Yaşam

2019 yılında Türkiye ve dünyada beklenen olaylar

2019 yılına günler kala en çok merak edilen konu 2019’da Türkiye ve dünyayı nelerin beklediği… 2019 yılında Türkiye’de neler yaşanacak? Türkiye, komşularıyla savaş ya da çatışma yaşayacak mı? İşte 2019 yılında Türkiye ve dünyayı neler bekliyor ya da Türkiye ve dünyada neler olacak sorusunun cevabıyla ilgili detaylar…

2019 TÜRKİYE VE DÜNYA KEHANETLERİ

Astrolog Yasemin Kaplan, 2019 yılı içerisinde Türkiye’yi ve dünyayı nelerin beklediğini açıkladı. Yeni yılda toprak elementi ve öncü niteliğinin yoğun olacağını, halkın maddi manevi güvenlik ve istikrar arayışının artacağını öngören Astrolog Yasemin Kaplan şöyle şunları kaydetti:

“Özellikle Ocak ve Temmuz ayındaki tutulmalar ülke haritamızın 1-7 aksında gerçekleşecek ve açık düşmanlar alanımızda olacak. Yıl genelinde ise dış politik ilişkilerimiz ve sınırlarımızla ilgili konular dikkat çekiyor. Mart ayıyla birlikte ittifak arayışımız öne çıkmaya başlayacak. Güven, zenginlik, büyüme arzumuz artıyor. Ancak Uranüs ittifaklarımızda değişim yaratabilir, yeni ittifak anlaşmaları söz konusu olabilir.”

2019 TURİZMİ ÇOK İYİ GEÇECEK

Türkiye ekonomisinin yıldız sektörlerinden turizmin yeni yılda da yine ön plana çıkacağını ifade eden Kaplan, “Ekonomik açıdan dünyadaki karışıklıklar bizi etkilese de, Jüpiter 6.ev transiti yeni kaynak konusunda destekleneceğimizi, özellikle turizm, uluslararası ticari faaliyetlerimizin artacağını gösteriyor. Sanat, spor, bilim ve teknoloji konularında uluslararası başarılara imza atabiliriz. Ülke olarak maddi ve manevi değerlerimize sahip çıkacağımız; birlik ve bütünlüğümüzün artacağı, sınır güvenliğimizi sağlayacağımız, kendi kaynaklarımızı değerlendirerek üretime geçeceğimiz bir yıl bizi bekliyor. Dünya sahnesinde istikrar ve birliğimizle çok konuşulacağımız bir yıl deneyimleyeceğiz.” şeklinde konuştu.

MİDE, KALP VE KULAKLARA DİKKAT ETMEK GEREKİYOR

Sağlık açısından bu yıl halkımıza şu hastalıklara dikkat etmelerini öneren Kaplan, “Mide, sindirim, pankreas, kalp, kan dolaşımı, kemik/eklem, böbrek, kulak ve üreme organlarıyla ilgili rahatsızlıklar artabilir” uyarısında bulundu. Kaplan, bu yıl kazançlı olması muhtemel sektörleri de yayıncılık, medya, yiyecek ve tüketim malları, dekorasyon, çevre sektörleri, matbaa, kağıt, inşaat, gayrimenkul, madencilik, otelcilik, tarım, bilgisayar ve yazılım işleri olarak sıraladı.

2109 YILINDA DÜNYADA NELER OLACAK?

Astrolog Yasemin Kaplan’ın dünya geneline yönelik değerlendirmeleri ise şöyle:

“Tüm dünya yeni bir sosyal yapı ve yeni bir ekonomiye geçişe hazırlanıyor. 2020 yılıyla birlikte tüm dünyada yeni liderler ön plana çıkmaya başlayabilir. Bu yıl tüm ülkeler kendi yozlaşmış, çalışmayan sistemlerinde dönüşüme ve yeniden yapılanmaya gidebilir. Irkçılık, radikal gruplar, terör olayları ön plana çıkabilir.
Doğal afetlerden kaynaklı toplumsal kayıplar yaşanabilir. 2019’da da ne yazık ki deprem, tsunami, yangınlar, patlamalar, maden çökmesi, hava deniz kara yolu kazaları ve sudan gelecek zararlarda artış göreceğiz. Amerika ve Suudi Arabistan’ın da sınav yaşayacağı bu yıl aralarındaki gizli anlaşmalar da ön plana çıkabilir.”

2019 YILINDA ÖNGÖRÜLEN ÖNEMLİ OLAYLAR

Bazı kötü senaryolar da yok değil. Kıtlık konusunda riskin artacağı öngörülüyor. Bu teoriye göre dünya 2018 yılının Eylül ayından itibaren 7 yıl sürecek bir kıtlık sürecine girdi. Bu süreç önemli ülkeler arasında kamplaşmaya yol açacak.

2019 yılının mart ve haziran ayları arasında İngiltere Kraliçesi Elizabeth hayatını kaybediyor.

266. papa 1. Franciscus da 2019 yılının temmuz-ağustos aylarında ölecek.

2019 yılının ocak ayında bir kişi mesih olduğunu iddia edecek ve taraftar toplayacak.

Bu öngörülerden birisi de Ayasofya’nın 2019 yılında ibadete açılacak olması..

2019 yılında ABD’de aşırı sağ ve milliyetçilerin yükselişi devam edecek.

 

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu