyerinizde dinamik ve heyecanlı olaylara neden olacak. Beklemediğiniz konumlara geleceksiniz. Yıl boyunca karşılıklı finans evinizde  4 tutulma ve iletişim evinizde bir tutulma yaşayacaksınız. Para konularında nasıl davranacağınız konusunda uğraş vereceksiniz. Bütün yönlerinizle çok meşgul eden olayların yoğun geçen sürecinden sonra; sizi daha az sınırlayan bir dönemin içine gireceksiniz. Eğitim, seyahat ve manevi aktivitelerle ilgili son derece ilginç gelişmeler yaşayacaksınız. Ağustos ayında iletişim konularında iddialı olacaksınız. Ekim ayı ; aşk, çocuklar ve eğlenceli ortamlar yaşantınızda yer alırken, daha sonra sağlık ve çalışma alanlarınızı kapsayan konular gündeme gelecek.

FİNANS VE KARİYER

İş konumunda bir çoğunuzun iyi olan dönemi 2019  yılında da devam edecek. Fakat, bazı  konularında gerginlikler yaşayabilirsiniz. Bu sıkıntılar; paranızı nerede ve nasıl daha iyi değerlendireceğiniz konusunda olacaktır. Son iki yıl içinde gereksiz  ve düşüncesizce attığınız finans koşullarınızın bedelini olumsuz bir şekilde ödediniz. Para evinizde gerçekleşecek olan tutulmaların  etkisiyle oluşan bu davranışlarınıza artık son vereceksiniz. Aslında, bir çok tecrübe kazandınız. Size zarar verecek maddi konulardaki gelişmelere ve gereksiz masraflara neden olan alışkanlıklarınıza karşı, daha bilinçli bakmanızı ve önlemler almanızı sağladı. Satürn; uzun vadede kar ve başarı sağlayabileceğiniz şekilde etkilenmenize neden olacak.. Eğer; Satürn, her şeyi kolay sunsaydı, hiç kimse önlem almadan işin kolayına kaçardı. İşte bu anlamda; yararlı etkiler vererek  çabalarınız çevrenizin yararına olacak ve  para zaten kendiliğinden gelecektir. İşte, Satürn Gezegeninin vermeye çalıştığı mesaj. Bir çok İkizler insanı, geçmiş tecrübelerden akıllıca dersler almış olarak, yaşam engellerine karşı uygun olacak önlemleri alacaklardır. İkizlerin karşıt para evinde; Temmuz’da gerçekleşecek olan tutulma ve Satürn ; maddi konularda önlemler almanızı zaten  sağlayacak. Artık bir daha geçirdiğiniz bu deneyimler ve sıkıntılar olmayacak. Borçlanmalara karşı daha tedbirli davranacaksınız. Parasal konularda çektiğiniz sıkıntılar, iş hayatınızda daha sağlam adımlar atmanızı getirecektir. Finans konularında yaşadığınız badireler, iş konusunda yeni ufuklar açacak. Uranüs, 12. evinizde onuncu evinizde iken sık sık iş değişiklikleri  gündeme gelebilir. İş konularıyla ilgili yeni eğitim fırsatları doğabilir. Yine bu konuyla ilgili seyahatler gündemde olabilir. Kardeşleriniz  kendi sorumluluklarını yüklenebilecekler ve daha sıkı çalışacaklar. Yalnız işleri daha durgun olabilir.

AŞK VE SOSYAL YAŞAM

2018 Yılında İş yaşamı çok aktif ve mutlu geçti. Jüpiter; yılın büyük bir bölümünde, karşıt burcunuzda yer alacak. Bu yıl aşk yaşantınız canlanıyor. Hislerinizde coşku ve heyecan eksik olmayacak. Bu etkiler, gerçekten hoş, eğlenceli ve romantizm dolu olacaktır. Yalınız yaşayan İkizler için, beklemedikleri anda karşılarına aşk fırsatları çıkacaktır. Evliler muhtemelen bu yıl çocuk sahibi olabilirler. Aşk gezegeninizin, Venüs zaman zaman sizin  kararsızlığa düşmenize de neden olabilir. Çünkü öyle çok fırsatlarla karşılaşacaksınız ki, hangisini seçeceğiniz konusunda, isabetli karar veremeyeceksiniz. Hareketli sosyal çevre ve toplantılar, bazılarınız için ikinci evlilik nedeni olacaktır. Bir çok konuda değişik tecrübeler yaşayacak ve stratejik olarak rotasını çizemediğiniz kesin olmayan güzel ilişkiler yaşayacaksınız. Bu kadar eğlenceli ve romantik sahneler karşısında, bekar olan İkizler; evlilik konusuna pek ciddi bakmayabilirler. .

AİLE VE EV YAŞAMI

Bu yıl ev ve aile yaşamınızda ani olabilecek değişimler söz konusu. Çünkü, Neptün ve Jüpiter açısı sizi zorlayacaktır.  Bu da, dolaylı olarak; siz istemeseniz de, aile ve ev yaşamınızı etkileyecek. İş hayatınızdaki zorlayıcı etkiler, aile ilişkilerinizi askıya almanıza neden olacak. Bulunduğunuz iş yaşamı iyi olmasına rağmen, özendiğiniz dış dünya koşulları sizi değişikliklere zorlayacak. Özgürlükleriniz uğruna bir çok şeye boş verip, dış görünüşleriniz ön plana alacaksınız. Ağustos ve Eylül aylarında, aile ve eve ait konular önem kazanacak. Aile bireyleri ve çevresi ile toplanarak, hoş saatler geçirebileceğiniz anlar olacak. Kan bağınız olan yakınlarınız ise, çevrelerini genişletecekler.

SAĞLIK

Sağlığınız 201yılından beri testten geçiyordu. 2018 yılında muntazam bir şekilde düzelmeye başladı. Artık kendinizi daha iyi hissediyorsunuz ve bu Jüpiter; yılın büyük bir kısmında iilşkiler i evinizde kalacak. Yıl boyunca son derece eğlenceli ve zevkli günler geçireceksiniz. Yaşamın böyle güzel taraflarını çoktan hak ettiniz. Bebek isteyen İkizler için uygun bir yıl olacak. Şanslı dönemlerini yaşayacaklar.

 

YENGEÇ

Geçmişin izlerini yine kendiniz sileceksiniz. Çevrenizde örnek kişi olmaya devam ederken, eski şarkıların notalarını unutmalı ve yeni melodilerinizi mırıldanmalısınız. Yaşam sizin yolunuz olmaya devam ediyor. Farkında olmadan çok şeyin üstesinden geldiniz. Artık kendinizle övünebilirsiniz. Güçlü enerjinizle ortaya çıkabilirsiniz. Başkalarına zor gelen olaylar sizin için çocuk oyuncağı oluyor. Felsefi tavırlarınız da her konuda size yardımcı artık. Hiçbir şeyden korkmuyorsunuz. Sağduyu ve sorumluluk duygunuz artıyor. Para sizin için her zaman güç teşkil etti ve daha da önem kazanıyor. Eviniz değiştirmek isteyecek ve bulunduğunuz şartları beğenmeyeceksiniz. Biliyoruz, her şeyin en iyisine layıksınız. Başlattığınız savaşlardan galip çıkmayı hedeflerken, ipi hiç kimselere bırakmak istemiyorsunuz. Üst seviyelerde bir yaşama hazır mısınız? Önünüzde çok güzel ve ilginç fırsat çıkacak. Fikirlerinizi benimsemeyen ve size destek vermeyen kişileri yaşantınızdan uzaklaştırabilirsiniz. İlişkilerinizi gözden geçirmek için tam sırası. Para kazanma yollarını hissedeceksiniz. Borçlarınızı çok daha kolay ödeyeceksiniz. Gizli tasarruflarınız artacak, geçmişten kalan alacaklarınızı tahsil edebilirsiniz. Ailenizle ilgili olayları önemseyeceksiniz. Onlara bütünleşmek ve zamanınızın bir çoğunu onlarla paylaşmak istiyorsunuz. Olayların farklı boyut kazanmasından memnun olmalısınız. Ailenizi korumanız gereken konuların gündeme gelmesiyle birtakım yeni olaylarda beraberinde gelecektir. 2019 yılında eski yaşam tarzınızı beğenmeyerek yeni başlangıçlar yapmak için kolları hemen sıvayabilirsiniz. Mesleki açıdan önemli bir hazırlık dönemi sizin için uygun olacak. Alt yapısını kuracağınız yeni bir oluşum için çevrenizden de destek alacağınız bir yıl olacak.

YAŞAM SAVAŞINDAN GALİP ÇIKACAKLAR

2018 yılında Satürn karşıt evinizde ilerlemeye başladı. Bu nedenle; kendi iradeniz dışında gelişen olaylar vasıtasıyla mutluluk arayışına girdiniz, inisiyatif kullanma yerine başkalarının yönlendirmesiyle, yaşam kesitlerinde yeni pencereler açmaya çalıştınız. Bu yüzden olumlu-olumsuz, acı-tatlı olayların yarattığı zıtlıkların gerginliğini yaşadınız. Aşkı yakaladığınızı sandınız belki de evlendiniz. Farkında olmadan yoğun bir şekilde sorumluluk duygusu altına girdiniz, kapasitenizi aşan külfetler yüklendiniz.. Üstelik Satürn Plüton’la birlikte sizi yeniden yarattı.  Jüpiter çalışma ve Sağlık evinizde ilerliyor ve bu olay, yaşam mutluluklarının; kendi öz güveninize dayalı çabalarınıza bağlı olduğunu gösterecek size. Jüpiter size stres dolu etkiler veren açılardan uzaklaşıp, daha uyumlu açılar vermeye başlayacak. Daha enerjik olacaksınız, bu durumunuz sağlığınıza da olumlu olarak yansıyacak ve yaşam motivasyonunuz artacak. Artık yaşam sizin için daha eğlenceli olacak. Yenilenme olayınız başlıyor. Bu yıl kişisel ve karşıt evinizde dört, finans evinizde bir tutulma var.   Hayatınızın kesitlerini belirleyen süreçler için; yaşam boyu önemli olabilecek deneyimler kazanacaksınız. Bazılarınızı, manevi olarak enerji kontrol yöntemlerini öğretmeye çalışan mistik düşüncelerle ilgili gruplara katılarak kendinizi keşfedeceksiniz.  Tüm bunlar yaşamın doğrusunu bulmaya çalıştığınız çalışmalardı. Tüm bu harici aktiviteleriniz bu yıl  içinde de devam edecek.

Yılın ilerleyen günlerinde; kendinize yönelik çalışmalar yapacaksınız. Fiziksel görünüşünüz, imajınız ve zevk alacağınız konularla ilgili çalışmalar içinde olacaksınız. Temmuz’dan sonra sağlık, iş ve  aşk hayatınız, mistik konular yaşam felsefesi ile ilgili meslekler eğitim ve dış seyahatler ve sosyal aktiviteler önem kazanacak.

FİNAS VE KARİYER

Ocak ayında Finans evinizde bir tutulma gerçekleşiyor. Jüpiter çalışma evinizi genişletiyor. Satürn ve Plüton karşıt evinizde iş ilişkilerinizi denetliyor. Satürn; kullanmaya mecbur olduğumuz halde sevmeyerek aldığımız ilaç gibidir. Bir süreç içinde, olması gereken yaşam gerçeklerini görmenizi ve keşfetmenizi sağlar. Çaba gerektiren ve çok fazla yorulacağınız durumlar olacaktır. Fakat sonunda siz kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Bu dönemde; para hareketi ile ilgili yürümeniz gereken rotanızı tespit ederek, olması gereken kilometre taşlarını uygun yerlerine yerleştireceksiniz. Satürn; bu tür, mantığa dayalı finansal hareketlerinizde, sizi destekleyen etkileri verir. Fakat yanlış ve saçma hırslarla dolu olanlarını bir kenara iter. Bu nedenle her geçen gün daha sağlam seçimler yapmayı öğreneceksiniz. Her geçen gün “Benim gerçek ihtiyacım nedir“ sorusunu sorarak doğruyu bulacaksınız. İşte bu; Satürn gezegenidir ve size adım adım zenginliği öğretir. Geleceğinizin inşasını yapar. Yolun sonunda karlı çıkacaksınızdır. Çevrenizde birlikte çalıştığınız kişilerde sizin lehinize davranacaklardır.. Bu nedenle; bu konularla ilgili odaklaşacak ve çıkan fırsatları değerlendirirken şansı da yanınızda bulacaksınız.

AŞK VE SOSYAL YAŞAM

Yaklaşık 1.5 yıldan beri karşıt burcunuzda Satürn ve Plüton ilerliyor. Bazı Yengeç’ler evlendi. Bazıları, ortaklıklar bazında yeni iş kollarında faaliyet göstermeye başladılar. Aşk ve sosyal yaşam konusundaki bu aktif eğilimler, parasal konularıyla paralel olarak yeni aşk fırsatları da yakalayacaklar. Geçmiş yıllarda; eşinizin, arkadaşınızın veya sevgilinizin romantik aşk gösterileri ve duygusal paylaşımlarınız yeterli idi. Artık, bu tür soyut şeylerin dışında, yaşantınızda daha somut nesnelliklere yer vereceksiniz. Tek yaşayanlar ise; kendilerine finansal konularda destek verecek ilişkilere yönelecek. Yengeçlerin bazıları için ikinci evlilikler gündeme gelse de; bu tür bir evlilik özgürlüklerini kısıtlayacağı için, çok dikkatli ve titiz olmaları gerekmektedir. Çünkü, yaşamınızda arzu etmediğiniz krizler içine girebilirsiniz. Evlilik yaşına gelmiş gençlerin de ayni şekilde; titiz davranmadan yapacakları beraberlikler de  sorunlu geçecektir.

AİLE VE YAŞAM

Bu yıl Satürn ve Plüton  karşıt  zıt burcunuzda  ilerliyor ve, küçük dostlukların ve küçük planlarınızın gündem kazanması söz konusu olacak. Hayal kırıklıklarına karşı tedbirli olmalısınız. Yakın arkadaşlarınızın  kişisel çıkarları yüzünden zarar görebilirsiniz. Sosyal aktiviteleri seviyor, olsanız da, kalabalıklar içinde kendinizi yalnız hissediyorsunuz.  Olayların duygusal yönleri canınızı sıkabilir fakat karşınızdaki kişilere gereken desteği veriyorsunuz.

SAĞLIK:

Geride kalan bir buçuk yılda ; Plüton Jüpiter ve Satürn gibi uzun dönemli gezegenler, sizin üzerinizde stres içinde ve oldukça yorucu dinamik etkenlerde bulundu. Bütün bunlara rağmen, mücadele için gerekli doğru yöntemleri kısmen hayata geçirdiniz yoksa, önemli hayal kırıklıklarına uğrayacaktınız.. Jüpiter’in sağlık gezegeniniz olduğunu biliyorsunuz. Karaciğer ve uyluk kemiklerinizi yönetir. Bu nedenle, bu organlarınıza daha fazla özen göstermelisiniz. Jüpiter; yılın büyük bir kısmında sağlık evinizde kalacaktır.. Bu dönemde; kalça ve böbrekleriniz önem kazanacaktır. Bitkisel bazlı rejimlere yöneleceksiniz. Ayrıca cinsel yaşamınıza ve bağırsaklarınıza dikkat etmelisiniz.

                

 ASLAN

 2019  yılına gümbür gümbür giriyorsunuz. 21 Ocak ta burcunuzda bir tutulma  oluyor Her şeyin zorunu seçeceksiniz.. Yaşamı bir tiyatro sahnesi gören bir Aslan için başarısızlık diye bir şey yoktur ve bu yıl en zor rolü üstlenmenizde, biraz da suç sizin. Çünkü baş rolü hiç kimseye kaptırmak istemiyorsunuz. Sosyal aktivitelerden kazançlı çıkacaksınız. Partneriniz veya sevdiğiniz kişiyle maddi kazançlarınızı birleştirebilir, size gelir sağlayacak çalışmalarda bulunabilirsiniz. Olağanüstü olaylar ilginiz çekecek, belki de  yıllarca içinizde sakladığınız ve açığa çıkmasını beklediğiniz olayları tetikleyeceksiniz. Kişiliğinizi zorlamadan, yaşam enerjinizi dengeleyip, bazı isteklerinizi sınırlandırmalısınız. Jüpiter aşk ve sosyal evinizden yıl boyunca size eğlenceli saatler yaşatacak. Aşk duygularınız, bu  yıl yine çok yoğun. Arzularınız baskın çıkacak ve gözü kara aşklar sizi bekliyor. Değerlerinizin farkındasınız. Kendinizi teslim etmek istemiyor ve karşı tarafa bedel ödetmek istiyorsunuz. Kariyerinizle ilgili yenilikler sizin için olağanüstü durumları getirecek. İletişim konusunda sizi sevindirecek pozisyonlar yaşayacaksınız. Coşkularınızı, organize yeteneğinizle birleştirecek ve işinizle ilgili yükselmeler yaşayacaksınız. Ayni fikirleri paylaştığınız kişilerle, ortak projeler içinde yapıcı çalışmalar sergileyeceksiniz. Etkileyici konuşmalarınızla bulunduğunuz gruplarda ikna edici özellikleriniz ön plana çıkacak. . Para kazanma yollarını hissedeceksiniz. Borçlarınızı çok daha kolay ödeyeceksiniz. Gizli tasarruflarınız artacak, geçmişten kalan alacaklarınızı tahsil edebilirsiniz.. İçsel değişimlerinizi mesleki yaşamınıza vurgulamaya çalışmanız ters tepkilere de neden olabilir. Maddi konularda yoğun istekleriniz var ve başarıyı bu dikkatiniz sayesinde elde edeceksiniz. Başkalarının fırsatlarıyla kendi arzularınızı birleştireceksiniz.

FİNANS  VE KARİYER

Aşk yaşamınızda mutlu olacağınız bir yıl. Fakat Aslan; her konuda olduğu gibi, aşk yaşamında da sınırlarda dolaşmayı sever. Satürn’ün yıl boyunca çalışma evinizde ilerleyecek. Daha sağduyulu davranacak, daha sağlam adımlar atacaksınız. Yılın ilerleyen zamanlarında çok daha fazla sorumluluk  alacaksınız. Sizin için çok ciddi bir yıl.  Bu nedenle, ikamet ettiğiniz yerlerle ilgili değişimler yaşayabilirsiniz.

2019 yılı içinde; sizin için, yaşamın en önemli kesitlerinden biri olan Finans konularının dışında, hayatın diğer pencereleri ile de ilgileneceksiniz. Paradan önce, bazı iş konularınızda sağlam temeller oluşturmaya çalışacaksınız. Mantık çerçevesinde uğraşı vereceksiniz. Aile gibi; yakın çevresi ile bir şirket içi yapılanmada görev yapanlar da, ortak hedeflerinin son derece net olması nedeniyle iyi bir dönemde olacaklar. Aslanların kariyer evlerindeki Uranüs 6 Marttan sonra ciddi anlamda değişimleri de beraberinde getirecek. Yılın ilk yarısında, kariyer ile ilgili hedefler çok fazla önemli olmayabilir. Daha sonra; 12 Ağustostan sonra  kariyerinizle ilgili daha ciddi ve hırslı çalışmalar içine gireceksiniz. Bu olaya neden olarak; Temmuz’un ortasında Aslan Burcuna hareketini ve Mars’ın kariyerinizle ilgili 10. evinize açılımını gösterebiliriz. Bu dönemde başarılı çalışmalar ve projeler altına imza atacaksınız. Evli olan Aslan’lar çok yakın çevresinden finans konusunda destek alabilirler. Yine Satürn’ün etkisiyle; iş arayan Aslan’lar güzel fırsatlar yakalayacak. Miras ve sigortalama ile ilgili işlerinizde karışıklık olmasına rağmen, sonuç iyi bitecek.

AŞK VE SOSYAL YAŞAM

Aşk yaşamınız geçen yıllara göre daha kararlı ve istikrarlı seyredecek. Yalnız Aslanlar, ciddi evliliklerden çok değişik aşk maceraları yaşayacaklar. Evli olanlar biraz bencilleşecek ve kendilerine daha çok zaman ayıracaklar. Jüpiter yıl boyunca aşk ve sosyal evinizde seyredecek. Aşk konusunda bir hayli kararsızlıklar yaşatacak, çok basit nedenlerden doğan çelişkiler önemli anlaşmazlıklara neden olacak. Bu tür sorunları gurur meselesi haline getirerek, ilkelce “dediğim dedik” bir tavır içine girerseniz, hiç yoktan bir problemler yumağı oluşturursunuz. Bu tür anlarda yapacağınız tek davranış şekli var; O da, bazı davranışları görmezlikten gelerek, dikkatinizi başka alanlara yöneltmek. Yaşam da her şeyin bir enerji olduğunu düşünürseniz; bir çerçevede yoğunlaşan ve dağıtmakta zorlandığınız enerjiyi, başka bir çerçeveye yönelterek, daha kolay deşarj edebilirsiniz. Bu tür olaylarda, bir alanda biriken enerjinizi en iyi dağıtma yöntemi, spor yapmaktır. Bu şekilde sorunlarınızın ciddi görünen yönlerinin aşındığını ve daha anlayışla karşılanan bir ortama geldiğini göreceksiniz.

EV VE AİLE

Uranüs yıl boyunca kariyer evinizde ilerleyeceği için ailenizi ihmal edebilirsiniz. Bu yüzden aile içi ilişkilerde karmaşalar yaşayabilirsiniz. Bu hareketler; aile içinde sorunları büyütmemek adına sürekli kontrol altında tutularak bastırılan bazı konuların, artık açığa çıkmasına neden olacak. Olayların bu şekilde gelişmesi, belki kendiliğinden gelişen iyi bir süreci başlatacak. Çünkü, “aspirin” tedavisi yerine; sorunlara köklü çözümler getirmeye yönelik çalışmalar içine gireceksiniz. Daha doğru kararlar almak için kendinizi zorlayacaksınız. İnsan psikolojisinin önemini daha iyi kavrayacak, verilen tepkili davranışları yumuşatabilecek derecede etkili olacak karşıt davranışların nasıl olması gerektiği konusunda çözümler üreteceksiniz.

Yine Jüpiter’in bu hareketi doğum, evlenme gibi nedenlerle yakın çevrenizin genişlemesini sağlayacaktır. Ayrıca; bu gezegen, sizin haritanızda çocukları simgeler. Aslanlar çocuklara çok düşkündürler ve bu sevgi; Ekim sonlarından sonra daha da yoğun bir şekilde ortaya çıkacak. Çocuklara yönelik çalışmalar yapacak ve onları mutlu edecek davranışlar sergileyeceksiniz. Aslanların eğlenceye olan düşkünlükleri bu yıl daha da artacak. Özellikle ev içi eğlenceleri ve toplantıları gündemde olacak. Bu tür toplantılar için çok fazla para harcayacaksınız..

SAĞLIK

Yılın ilk yarısında sağlığınız mükemmel. Temmuz’un ortasından itibaren sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Satürn,ve Plüton sağlık ve çalışma evinizde yıl boyunca radikal karalar almanıza neden olacak. 2 Temmuzda mars burcunuzda ilerleyecek Mars’ın bu hareketi ciddi sorunlar doğuracak etkiler verebilir. Sonuç olarak; yaşam aktivitelerinizin çok yoğun bir biçimde geçmesi, çok fazla yorulmanıza neden olacak. Bu nedenle, her bir uğraşınız, olması gerektiği kadar yoğunlukta olmalıdır. Aşırı gayretler içinde enerjinizi boş yere sarf etmemeye özen gösterin. Ne kadar çalışıyorsanız, bir o kadar dinlenmelisiniz.

BAŞAK

Mantık ve duygu karmaşası yaşadığınız için, sürekli düzen arayışı içindesiniz. Yaşamınızda gerçek aşkın sadece mantık süzgecinden geçtiğine inandığınız için, isteklerinize kavuşmak için yaşarsınız. İstemeseniz de ön yargılı olmaktan kendinizi alamazsınız.. Birlikte olduğunuz kişileri mükemmel görmek istediğiniz için, çevrenizi tenkitlerinizle yaşamından bezdirebilirsiniz. Yüksek standartlarınız zamanla sizi de rahatsız eder. Beraberliğe kendinizi kolay teslim etmezsiniz. Girdiğiniz topluluklarda düşünce birliği içinde olacağınız akıllı kişilerin etkisinde kalmak sizi olumsuz yapılandırabilir. Eski bir sırrınız ortaya çıkabilir. Bilmediğiniz konuları araştıracak ve gerekli tüm enerjinizi kullanacaksınız. İstekleriniz konusunda hırsınızı ve gücünüzü birleştirmek için enerjinizi yoğunlaştırmış durumdasınız. Oldukça güçlü pozisyonlarda çalışarak işbirliği içinde olduğunuz kişileri düşüncelerinizle etkileyeceksiniz. Çalışma arkadaşlarınızla aranızda hala yolunda gitmeyen durumlar mevcut.. Çabaladığınız konularda bir adım bile ilerleyememek sizi üzmemeli. Evrenin engeli söz konusu ve bazı durumları gözden geçirmeniz için küçük molaların size yararı olacağı kesin.. Hızlı sonuçların daha sonra sorun yarattığını düşünürsek; göz ardı ettiğiniz küçük ayrıntılar üzerinde durmalısınız. Jüpiter aile ve yuva evinizde bir yıllık tutuna başladı. Uranüs 9. Evinizden size sürprizler sunacak. Akıllı ve güçlü kişilerle tanışabilir. Mantıklı işler beraberce yapabilirsiniz. Gelir kaynaklarınız artıyor. Size gelecek öneriler, bilgi dağarcığınızın artmasına neden olacak ve önünüzü açacak.. Geçmişten bu yana beklediğiniz fırsatların birden bire ortaya çıktığını göreceksiniz.

KARİYERİNİZ ÇOK GÜÇLÜ

Başarılarınızın getireceği bolluk içinde bir yıl bekliyor sizi. Bu konuda kozmik enerji sizi destekliyor. Jüpiter; aile ve yuva evinizi etkiliyor. Günden güne gelişen ufkunuzla, daha büyük düşünmeye başlıyorsunuz ve kazancınız artmaya başlıyor. Doğal kural burada da çalışmaya başlıyor ve yeni bir oluşum zıtlıklarınız da beraberinde getiriyor. Yani, artan kazancınızla birlikte, harcamalarınızdaki artış göze çarpıyor. Aile içi ilişkilerinizde birbirinize maddi anlamda destekleriniz olacaktır. Jüpiter mülk konusunda değişimlere işaret eder. Eskilerden kalan bir gayri menkulünüz varsa, elinizden çıkarmak isteyeceksiniz. Bazı Başaklar; hizmet sektöründen iyi para kazanmaya başlayacaklar. Bu arada, çok yakın çevrenizden de finansal destekler alabilirsiniz. Çünkü, Uranüs ve Neptün’ün uyumlu açıları size destek veriyor. Uranüs 9. Evinizde yıllarca kalacak. Yurt dışı olaylarınızı gündeme getirecek. Bu nedenle, finans konularına olan ilginizin azalmasıyla, hobi niteliğinde, sizi mutlu edecek çalışmalara katılabilirsiniz. Her şeye rağmen bu ve benzeri aktivitelerinizin kökeninde de bir şeyler öğrenme arzusu içinde olduğunuz için, nihai anlamda yine işinizle ilgili yarar getirecek çalışmalar yapmış oluyorsunuz. Bütün yıl boyunca başarınız devam edecek. Özellikle, Temmuz ve Ağustos ortasından olumlu dönemlerinizi yaşayacaksınız. Finans gezegeni Venüs’ün hızlı hareketi, iş yaşantınızdaki başarılarınıza belli bir limit getirmeyecek. Çünkü başarılarınızın uzun soluklu olması Jüpiter’in desteği ile gerçekleşecek.

YENİ AŞKLAR KAPINIZDA

Aşk yaşamınızda bağımsızlık ve özgürlük duygularına sahip olacaksınız. Heyecan verici ve geleneksel olmayan sıra dışı kişilerle tanışacaksınız. Geleneklerine düşkün olan Başak’lar; rutin yapılarını zorlamaktan hoşlanmazlar ve kurallarınızın dışına taşmaktan çekinirler. Fakat, bu yıl aşk konusunda kişiliğinizin dışına çıkacak ve farklı kültür ve yapıda insanlarla arkadaşlık kuracaksınız. Aşk yaşamınızda, kalıplaşmış kurallarınızı atacaksınız. Bu tür değişimler umulmadık yollardan karşınıza çıkacak ve çok değişik kişilerle tanışacaksınız.
Bu tür değişimler nedeniyle; sosyal çevrenizde garip karşılanabilirsiniz, hatta isyankarlıkla suçlanabilirsiniz. Fakat siz, ısrarla tavırlarınıza devam edecek ve kişiliğinizden ödün vermeyeceksiniz. Çünkü, davranışlarınızın altında yatan felsefeyi kavramış bulunuyorsunuz. Belki de beklediğiniz gelişmeyi yakaladığınızı biliyor ve kimseye hesap vermek istemiyorsunuz.

Sadece pozitif değişimler değil, negatif konuları da yaşayacaksınız. Evli olan Başaklar; ilişkilerinizde bir takım krizlerle yüz yüze gelebilirsiniz. Yalnız yaşayanlar da, yedinci evlerindeki Uranüs’ün etkisi ile beklemedikleri yerlerde bir aşk fırsatı ile karşılaşabilirler.
Kalıplaşmış günlük aktivitelerinizin dışında, bazı konulara eğilimli olabilirsiniz. Bu tavırlarınızla, sosyal yaşam içinde oluşan rutinliklerinizin dışına çıkabileceksiniz. Klasik toplum kurallarına aykırı davranışlar içinde olacaksınız. Geçmiş yıllarda, sizi hayal kırıklığına uğratmış dostlarınıza karşı daha soğuk davranacaksınız. Artık dost çevrenize bakış açınızın değişmesiyle farklı arkadaş ve yeni dostluklar kuracak ve ilişkilerinizde güven arayacaksınız.

EV VE AİLE

Jüpiter’in etkisiyle, ev ve aile hayatınız kararlılığını korumaktadır. Önümüzdeki yıllarda da bu durum devam edecektir. Sosyal evinize yerleşen Plüton ve Satürn etkisini hala devam ettirecektir. Ayrıca, yine bu etki nedeniyle; duygularınızda psikolojik olarak daha bir olgunlaşma gözlenebilir. Bunun için meditasyon gibi aktivitelerle kendinizi geliştirme yolunda çabalar içine girebilirsiniz. Dördüncü evinizdeki Plüton, aile ilişkilerinizde de köklü değişimlere yol açacaktır. Olumlu gelişen bu değişimler uzun zaman alacaktır. Plüton sosyal çevrenizle ilgili değişimleri gündeme getiriyor. Jüpiter ise daha çok, evin içinde fiziksel anlamda olacak. Evinizle ilgili yapacağınız tadilatlar gibi işlerle uğraşacaksınız. Ayrıca aile içinde yeni evlenmelerde söz konusu olacak. Uzun süren problemli evlikler sona erecek.

SAĞLIK

Sizin için kuruntu derecesinde sağlığınız önemlidir. Bu yıl, sağlığınızla ilgili olan altıncı eviniz iyi etkiler veriyor. Sağlıklı yaşam ve diyetlerle yakından ilgileniyorsunuz. Sağlık Gezegeniniz Uranüs, Aşk gezegeniniz Neptün ile ı etkileşim içinde. Yani birbirlerinin yönetici gezegenlerini kendi evlerinde misafir ediyorlar. Bu son derece olumlu pozitif bir etkileşim halidir. Bir çok işe de delalettir. Aşk ve sağlık, dolaysız olarak birbirlerini etkileyen parametrelerdir. Aşkla ilgili yaşadığınız stresler, direk olarak, vücudunuza yansır. Olumlu yaşadığınız duygular ise, enerjinizin pozitif bir şekilde yansımasını sağlayarak, doping etkisi yaratacak. Kısacası aşk ilişkileriniz direk olarak organizmanıza yansıyacak. Arkadaşlık ilişkileriniz de, pozitif kişileri seçmelisiniz. Yapı olarak yakın çevrenizin sağlığı ile de ilgilenirsiniz. Onların sağlık durumları direk olarak sizi etkiler ve olumsuz nedenleri ortadan kaldırmaya çalışırsınız. Sizin sağlık gezegeniniz, ayak bileklerinizle ilgili problemleri gündeme getirebilir. Ayaklarınızla ilgili egzersizleri ihmal etmemelisiniz. Neptün; tüm gezegenlerin en mistik ve ruhsal gelişimi etkileyen elemanıdır. Sağlığınızla ilgili iki gezegeniniz, su ve hava elementleri taşıyor. Bu da iyileşme ile ilgili iyi etkiler verecek ve temiz hava ve su sizin için önemli olacak. Kışın özellikle ayaklarınızı sıcak tutmalı, uygun ayakkabılar giymelisiniz.

 

TERAZİ

Enerjinize diyecek yok. Kişisel çabalarınız, her anlamda sonuç veriyor. Sosyal ilişkileriniz önem kazanıyor. Yeni kişiler tanıyacak, belki de iş ve arkadaşlığı bir arada yaşayacaksınız. Geçmiş yıllarınızda bir çok hayal kırıklıkları yaşadınız. Eskiyi unutmak istiyorsunuz. Yaşam değerleriniz yükseliyor. Jüpiter’le Satürn ELELE VREREK KOZMİK BİR GÜÇ OLUŞTURUYORLAR. Maddi konularda istediğiniz desteği verecekler. İşinizin genişlemesi veya beklediğiniz tekliflerin gelmesi aklınız karışacaktır.. Her şeye rağmen, sizi başarılı bir çalışma temposu bekliyor. Dengelerinizin çok önemli olduğunu biliyor ve dış ilişkilerinizi başarınızı destekleyecek yönde kullanmak istiyorsunuz. Olaylar karşısındaki duygusal yaklaşımlarınız günlük yaşantınızdaki küçük dengeleri bozmayacak şekilde gerçekleşecek  ve başaracaksınız.. Parasal konularda gelişmelerde, istediğiniz yönde bir rota tutturuyor. Şans ve yükseliş sizden yana.. Çevrenizdeki olayları lehinize kolayca çevireceksiniz. . Kariyerinizi grup çalışmaları ile destekleyeceksiniz. Finans evinizi destekleyici özel kişilerle birlikte olacaksınız.. Satürn yakın ilişkilerinizi kardeş ve kan bağı olduğunuz kişileri testten geçirecekler.

Odaklanacağınız konuları iyi belirliyor ve başlangıçlar konusunda oldukça cesaretli davranıyorsunuz. İstekleriniz konusunda hırsınızı ve gücünüzü birleştirmek için enerjinizi yoğunlaştırmış durumdasınız. İletişim  evinizde ilerleyen Jüpiter” in önemli desteği sayesinde, çevre ile olan aktivitelerinizi ve ilişkileriniz güçlenecek. Kültür düzeyi yüksek arkadaşlarınızla bir araya gelecek ve duygusal etkileşimlerin de yaşandığı mantıksal beraberlikler kuracaksınız. Sizden daha genç kişilerle sosyal aktiviteler gerçekleştirirken kendinizi olduğunuzdan daha genç ve yenilenmiş hissedeceksiniz. Güzel konuşmalarıyla karşı cinsin sizi etkilemeye çalışmaları geçici aşkları da gündeme getirebilir. Satürn aile  ve yakın ilişkilerinizi  testten geçirmeye devam ediyor…

SOSYALVE ARKADAŞ ÇEVRENİZ MÜKEMMEL

2017 ve 2018  yılı sizin için çalkantılı bir dönem olarak geçti. Yaşam adımlarınız bazen büyük ümitlere doğru sizi taşırken, beklemediğiniz anlarda duraklayarak içinde bulunduğunuz durumu korumaya çalıştınız. Böyle zamanlarda sizi zorlayan etkenleri dışarıdan bir gözlemci gibi yorumlamaya çalıştınız. Her tespitiniz sizin yeni bir motivasyon nedeni oldu ve size enerji verdi. Giderek biriken bu gel-gitler; tecrübe açısından daha iyi zeminlerin temelini atıyordu. Size sunulan yaşam ve onu geliştirerek devam ettirme çabalarınızın ardında yatan ilişkiler çerçevesinde; deneme-yanılma-doğruyu bulma, üçgeni içinde çabalayıp durdunuz. Bu yıl arkadaş çevrenizden alacağınız destekler mevcut.

FİNANS HAYATINIZ GÜÇLÜ

15 Şubattan sonra karşıt para evinizde Mars hareket etmeye başlıyor. Venüs oğlak burcunda aileyle ilgili özel durumları ortaya çıkaracak. Bu olaylar finans konusunda başarılı olmanız için, gereken şartlara sizi zorlayacak. Yapılması gereken ön hazırlıkları oluşturacaksınız. Böylece başarı ve bolluğu yakalayabilirsiniz. 22 Nisandan sonra  beklediğiniz başarıları yaşamanızda somut bir şekilde göreceksiniz. Çünkü, bu döneme kadar iş ve para hayatınızla ilgili bir çok sorunu kendi çerçevesi içinde çözmüş olacaksınız. Bu arada çevrenizden de gereken desteği göreceksiniz.

Ekonomik yaşamınızı sürdürmek için yaptığınız çalışmalar, kendinizi yetiştirmek için gösterdiğiniz çabalar olumlu sonuç verecek ve çevre ilişkilerinizde sizi mutlu edecek gelişmelere sahne olacak. Artık kendinize olan güveniniz artıyor. Sahip olduğunuz mal ve mülk daha bir değer kazanacak. Borçlarınızı ödeme konusunda zorluklar yaşamayacaksınız. Miras yoluyla yeni kazanımlar olabilir. Partnerinizle, Ağustos ve Eylül aylarında para konularında ortak ve yoğun çalışmalar içinde olacaksınız. Risk taşıyan işleri cesaretle ele alacaksınız. Yeni atılımlar sizi bekliyor. Küçük hayal kırıklıklarından asla etkilenmeyecek ve yolunuza devam edeceksiniz. Bu devrede partnerinizle çatışmalar ve tartışmalar yaşayabilirsiniz. Onun, aşırı atak tavırları canınızı sıkabilir. Ondan daha ılımlı ve temkinli olmasını isteyeceksiniz. Finans konularında başarınız yıl boyunca devam edecek. Temmuz ayında iş değişimleri olabilir.

AŞK KAPINIZI ÇALIYOR

Özel ilişkileriniz konusunda, yoğun olmayacağınız bir yıl. Çünkü, Aşk ve evlilik evinizi simgeleyen yedinci ev, fazla etkili olmayacak. Bu evinizde; 22 Nisanda karşıt ilişki evinizde Merkür ve Venüs sayesinde aşk hayatınız canlanıyor. Aynı zamanda çok farklı insanlarla tanışma imkanı veriyor.  Bunlar uzun dönemde sosyal statüdeki değişimlere işaret eder. Evli olan Teraziler için, içsel seslerini dinleyecekleri ve kendilerini test edecekler. Uzun süredir bastırdığınız duygularınız ve olaylar ortaya çıkabilir. Bu olaylardan, zemini sağlam olan evlilikler etkilenmeyecek. Ancak zayıf birliktelikler için can sıkıcı olaylar gündeme gelebilir. Bu tutulmalar, bazı Terazilerin evliliklerini bitirirken 2. evlilikleri de tetikleyecek.

Evlilik çağında olanlar, evlilik düşüncelerinden çok, sosyal yaşamda uyumlu ve seviyeli beraberlikler ve arkadaşlıklar peşinde olacaklar. Fakat Sonbahar aylarında bulundukları çevrelerden duygusal anlamda etkilenecekleri kişilerle karşılaşacaklar. 12 Ağustos tan sonra sosyal yaşamda aktif olacağınız günler.

EVİNİZLE İLGİLENMELİSİNİZ

Ailenizin hedefleri doğrultusunda büyük bir içtenlikle başarılı çalışmalar içinde olacaksınız. İşinizle ilgili hırslarınız yoğun olduğu halde, aile içi duygularınız daha ağır basacak. Fakat, uyum arzulayan hisleriniz, kariyeriniz konusunda size olumlu etkiler verecek. Bir çoğunuz, ailenizi bütünleştirme çabalarıyla artan motivasyonunuzu işinize yansıtacak ve başarılı olacaksınız. Aile bireylerinin hırslarının arttığını göreceksiniz. Temmuz ortasından sonra, çok fazla önem taşımayan değişimler gündeme gelecek. Bu değişimlerin temelinde, aile içi uyumu sağlama çabalarınız var. Aile büyüklerinden bazıları işlerini değiştirebilirler. Hatta çocuklarla ilgili olarak, kendi yaşam doğrularını ilgilendiren yenilikler söz konusu olacak. Tüm bunlar,  Temmuz sonuna doğru başlayacak  olan farklı değişimler  söz konusu..

Kardeşleri olan Teraziler için, yeni bir uğraş söz konusu olacak. Çünkü onların yaşantıları ile ilgili dengesiz giden durumlar var. Duygusal yaşamlarında yaşayacakları uçarılıklar canınızın sıkılmasına neden olacak. Evinizle ilgili dekorasyon çalışmaları yapmak istiyorsanız, Ocak Ay’ı içinde bunu gerçekleştirebilirsiniz. Aynı şekilde  Eylül ve Ekim   ayı içinde de bu işlere zaman ayırabilirsiniz.

SAĞLIĞINIZ DÜZELİYOR

Yılın ilk yarısında, sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Kendinizi gereksiz bir şekilde yormamalısınız. Yaşamınızın her alanında çalışmalarınızı akılcılıkla yürütmelisiniz. Birçok zincirleme işi, az gayretle fazla enerji harcamadan yapmalısınız. Oğlak’ta ilerleyen Satürn ve Plüton sizi zorlayabilir. Ailenizin yaşlıların sağlık sorunlarıyla uğraşabilirsiniz. Uranüs 8. Evinizde ilerliyor.  Size sürpriz bir sorun çıkartabilir. Ayaklarınızın sağlığına özen göstermelisiniz. (Çünkü Neptün, sizin sağlık gezegeninizdir) Bunun için, sizi rahatlatacak ayakkabıları seçmelisiniz. Ayak bileklerinize gereken önemi göstermelisiniz. Her türlü yaşam kesitinizde, komik yönleri ön plana çıkartın ve stresli konulardan uzak kalmaya çalışın. Bazı Terazi’ler; aile büyüklerinin, çocuklarının veya yakınlarının çocuklarının sağlık sorunları ile ilgilenebilirler. Fakat tüm bunlar yılın sonlarına doğru düzelecek.

 

AKREP

Kozmik enerji, 2019 yılı içinde; bir alanda sizden desteğini esirgerken, diğer bir konuda ihtiyacınız olan enerjiyi ve doneleri sağlayacak. Bu olay; yorulduğunuz zamanlar, dikkatinizi dağıtmak ve dinlenmek amacıyla, başka konulara yönelmeye benziyor. Yıl içinde, özel hayatınızdaki eğlence ile işinizin gerektirdiği sorumlulukları dengede tutmak için çabalar vereceksiniz. Geçen yıl kariyerinizle ilgili konular fazla odaklaşmadınız. Fakat, Temmuz ortasından sonra oğlak ve yengeç tutulmalarından payınız alacaksınız. Sıkı bir değişime hazır olmalısınız. Uranüs bu konuda karşınıza bir çok sürprizler çıkaracak. İş konusunda artan hırslarınız, sağlık konusunda sorunlar yaratabilir.

FİNANS EVİNİZ BEREKETLİ

Sizin için finans konusu, vazgeçemediğiniz ve her zaman büyük bir coşku içinde çabalayacağınız bir yaşam tarzı Sezgilerinizi mantığınızla birleştirerek, akılcı yolu bulmalısınız. Sezgileriniz bazılarına hayalci gelse de, bu yanınızı köreltmemelisiniz. Bazı finansal hareketleri daha önceden ön görmeniz yıl içinde size başarı getirecek. En önemlisi; çalışmanızın derecesi ile bağlantılı bir şekilde başarınızın seviyesi ortaya çıkacak. Bu arada iyi bir yaşam tarzını sevmeniz, her şeyin en iyisine sahip olmaya çalışmanız nedeniyle, harcamalarınızda artışlar oluyor. Kendinize daha iyi şartlar sunacak işler arıyorsunuz. Yılın ilerleyen aylarında işinizle sizi teşvik ve onore eden konular olabilir. Şartlar ne olursa olsun, harcamalar konusunda kontrollü olmalısınız. Çünkü beklenmedik şekilde yüksek ödemeleriniz olabilir.
Yüksek ideallere sahip düşünceleriniz, sizi sürekli meşgul ediyor ve bunları yaşama geçirmek istiyorsunuz. Bu arzunuz, Temmuzdan sonra gerçekleşebilir. Kariyeriniz açısından iyi bir yıl geçireceksiniz. Fakat, daha fazla dikkat ve sorumluluk sizi bekliyor. Ayrıca, rekabet içinde geçecek çalışmalara hazır olun. Bu arada, eviniz ve çocuklarınızı ihmal etmeyin. Jüpiter’in etkisiyle , hayır ve yardım işlerinde aktif olacaksınız. Zaten bu tür aktiviteleriniz, stresli ve yoğun işlerinizden başınızı kaldırıp rahat bir nefes almanızı sağlayacak. Jüpiter, yıl boyunca finans evinizde ilerleyecek ve size bol para kazandıracak.

KARİYERİNİZLE İLGİLİ HAYALLERİNİZ GERÇEKLEŞİYOR

Ruhsal anlamda kendinizi güçlü hissedeceğiniz bu yıl , eğlenceli ve sizi oyalayan olayları gündeme getirecektir. Güçlü kişilerin desteğini üzerinizde hissedecek ve onlarla ilişkilerinizi olumlu tutmayı başaracaksınız. Yılın ilk günlerinde sosyal yönleriniz ortaya çıkacak. Yolunda gitmeyen sosyal ilişikleriniz yön değiştirecek, şimdiye kadar fark etmediğiniz detaylar önem kazanacak, ilişkinizi ve kendinizi sorgulayacaksınız. Yanlış dostluklar biterken, akabinde başlayan yeni dostluklardan çok şey kazanacaksınız. Özellikle, size yeni bir prestij kazandıracak olaylar yaşayacaksınız ve yeni çevrelerde eskisinden çok daha mutlu olduğunuzu göreceksiniz.
Kariyerinizi ilgilendiren konularda gizli araştırmalar yapabilir ve bilgilerinizi derinleştirmek için detaylar konusun da çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Önemli arkadaşlarınızın gizli destekleri, sizin bilgilerinizle birleşecek ve ortaya yepyeni şekillerde size yeni pozisyon kazandıracak çalışmalar ortaya çıkacaktır.

SÜRPRİZLERİ SEVECEKSİNİZ

Yılın ilk ayında Akrep’ler; içinde bulundukları mevcut durumu koruyacaklar. Evliler, evliliklerine devam edecekler. Bekarlar hala bekar kalacaklar. Çünkü, aşk ve evlilik eviniz çok etkili değil. 6 marttan sonra Uranüs karşıt evinize geçiyor ve sürpriz aşkları beraberinde getiriyor. Mars bu yıl size enerji verecek. Durgun olan aşk ve evlilik yaşamınız hareket kazanacak. İlişkiler ve evlilikler; sorunlarını tartışmaya başlayacak. Bazı ilişkilerde bir soğukluk gözlenecek. Fakat zemini sağlam olan ilişkiler bu durumdan etkilenmeyecek. Yine bu dönemde; sizin ve partnerinizin çalışma yaşamınızdaki hırslarınız, yoğunluğunuz artacak. Birbirinizi ihmal ettiğiniz gerekçesiyle anlaşmazlıklar olacak. Uranüs’ün yedinci evinizde olmasıyla sosyal aktivitelerinizde canlanmalar olacak. Yeni bir ilişkisi olanlar, dikkatli olmalı ve beraberliklerini evlilikle sonuçlandırma konusunda acele etmemelidirler. Bırakın aranızdaki sevgi bağı zamanla artsın.

Tek yaşayan Akrepler, yıl boyunca aşk ilişkilerinde fırsatlar yakalayacaklar. Siz Akreplere tavsiyem; çok hoşlansanız bile evlilik için asla acele etmemenizdir.

AİLE VE EV HAYATI ÖNEM KAZANIYOR

Çocukların gezegeni Neptün, çocuk eviniz olan 5. evinizde yer almaktadır. Bu etkiler; onların sevineceği alışverişler ve aktiviteler gibi olayları gündeme getirecek. Akrep Burcu kişileri bu dönem çocuklarına daha fazla düşkünlük gösterecekler. Çocuğu olmayanlar çocuk sahibi olmak isteyecekler. Fakat bu konuda sorunları olanlar, evlat edinecekler. Çocukların yıl içinde özgürlük duyguları belirgin bir şekilde artacak ve kendilerine karışılmasından hoşlanmayacaklardır. İşte bu noktada, iyi bir psikologdan yardım alacaksınız. Onlara sevecen bir şekilde yaklaşmalısınız. Beşinci evinizin yöneticisi; ruhsal gelişimleri etkileyen Neptün, bu konuda size destekleyici etkiler verecek. Çocuklarınız küstürmeden onları istediğiniz gibi yönlendirebilirsiniz. Ev içinde yenilik durumları devam etmektedir. Evinizde eğlenceli bir ortam yaratmak için değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz.

SAĞLIĞINIZI KORUMALISINIZ

Sağlığınız genellikle çok iyi. Karar verirken hızlı davranmayacaksınız. Öncelikli ihtiyaçlarınıza ve gerekli olanlara öncelik tanıyacaksınız. Artık enerjinizi boş yere harcamak istemeyeceksiniz. Yılın ikinci yarısı çok meşgul olacaksınız. Bu nedenle sağlığınız için gerekli enerjiyi temkinli kullanmalısınız. İşin yoğunluğu ne olursa olsun, zevk almaya kendinizi şartlandırın. Bu arada işleriniz paylaşmaya çalışın. Sağlık gezegeniniz Mars; kalın bağırsaklarınızı, cinsel organlarınızı ve adalelerinizi etkiler. Bu konuda birçok tıbbi kaynaklar bulabilirsiniz. Ayrıca sağlık merkezlerinde düzenli egzersizler yapabilirsiniz.
Boğaz ve boyun sağlığınıza özen göstermelisiniz. Çevre olaylarının iyi veya kötü tüm etkileri sağlığınıza yansır. Sosyal yaşantınızda stres ve tartışmalardan uzak kalmalısınız.

ÖZ DENETİM

Sağlık gezegeniniz Neptün’ün etkisiyle ruhsal gelişim ve gizemli olaylara ilgi duyuyorsunuz. Bu tür aktivitelerinizin etkisi sizde huzur ve rahatlama sağlıyor. Fakat, maddi konulardaki hırslarınız gündeme geldiği zaman, manevi değerleri bir kenara atabiliyorsunuz. Olayın farkında olsanız bile bu tür davranışlarınızdaki çelişkileri önleyemiyorsunuz. Kişiliğinizi zorlamadan yaşam enerjinizi dengeleyip bazı isteklerinizi sınırlandırmalısınız. Oto kontrol sisteminizi güçlendirmelisiniz. Sonuç olarak, yaşam enerjinizin daha da güçleneceğini unutmamalısınız.

YAY

Artık, yaşamınızla ilgili farklı değişimlere de, yer vermeyi düşünürseniz, yeni savaşlardan kaçınmalısınız. Bırakın her şey inceldiği yerden kopsun. Yaşantınızda renkli çevrelere yer vereceksiniz. Eski değer yargılarınızın sizi üzmesine izin vermemelisiniz. Yaşam hırslarınıza artık gem vurmayı biliyorsunuz.. Olgunlaştınız ve öğretici oldunuz. Uzun süreli hedefler seçer ve bunları gerçekleştirmek için uğraşırsınız. Çalışmanızın karşılığını alacağınız işler yapmak istiyorsunuz. Büyük ve önemli projelerin altına imza atarken, tam anlamıyla konsantre olacakları enerji düzeyine ulaşacaksınız. Yatırımlarını yeniden düzenleyecek işlerinizde gösterecekleri başarılarınız birlikte beklediğiniz kariyer yolunu açacaksınız. Uranüs ve Jüpiter etkisiyle, gündemlerinizde yoğun seyahatler görünmektedir. Plüton ve Satürn , finans evinizde birçok değişime yol açarken, çevre ilişkilerinizde eğlenceli olaylara neden olacaktır. Bir çoğunuz geriye baktığı zaman, artık yaşamınızın eskisi gibi olmadığını fark ettiniz. Bu değişimlerden hoşnut kalmadığınız günler oldu. Bazen sıkıldınız ve değişen şartlarınıza isyan ettiniz fakat yeni şartlara da çok çabuk uyum sağladınız. Sizin yapmanız gereken tek şey; süreçlerin gelişimi ve varılan sonuçları “neden-niçin” çerçevesinde ele alarak, hatalarınızdan ders çıkarmanız ve size sunulacak pozitif etkilerin keyfini çıkarmak olmalıdır. Yeni tanışacağınız kişilerle fikir jimnastikleri yapacaksınız. Yaratıcılığınızı en iyi şekilde kullanarak, değişik düşünceler yaşayacaksınız.

ENTELEKTÜEL DOSTLAR SİZİNLE
Entelektüel arkadaşlarınızla yaptığınız ortak çalışmalar ses getirecek., Gelecekteki ortamınızın ilk adımlarını oluşturacaksınız. Yabancı ülkelerle yapacağınız seyahatler önemli olacak. Jüpiter ve Neptün’ün etkisiyle hayallerinize daha çok yaklaşacaksınız. Bu nedenle, amaçladığınız yolda yürürken, çok iyi analizler yaparak rotanızı doğru bir şekilde kanalize etmelisiniz. Seyahatlerde tanışacağınız kişilerin etkisinde kalabilir ve onunla dostluklar geliştirebilirsiniz. Fakat, gündemde olan konu nedeniyle yapacağınız uzun görüşmeler sonrası yollarınız bir gün ayrılabilir. İş ve aşk kafanızı karıştırabilir. Seyahat aşkları sonradan başınız ağrıtabilir.

AŞK HAYATINIZ VE İŞHAYATINIZ
Aşkla işi karıştırmama konusunda dikkatli olmalısınız. Girdiğiniz topluluklarda düşünce birliği içinde olacağınız akıllı kişilerin etkisinde kalmak sizi olumsuz yapılandırabilir. Fikir alın ama kendinizden başka hiç kimseye güvenmeyin. Birlikte iş yaptığınız kişilerle hareketli ve hoşlanacağınız çalışmalar gerçekleştireceksiniz. İlişkilerinizde gücü seviyor ve maddi olanaklarınızı arttırıcı etkisi olacak kişilerle birlikte olmak istiyorsunuz. Tüm yıl boyunca kişisel egonuzu ilişkilerinize yansıtacaksınız. Jüpiter; size güç ve sabır verecek. Birlikte çalıştığınız kişileri sınayacak ve disiplinli çalışmalar sağlamak adına motive edeceksiniz. Güçlü beraberlikler kuracaksınız.
YENİ ÇEVRELERDE DİKKAT ÇEKECEKSİNİZ
Jüpiter kişisel evinizden e çevrenizde ses getirecek çalışmalara imza atacaksınız. Jüpiter birçok fırsatı ayağına getirecektir. Patronlarınızla daha iyi anlaşırken, iş sorumluluğunuz artacaktır. İsteklerinizi gerçekleştirme konusunda akıllı ve hızlı davranacaksınız. Aktif ve hızlı çalışan beyniniz, karşınıza çıkacak fırsatları kullanma konusunda tüm yeteneklerini ortaya koyacak. Nisan ve ağustos ayları eğlenceli geçecek.

GEÇMİŞTEN DERS ALDILAR
Geçen yıl finans konularıyla haşır neşir oldunuz ve birçok sorunu normal akışına getirdiniz. Kazançlarınız değerlendirdiniz. Bazılarınız fazla açıldılar ve bir takım borçlara girdiler. Gereksiz masraflarınızı kısarak, borçlarınızı kapatma yolunda olumlu adımlar attınız. Bu süreç; Daha sonra ki zamanlarda, kendinizi bu kadar sıkmanıza gerek kalmayacak. Yayların ruhsal durumları gelişmiştir. Bu yıl yönetici gezegeniniz Jüpiter, kişisel evinize hareket ediyor. Ruhsallık içeren davranışlarınız daha da artacak. Yıl boyunca ; kişisel imajlar, ev ve aile ile ilgili olaylar, cinsellik, borçların kapanması, geçmiş ve ölümden sonra yaşam konuları, sonrada metafizik, felsefe, yabancı seyahatler ile ilgili konulara yoğunlaşacak.

FİNANS EVİNİZDE RİSKLERE DİKKAT
Para eviniz fazla aktif olmamasına rağmen, finans gezegeniniz Satürn, genel para hareketi konularını sizin için önemli yapıyor. Bu konularda bilinçli hareket ederek, çevreniz tarafından takdir göreceksiniz. Hedeflerinizi kararlı bir şekilde belirlerseniz; istediğiniz kazançlar için, daha baştan avantajlı duruma geçersiniz. Geçen iki yılda başarılı bir şekilde çalıştınız ve gereksiz harcamalarınızı kestiniz, borçlarınızı kapattınız. Çevrenizde krediniz arttı. Bazılarınız, partnerlerinizin olanaklarından yararlanacaksınız. Finans gezegeniniz Satürn ; geçen yıldan buyana Plütonla birlikte hareket ediyor. Sadece kazanmayı düşünmüyor, gerçek anlamda zenginliği getirecek konularla kafanızı meşgul ediyorsunuz. Ağustostan sonra iş seyahatleri olabilir.. Bu arada, başarılı bir süreç gözlenen finansal yaşamınızda bazı riskli durumlarınız da olabilir. Bu tür durumları, sezgisel yeteneklerinizle önceden bloke edeceksiniz. Kariyer durumunuzla ilgili çok önemli değişiklikler görülmüyor. Ev yaşamınıza çok düşkün olmayan yapınız, aynı paralellikte kariyerinizi de etkileyebilir. Her şeye rağmen, bu yıl; eviniz ve aileniz ile ruhsal gelişiminiz, kariyerinizden çok daha fazla önem taşıyor.. Zorunlu bir taşınma ile iş değişikliği gündeme gelebilir..

AİLENİZ ÖNEMLİ
Sürekli kafanızda yer edinen ev arayışı, hiç beklemediğiniz anda ortaya çıkabilir. Uzun zaman değişik yerlerde yaşamanızı gerektirebilir. Bu şekilde yer değiştirme ve taşınma süreçleri yoksa bile; evinizde yeniliklere işaret edebilir. Kafanıza taktığınız bir konunun üzerine ısrarla gidersiniz. Fakat başka bir konu dikkatiniz çekerse, hemen ona yönelir ve yeniden düzenlemeye başlarsınız.
Aile içi ilişkilerinizde Neptün belirsizlik ve kargaşa verir. Aile bireyleri, hızlı bir hareket, yer değiştirme ve değişim halindedir. Bu durumda bir çok Yay, aile yükümlülüğü bilinci içinde aile bireylerini yönlendirir. Anne baba gibi aile büyükleri de, isyan duyguları içinde taşınma, eşten ayrılma, boşanma gibi yaşamlarında değişikli yapabilir. Tüm bu olaylar aile içinde telaş ve kargaşanın ne anlama geldiğini gösteriyor. Ev düzenlemesinde de uç noktalardasınız. Ya çağın getirdiği aletlerle, ya da antika ve mistik eşyalarla evinizi döşersiniz. Ev içinde sen ve ben gibi kişilik kavgalarına izin vermek istemiyorsunuz. Herkes aynı derece de öneme sahip olmalıdır. Yıl içinde tüm bu olaylar, başarıyla sonuçlanacak deneyimlere yol açacak. Hatalar olabileceğini unutmayın.

KİLO ALABİLİRLER
Geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da sağlığınız iyi. Değişim ve dönüşüm gezegeniniz Plüton, uzun yıllar boyunca birinci evinizde yer alıyordu. Kişilikle ilgili görüntünüze yönelik imaj çabalarınız hala geçerliliğini korumaya devam ediyor. Hatta bir çoğunuz bu konuların neredeyse uzmanı olacaksınız. Bazılarınızda; fiziksel görünüşünüze yönelik özen için, geleneksel yollardan çok (diyet, yoga, alternatif tıp, bitkisel tedavi, hemopati gibi) olayları tercih edeceksiniz. Uzak doğu felsefelerine merak saldınız. Plüton ve Neptün ile birlikte , daha gelişmiş seviyelerde etkiler alacaksınız. Ruhsal durumunuz; yaşam dengelerinizi kurma adına, içinde bulunduğunuz koşullara çabuk ve hızlı uyum sağlayacak. Sağlık gezegeniniz Venüs, böbrek ve kalçaları etkiler. Bu organlarınıza dikkat etmelisiniz. Kalça ve bacaklarınıza düzenli masaj yaptırmalısınız. Böbreklerinizi de doğal yollardan desteklemelisiniz. Venüs hızlı hareket eden bir gezegen olduğu için, yıl içinde değişik evlerde olabilir.Bulunduğu yere göre oluşan farklı etkiler nedeniyle, değişik terapi çeşitleri size iyi gelecektir.

ÖZ DENETİM
Plüton’un geçmişte uzun yıllar birinci evinizde kalması; ruhsal sezgileri zaten gelişmiş olan Yay’ları daha da ileriye götürdü. ( Plüton sizin ruhsal gezegeniniz ) Jüpiter 2019 yılında kişisel evinizde. Geçmişte yaşadığınız sıkıntılar artık geride kaldı. , Bilinçaltı duygularınız daha da güçlendiriyor. Bu konuda sürekli gelişeceksiniz. Bu transitlerle, hayallerinizi gerçekleştireceksiniz. Bazı Yaylar, dünyevi işlerden çok mistik konulara kayacak ve yaşam hırslarını en aza indirecek.. Ruhani yönleriniz ön plana çıkarken, çevrenize öğretici bir şekilde yaklaşacak, yaşamın doğal bir öğretmeni olacaksınız.

 

OĞLAK    

Plüton burcunuzda yıllarca yapacağı yolcukta emin adımlarla ilerlerken, bir çok sorunlarınızla baş etmeyi artık öğrendiniz. Mistik bir şekilde yaklaşacağınız farklı bir yıl sizi bekliyor. Geçen yıl, daha bireysel davranışlar içindeydiniz. Profesyonel yaşamdaki konumunuz geçen yılın sonlarına doğru değişmeye başladı. Aynı süreç daha yıllarca devam edecek. Akrep’in yönetici gezegeni Plüton daha yıllarca burcunuza yerleşmeye devam ediyor.. Önümüzdeki yıllarda sizdeki radikal değişimleri göreceksin. İçsel sezgilerin  güçlü çalışmaya başlayacak. Geçen yıl sahip olduğunuz agresif tavırlarınız; bu yıl yerini, sosyal yaşam içinde saygın bir yer edinebilmek için kararlı çabalara bırakıyor. Sessiz ve derinden gitmeyi tercih ediyor ve adımlarınızı akıllıca atıyorsunuz. Oğlaklar yönetici yetenekleri ile öne çıkmasını bilen kişilerdir.. Son iki yıldır zorlu bir süreç geçirdiniz. Kendinizi yeniden inşa etme çabaları içindeydiniz. Artık bazı konularda aşamalar kaydettiniz. Eskiye oranla daha sosyal oldunuz ve olmaya devam edeceksiniz. Partnerinizle ilişkileriniz olumlu seyrederken, onun pozitif davranışlarını hissedebiliyorsunuz. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da, sosyal fırsatlarınızı kendiniz yaratacaksınız.

KENDİNİZE GÜVENİYORSUNUZ

Üstünlük duyguları içindesiniz. Düşüncelerinizi inatla savunan ve kendinize güvenen bir tablo ortaya çıkaracaksınız. Sevdiğiniz kişilerle kısa seyahatler edebilir ve iş gezilerine çıkabilirsiniz. Sosyal yaşantınızın bir parçası olan yolcuklar gündeme gelecektir. Bu yıl  arkadaşlarınızla ortak aktivitelerinizi gerçekleştireceksiniz.

 DENGELERİNİZİ BOZMAMALISINIZ

Çalışma hayatınızla ev yaşantınızı dengeli bir şekilde yürüteceksiniz. Sosyal ilişkilerinizde aileniz size destek olurken,  sizde kişisel enerjinizi evinize ayıracaksınız. Katılacağınız arkadaş toplantılarında eski dostlarınızı görme şansı elde edeceksiniz. Bazıları da; gruplaşmalar yaşayarak, gerilimli ve huzursuz bir ortam içine düşebilirler.  Sezgilerinizin yüksek olmasından dolayı arkadaşlarınız arasında farklı yönleriniz dikkat çekecek. Birçoğunuz; arkadaş çevrelerinde, karşı cins üzerinde dikkat çekici bir performans sergileyecek. Yeni kişilerle tanışmanız mümkün. Fakat başlayan bir ilişki varsa, dikkatli olmanız gerekiyor. Bu beraberlik daha sonra farklı boyutlarda şekil değiştirecektir. Koşullar yön değiştirecek ve ilişkinizi sürdürme arzunuz kalmayabilir.

YAŞAMA FİLOZOF PENCERESİNDEN BAKACAKSINIZ.

Profesyonel yaşamdaki konumunuz geçen yılın sonlarına doğru iyileşmeye başladı. Bu yıl  beş tutulmanın  en büyük etkisi  size yansıyacak Temmuz’un ortasından sonra; yaşamla ilgili felsefi analizlere doğru bir yöneliminiz olacak. İnsan ilişkilerinin neden ve sonuçları ile ilgili psikolojik gözlemlere ağırlık vereceksiniz. Sosyal fenomenlerinizde ağırlığı olan romantizm, yerini arkadaşlıklara bırakacak. Çünkü bu tür özel birliktelikleriniz artık yaşam sürecinizdeki gerçek yerini aldı  Finans konusu 2019 yılı içinde önemini koruyacak. Çevre ilişkilerinizde, yardımlaşma ön planda olacak, kişisel çabalardan çok paylaşım içeren başarılar var. Jüpiter  ruhsal gelişimle ilgili 12. evinizdedir. Bu nedenle; mistik konulara yatkın olacaksınız ve hayır kuruluşlarına ilgi duyacaksınız.

PARA KAZANMA KONUSUNDA RİSKLERDEN KAÇINMALISINIZ

Oğlaklar için her zaman finans ve kariyer olayı, yaşamlarında önemli bir yer tutar. Bu yıl da, geçen yılki önemini korumaktadır. Burcunuzu temsil eden finans gezegeniniz, iletişim gezegeninizle yer değiştirerek birbirlerine misafir oluyorlar. Bu etkiyle harika ve pozitif iş birlikleri içinde bulanacaksınız. Sadece başarınızı vurgulamakla kalmayacak, iletişim konuları, karşılıklı haberleşme, satış pazarlama ve yakın ilişkileriniz  gündeme gelecek. Kardeşler , kuzenler ve yeğenler arasında alış veriş olayları olacak. Bazı yakın akrabalarınıza finans konularında destek verecek veya göreceksiniz. Eğer işinizle yakından ilgileniyorsanız bu konuda seminer ve konferansları takip edeceksiniz. Bu yıl, basın konularıyla ilgili başarılarda söz konusu olabilir. Jüpiter’in, finans gezegeninizle yaptığı olumlu açı sayesinde tüm yılınız başarılı geçecek. Kendinizi çok daha güçlü ve mantıklı hissedeceksiniz. Bu olaylar ani bir şekilde gelişerek, sizi şaşırtacak. Kişisel gelişiminizi etkileyen gezegen Jüpiter, para hareketleri konusundaki sezgilerinizi muhteşem yapacaktır. Bu konuda ait olduğunuz iş çevresi ve sosyal gruplardan destek alacaksınız. Kariyer konusunda mutlu ve başarılısınız. Muhtemelen bu yıl bu tür olaylar yaşayabilirsiniz. Elde ettiğiniz bu başarılar, çevrenizin başarılarına da öncülük ediyor. Bu gelişen başarılarınızın beraberinde, bazı küçük problemlere neden olmasını karşılamalısınız. ( ödemek zorunda olduğunuz vergilerin artması, hukuksal prosedürlerin ortaya çıkması v.s.gibi.)

AŞKTA SÜRPRİZLER VAR

Geçen yıl sahip olduğunuz agresif tavırlarınız; bu yıl yerini, sosyal yaşam içinde saygın bir yer edinebilmek için kararlı çabalara bırakıyor. Sessiz ve derinden gitmeyi tercih ediyor ve adımlarınızı akıllıca atıyorsunuz. Oğlaklar yönetici yetenekleri ile öne çıkmasını bilen kişilerdir. Fakat, sosyal yaşantılarında sessiz kalmayı tercih ettikleri için, bu yönde eksikliklerinin farkındadırlar. Son iki yıldır zorlu bir süreç geçirdiniz. Bazılarınız yıllardır denediğiniz ilişkinizi belli bir konuma oturtmayı yeğleyeceksiniz. Bu yıl aşk ve iş ilişkileriniz arasında denge kurmaya çalışırken, zorlanacaksınız. Çünkü, Uranüs sürprizlerle aşk evinize yerleşiyor ve yıllarca bu evde kalacak.  Olayları , ayarında tutma çabaları vereceksiniz. Bu olay sizi yorsa da, gerçek kişiliğinizin ana temeli olduğu için, keyif de duyacaksınız. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da, sosyal fırsatlarınızı kendiniz yaratacaksınız. Belki de, size sosyal statü kazandıracak önemli şirketlere danışmanlık yapabilirsiniz

SAĞLIĞINIZ DENGEDE

Bu yıl sağlığınız makul bir durumda. Temmuz’un ortasından sonra tutulma ve  Satürn’ün stres veren etkilerinden kurtularak daha iyi bir duruma geleceksiniz. Eğer bir sağlık sorununuz varsa, yıl sonuna doğru iyi haberler de alacak ve daha bir enerjik olacaksınız. Sağlıkla ilgili, altıncı eviniz de bu yıl yeniden iyi etkiler alacak ve genellikle sağlığınızla ilgili kafanızı meşgul eden sorunlar olmayacak. Sizin sağlık gezegeniniz Merkür’dür ve etkilediği organlar; akciğerleriniz, bağırsak sisteminiz ve omuz kısımlarıdır. Yıl içinde vücudunuzun bu bölümleri ile ilgili herhangi bir sorununuz görünmemesine rağmen; yine de doğal yollarla destekleyici yöntemler uygulamayı ihmal etmeyin.

Bazen, Merkür’ün verdiği etki ile; en az fiziksel sağlığınız kadar ruhsal sağlığınız ve esenliğiniz gündeme gelebilir. Kafanızı meşgul eden ve içsel olarak sizi rahatsız eden ruhsal karmaşalar, nihai aşamada fiziksel sağlığınızı da olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle; aşırı derecede rahatsız edecek konulara karşı zihninizi kapatın. Çünkü, size zarar verebilecek en büyük düşmanlardan birisini bertaraf etmiş olacaksınız.

EVİNİZ SİZİN SIĞINAĞINIZ

Ev ve aile bireyleri ile olan ilişkilerinizde, yıl içinde sizi çok fazla meşgul edecek önemli olaylar yok. Rutin bir şekilde bu konuda yaşamınıza devam ediyorsunuz. Oysa, istediğiniz şekilde değişiklikler yapmanız için, her türlü koşula ve serbestliğe sahipsiniz. Ama üzerinizde olan isteksizlik, pasif kalmanıza neden olacak. İşin özüne bakarsanız; “isteksizlik” olarak nitelendirdiğimiz konu, aslında olumlu bir ev yaşamına da işaret etmektedir. Çünkü, herhangi bir probleminiz yoksa, çok önemli olabilecek değişikliklere de  ihtiyacınız yok demektir.

Aile büyükleri ise, yaşamlarını sürdürdükleri mekanlardan sıkılabilirler, başka yerlerde hayatlarını sürdürmek, taşınmak isteyebilirler.

ÖZDENETİM

 İnsan ilişkilerinin özünü irdeleyen felsefi görüşlerinizdeki olgunluk, arkadaşlık ilişkilerinize yansıyarak, mükemmel işbirliklerini gündeme getirecek. Ayrıca, ruhsal gelişim konularında, ayni düşünceleri paylaşabileceğiniz kişilerle yapacağınız arkadaşlıklar sizi daha iyi seviyelere çıkaracak. Bu konuda grup çalışmalarına ve organizasyonlara katılabilirsiniz. Yeni tanıştığınız arkadaşlarınızın düşünceleri, ufkunuzun genişlemesine neden olacak.

 

KOVA

Geçen yıl; finans ve işleriniz açısından, size mutluluk veren günler geçirdiniz. Bu arada sosyal çevreye ve yaşama bakış açınızda da önemli felsefi değişiklikler oldu. Bu konu çerçevesinde, bilgili ve deneyimli insanlarla karşılaştınız. Geçen yıl içindeki olumlu olaylar devam edecek. Bu konuda; karşı karşıya geleceğiniz olaylar, aslında yaşam kesitlerinize yeni anlamlar kazandıracak. İçinde bulunduğunuz durumda herhangi bir anlam yükleyemediğiniz gelişmelerin sonuçları, Sadece işiniz ve kariyerinizle ilgili başarılarınız gündemde olmayacak. Yaşamın geri kalan kesitlerinde, gerçek anlamda neler beklediğiniz ve özlemleriniz daha bir netleşecek.

YENİLİK SİZE YAKIŞIYOR

2019 yılında daha sabit ilişkilerin özlemini duyacaksınız. Gerçek aşkların kıyısına gelecek ve karar verme zorlukları yaşayacaksınız. Evlilikler gündeme gelecektir. Hiç evlenmek istemeyen aşırı uçlarda olan Kovalar için bile, ciddi ilişkiler devri başlıyor. Kariyer ve güç savaşlarına eklenecek olan aşk savaşları da belirginlik kazanacak unutmayın.. Geçmişte güçlü bir Satürn dönemi geçirdiniz. Risklerden korkmamayı öğrendiniz artık. Bir zamanlar denge ve düzen derde, başka bir şey demezdiniz. Ne oldu o eski sistemlerinize. Üstelik bu yıl, aşk her yerde karşınıza çıkacak ve sizi yakalamaya çalışacak.. Kişiselliğiniz güçlenirken, liderlik özellikleriniz ön plana çıkmaktadır. Köklü kararlar alacaksınız. Kendinizi geliştirirken etrafınıza da örnek olacaksınız. İnatçı tavırlarınızın ardındaki nedenler anlaşılmasa da, size daha sonra hak vereceklerdir. Bu ay değer yargılarınızı gözden geçirip, kendinizi yeniden yapılandıracaksınız. İnatçı tavırlarınız kişiliğinizi olumsuz etkileyebilir. Yapacağınız tek şey; sabrınızı ön plana çıkartmak olmalıdır. Huzursuzluğunuzu yenmelisiniz. “Merkür” ün geri hareketi dönemlerinde heyecana kapılıp, hatalara neden olabilecek davranışlar da sergileyebilirsiniz. Satürn, yapacağınız işleri kurallar dahilinde kullanmanızı ister. Eğer, siz ona uyarsanız; o da size istediğiniz şartları sunar. Yaptığınız işten eminseniz, size daha fazla deneyim kazandıracak koşullar yaratır. Duygularınızda aşırıya kaçan olumsuzluk rüzgarları görülecektir. Sınırlarınızı genişletmek için hedeflerinizi hırslarınızla besleyeceksiniz..

DUYGULARINIZI DENETLEYİN
Koşullar ve içsel tepkilerinizi dengelemek zorundasınız. Bazı gizli konuların açığa çıkması çözüm yollarını da beraberinde getirecek. Geçmişte kalan hatalarınızın, tekrar sizi rahatsız etmesini engellemek sizin elinizde. Riskler konusunda temkinli davranmalı ve öfkenizi kontrol etmelisiniz. Yeteneklerinizi baskı altında tutmadan, yapmanız gereken hamleleri akıllıca yapmalısınız. Yardıma ihtiyaç duyduğunuz anlarda, çekinmeden gerekli yerlerden yardım isteyebilirsiniz.

RAKİP TANIMIYORSUNUZ
Bu yıl sıra dışı bir kişilik çiziyorsunuz. Kararlı ve amaçlarınıza uygun hareket ederken, sizi sevgiyle kabul ettikleri gibi öfke duyanlarda olacaktır. Düşüncelerinizi ilişkilerinize yansıtmak için enerjinizi en iyi şekilde sergilemek için gerekli tüm gücünüzü gösteriyorsunuz.

İŞ, KARİYER VE FİNANS

Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da finans konusu önemini sürdürecek. Giderek artan bir başarı grafiğiniz olacak. Yönetici gezegeniniz Uranüs ve Finansla ilgili konulardaki gezegeniniz Neptün; karşılıklı etkileşim içindeler. Her biri diğerinin evinde misafir durumunda ve uyumlu bir ortaklığı sergiliyorlar. Yıl içinde sadece iyi kazanmakla kalmayacak, bulunduğunuz konumdan daha iyi yerlere doğru atılımlarda bulunacaksınız. Kariyer gezegeniniz Plüton ile Jüpiter de; size başarıları getirecek pozitif etkiler verecek şekilde etkileşim içinde ki, bu çok nadir olan bir olaydır. Doğuştan gelen bir yetenekle grup çalışmalarına yatkınsınız. Bu nedenle yeni arkadaşlar kariyerinizi güçlendirecek, güçlenen kariyeriniz yeni arkadaşlıklar getirecek. 11. eviniz bilim ile ilgili etkileri açığa çıkartan evdir. Bu nedenle teknolojinin getirdiği yeniliklerle iç içe olacaksınız, bunları kariyerinizle harmanlayacaksınız. Ayrıca bazılarınız, işleriniz dışında astroloji gibi konulara merak salabilirsiniz.

Yaşam arenasında güçlü kalabilmek için bu yıl yapacağınız önemli durumlardan biri de; kendiniz için kendinize yatırım yapmak olacaktır. Çünkü, arenada hedefinize ulaşabilmenin tek şartının, sadece kendi gücünüz olduğunu bir yaşam felsefesi olarak özümsemiş durumdasınız. Bu nedenle, giyiminizden, hareket tarzınıza kadar dışarıya karşı dikkatli ve özenli olacaksınız.

EVİNİZİ SEVİYORSUNUZ
Ev ve aile konuları bu yıl öncelikli konu olmayacak. Her şey mevcut durumu içinde rutinliğini koruyacak. Yeni bir değişiklik ihtiyacı hissetmeyeceksiniz. Ev içinde köklü fiziki değişikliklerden tutun da, ilginç dekorasyon çalışmalarına, evin alt yapısıyla ilgili değişikliklere kadar bir dizi yenilikler içinde kendinizi bulabilirsiniz. Bu tür değişiklikler, sizi de etkileyecek şekilde komşularınızda veya çevrenizde de oluşabilir. Belki yapılan tadilatlardan dolayı, günlük normal yaşam akışınızı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Hatta eşiniz veya yakın çevreniz bu değişimlerden rahatsız olabilir. Fakat, yapılan tüm bu yenilikler size heyecan verecek. Bütün bu olanlara karşın; Bu çekişmelerin temelinde gizli finans çelişkileri de olabilir. Evinize gelen ve sizin bir yakınınız olan kişi de sürtüşme konusuna zemin yaratabilir. Aile büyüklerinizin de evleri ile ilgili sıkıntıları olabilir, yer değiştirmek isteyebilirler. Bu nedenle hırçın bir ruh durumu içinde olabilirler. Fakat, bu tür durumlar onların yaşam motivasyonlarını arttırabilir daha bir mücadeleci ve enerjik olmalarına neden olan ortam yaratabilir.

AŞK VE SOSYAL YAŞAM
Geçen yıllar içinde ne yapacağınıza karar veremediğiniz bir aşk yaşamınız vardı. Etkilendiğiniz her yeni kişi, hayatınızın odak noktası oluyordu. Bu nedenle; bir çok kişiyi tanıdınız. Özgürlük duyguları adına; içinde bulunduğunuz bu yaşam tarzınız, aşk hayatınızda kararsızlıklara ve bazı yanlışlıklara neden oldu. Tüm bu çalkantılar; neyi, ne zaman ve nerede bulabileceğinize cevap veren, sizinle yaşamı mantıklı bir çerçevede paylaşabilecek tek bir kişinin önemini size gösterdi.
Aşk ve sosyal konularında davranışlarınızı disipline etmeye çalışırken; mevcut bulunan arkadaş çevrenizin ciddiyetten uzak tavırları, yaşam spektrumuna kolay yönden bakış açıları, planlarınızı uygulamaya koyarken size güçlük çıkartabilir. Satürn’ün etkisiyle “kim, kimdir?” sorularına en doğru yanıtları bulacaksınız.
Bu arayışlar çerçevesinde, evlilik gibi ciddi konularda “kılı kırk yaracaksınız.”
Bu gezegen etkilerinin sonucunda, çok güzel romantik aşk duyguları içinde olabilirsiniz. Fakat, her ne olursa olsun; gerçek hedeflerinizin rotasından kolay kolay vazgeçmeyecek, en doğruyu bulmaya çalışacaksınız. Ciddi bir gelişim gösteren ilişkiler içinde, ikinci evlilikler gündeme gelebilir. Ağustos Ay’ının sonlarına doğru; kariyer ile ilgili beklentileriniz çerçevesinde, önemli insanlarla bir arada olabilirsiniz.

SAĞLIĞINIZLA İYİ GEÇİNİN
Yılın ilk altı ayında sağlık durumunuz iyi. yaşamınızda gerekli olan çabalarınızın öncelik sırasını iyi ayarlamalısınız. Çünkü, bir kaos halinde birbiri içine geçmiş günlük yaşam koşturmaları, size yarardan çok zarar verecek. Hangi hareketi, nerede yapmanız için doğru bir şekilde karar vererek, enerjinizi en tasarruflu bir biçimde kullanmalısınız. Ancak, bu şekilde hayatınızda olmak istediğiniz gerçek yerinize emin adımlarla ulaşacaksınız. Bunları yapmak zorundasınız. Çünkü, yılın ilerleyen aylarında her türlü yaşam aktivitenizde yoğunluk var ve siz bunlara harcayacağınız enerjinizi kontrollü ve planlı kullanmazsanız gücünüz tükenebilir.
Bu nedenle çalıştığınız her alanda bütün işleri yüklenerek, ilkel kişilik kanıtlarına girmemelisiniz. Görev paylaşımından kaçmamalısınız. Birlikte çalıştığınız kişilerin, her zaman pozitif insanlar olmasına özen gösterin. Kafaca eşgüdüm sağlayamadığınız kişiliklerden uzak kalın. Çünkü, Neptün’ün kendi evinizde olması nedeniyle; bu günler içinde incinmeye ve alınganlığa karşı çok hassasınız. Günlerinizi bir plan çerçevesi içinde, organize ederek, sarf edeceğiniz çabaları minimuma indirin. Boşa harcadığınız her bir enerji zerresinin, ileride size gerekebileceğini aklınızdan çıkarmayın.
Göğsünüze, kalbinize ve midenize özen gösterin. Sağlığınızı ilgilendiren rejimlere, özellikle yılın ilerleyen aylarında azami bir şekilde uyun. Fiziksel ve ruhsal enerjinizi tasarruflu kullanmanız gereken ve daha çok dinlenmeye zaman ayıracağınız dönem

ÖZDENETİM
2019 yılı içinde; büyük bir ağırlıkla ruhsal gelişiminize neden olacak felsefi temelli düşüncelerinizle, finans kaynaklı somut davranışlarınız arasında iyi bir eşgüdüm olacak. Daha önce; belki size anlamsız gelen bu tür derin düşünceler içinde, gerçek zenginliğin vahşi hırslardan arındırılmış hoşgörü olayı olduğunun bilincine varacaksınız. Kafanızın derinlerinde değişen kavramları ile paralel olarak, hayatın getirdiği mücadele süreçlerinde ve finans konularında daha sezgisel olacaksınız. Bu da size gerçek başarıyı getirecek.

 

BALIK

Derin sorgulamalar sonucunda kendinizi daha iyi anlayacaksınız. Yaşamınızla ilgili zor düşüncelere alışık olmadığınız için, detayları daha bireysel değerlendiriyordunuz. Alışkanlıklarınızı yaşamın bütünlüğünü bozmadan katı bir şekilde değerlendirmeyi öğreniyor, düzen içinde yerinizi almaya hazırlanıyorsunuz. Öğrencilik döneminden öğretmenliğe terfi ederken, geçiş döneminin sancılarını hafifletmek için kozmik desteği gelecektir. Sezgisel yetenekleriniz daha da artıyor ve spiritüel konular belki şimdiye kadar hiç ilginizi çekmemişti. Artık içinizden geçen her şeyi kolayca yaşama dökebileceksiniz. Ruhsal enerjinizin yardımıyla manevi yönünüz güçlenecek ve başarmayı planlarınız olaylar kendiliğinden rayına oturacak. Uzak yollarla ilgili şanslar sizden yana. . Finans konularına dikkat etmelisiniz.. Abartılı harcamalardan bütçeniz olumsuz etkilenecektir. Büyük meblağlarda kimseye borç vermeyin ve kefil olmayın. Senet ve çek olaylarına girdiğiniz zaman asla geriye alamayacağınız kayıplarınız olacaktır. Ailenizin sizinle ilgili öngörülerini göz ardı etmemelisiniz. Yatırım konusunda, partnerinizin ve güçlü işbirliği yaptığınız kişilerin düşüncelerinden olumlu bir şekilde etkileneceksiniz. Onların hatırı sayılır yardımlarını alacaksınız. Severek yaptığınız işler başarıyı getirirken, para kazanma konusunda da şanslı olacaksınız. İşinizi iyi takip ederek disiplin içinde davranışlarınızı sürdüreceksiniz. Birçoğunuz maddi konulardaki başarınızı çevresel faktörlerle birleştirecek, ortak işbirliği içine gireceksiniz. Sizi rahatlatan ve kişiliğinizi vurgulayan işler için her türlü çılgınlığa hazırsınız.

BİLGİNİZE HAKİMSİNİZ
Sosyal ilişkilerinizi geliştirmek için kapasitenizin üzerinde çabalarda bulunabilirsiniz. Sosyal ortamlar çerçevesinde; yapmak istediğiniz halde, gerçekleştiremediğiniz konularla ilgili fırsatlar yakalayacak, yeni ve başarılı organizasyonlar içinde bulunacaksınız. TOPLUMSAL KONUŞMALAR YAPABİLİRSİNİZ. Öğrenme içgüdünüz oldukça yüksek. Öğreniminiz ve akademik kariyerinizle ilgili gelişimlere açık olacağınız bir süreç. Merkür sizi aktif yapıyor. Düşüncelerinizin değişimine neden olacaktır. Böylece gelişmelerden gerekli dersleri çıkararak uzun vade de size yarar sağlayacak önlemleri alacaksınız..

RUHSAL ANLAMDA KENDİNİZİ AŞIYORSUNUZ

Balıklar; burçların içinde çok yoğun duygusallıkları ile ruhsal etkilenmelere açık kişilerdir. Yaşamlarında karşılaştıkları sorunlar onların daha hassas olmalarını sağlıyor ve ayaklarını daha sağlam yere basıyorlar. Güçlü olan özgürlük duygularınız bu yıl içinde de sürecek. Yaşça küçük olan Balık’lar isyankar tavırlar içindeler ve onları olumlu bir şekilde uyarmak bile zor. 2019 içinde sağlık konularında endişe verecek herhangi bir durum yok. Jüpiter kariyer evinizde ilerliyor. Para ve ortaklıklarla ilgili sizi etkileyecek ve bazı ön hazırlıklar yapmanızı sağlayacak. Ekim sonuna kadar; borçlar, parasal durumlarınızla ilgili çabalar, mistik konularla ilgilenirken, Bu tarihten sonra; eğitim, seyahatler gibi konulara yöneleceksiniz.

FİNANS VE KARİYERİNİZ MÜKEMMEL

2019 yılında kariyer evinizde Jüpiter var. Finans hareketleri ile ilgili olarak; gücünüzün yetmediği kanısıyla kendinize koyduğunuz sınırlamalar ve alışık olduğunuz geleneksel kazanç yolları konusunda stratejinizi ve yatırımlarınızı yeniden düzenleyeceksiniz. Yöntem olarak geride kalmış, eskimiş tarzları bırakacaksınız. İşte, bu iki tutulma, finansal konularda aksayan yönlerinizin açığa çıkmasını sağlayacak. Belki, iyi kazançlar umarak yaptığınız planlar sizi hayal kırıklığına uğratacaktı. Yapacağınız planlarla, yeniden yapılandıracağınız kazanç rotaları sizi başarılı kılacak.. Bu nedenle finansal başarınız, beklediklerinizin üstünde olacak.
Jüpiter’in etkisiyle; önemli ve sizi sevindirecek Kariyer gelişmeleri olacak. Kariyerinizle ilgili, çok fazla iç ve dış seyahatler yapabilirsiniz. Öğrenci olanlar; eğitimleri ile ilgili başarılı sonuçlar elde edecekler. Bulunduğunuz konumda sahip olduğunuz saygınlığınızla; yapmanız gereken ve statünüze uymayan bir hareket arasında seçim yapmak zorunda kalacaksınız.

AŞK VE SOSYAL YAŞAM HAREKETLİ
Aşk ve evlilikle ilgili 7.eviniz bu yıl çok fazla etkili değil. Aşk evinizin yönetici gezegeni Merkür, dolaştığı evlerin konumuna göre bulunduğu alanlara bağlı bazı küçük maceralar yaşatsa da, bu yaşamınızı kapsayan nitelikte bir aşk olmayacak ve evliliği çağrıştırmayacak. Mevcut ilişkilerinizi mercek altına alacaksınız. Arzu ettiğiniz özgürlüğü elde edebilmek için, geniş kapsamlı arayışlarınızı sürdüreceksiniz. Yalnız yaşayan Balıklar, ciddi birlikteliklerin eşiğine gelecek, küçük denemeler yaşayacaklardır. 2. evlilikten çekinen Balıklar ise, evlilik tarzı bir ilişkinin içinde olacaklardır. Kardeş veya kardeş kadar yakın olanlar da, sonbaharın sonlarına doğru ciddi evlilik fırsatları yakalayacaklar. Evli olan aile büyükleri mevcut durumlarını koruyacaklar.

EV VE AİLENİZLE İLGİLENMELİSİNİZ
Eviniz ve ailenizle ilgili alışkanlıklarınıza değer vermenize rağmen kendi özgürlük sınırlarınız korumaya çalışıyorsunuz fakat; bağlı bulunduğunuz konumda fazla öteye gidemeyeceksiniz. Evinizle ilgili bir değişiklik veya taşınma görülmüyor. Fakat Burcunuzda ilerleyen Neptün’ün etkisiyle huzursuz ve yerinde duramayan bir kişilik çiziyorsunuz. Her an değişime hazır bir görüntü içindesiniz. Sürekli sınırlarınızı zorladığınız için, yolculuklar ve bulunduğunuz ortamlardan geçici uzaklıklar söz konusu olabilir. Yabancı kültürler ve değişik ülkelere seyahatler gündeme gelecektir. .Aile içinde gelişen olaylara karşı ilgisiz bir tavır takınacaksınız. Yaşamınızda bu tür sorunlar gündemde olmayacak. Belki de biraz bencilleşerek, kendi iç dünyanıza yönelik aktiviteler içinde olacaksınız. Aile içi bireyleri de, bu konuda size kısıtlama getirmeyerek, sizin isteklerinize saygı duyacaklardır. Merkür’ün hareketi, aile bireylerinin taşınma ve ev içi değişimlerine neden olacaktır. Eşyaların yenilenmesi ve tadilat gibi olaylar gündeme gelecektir.

SAĞLIĞINIZ SİZ DESTEKLİYOR
Geçen yıllarda Plüton size stresli bir yaşam sunarken, onun şartlarına da alıştınız. Bu yıl uzun etkili gezegenlerin etkisini çok fazla hissetmeyeceksiniz. 16 Temmuzda Satürn olumlu açılar verdiği konumu terk edecek. Kalbinize, dişlerinize, dizlerinize ve iskelet sisteminize özen göstermelisiniz. Ağır yük kaldırmamalı ve omuz bölgeleriniz korumalısınız. Orta yaş grubunda olan bayanlar, kemik kontrollerini yaptırmayı unutmamalıdırlar. Haritanızda; arkadaşlık eviniz olan 11. evinizdeki Oğlak’ın yönetici gezegeni Satürn, sizi hassas yapıyor. Çevre ilişkileriniz önemli. Bu da gösteriyor ki, sağlığınızla ilgili konular arkadaşlık ilişkilerinizle ilintilidir. Bu yıl arkadaşlarınızın sağlığıyla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz veya uyumsuz arkadaşlıklarınız yüzünden, sağlığınız olumsuz etkilenebilir. Sağlıklı bir performans arzu ediyorsanız, mantıklı ve hoşgörülü kişilerle aynı ortamı paylaşmalısınız.

ÖZ DENETİM
Önce siz bir Balık burcu kişi olarak yaşamı ruhsal deneyimlerle yaşarsınız. Haritanızda bu yıl uzun etki yapacak büyük gezegenlerin transitini görecek ve gerçek yapınıza uygun yaşam deneyimlerine hazır olacaksınız. Önce sizin yönetici gezegeniniz Neptün uzun yıllar kişisel evinizde kalacak. Sezgisel yeteneğiniz körüklenecek ve bazı hislerinizin sizi zorlamadan oluştuğunu göreceksiniz. Beklentileriniz için gecikmeler yaşayamayacaksınız.. Uzun yıllar Uranüs ve Plüton’dan alacağınız etkileri Bu yıl Jüpiter’in olumlu katkılarıyla pekiştirecek ve gelecek yıllara yayılan bir taban elde edeceksiniz.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR