Astroloji

2019 yıllık burç yorumları ve analizleri

2019 yıllık burç yorumları ve astroloji analizleri… Bu yıl burçları neler bekliyor? 2019 yılı hangi burçlar şanslı, hangi burçlar risk altında? Ünlü astrologlar 2019 yılını sizler için yorumluyor.

2019 yılında meydana gelecek astrolojik gök olayları, 2019 astroloji takvimi, Nuray Sayarı, Öner Döşer, Filiz Özkol, Rezzan Kiraz, Dinçer Güner, Şenay Yangel ve astroloji konusunda uzman ünlü astrologların burç yorumları ve astroloji analizleri Medyabey farkıyla sizlerle. Bu yıl dikkat edilmesi gereken aylar ve dönemler, gezegen hareketleri hakkında merak ettiklerinizi de sizler için araştırdık. Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burcu için 2019 astroloji-burç yorumlarını en yetkin isimlerden haberimizden takip edebilirsiniz.

2019 Gökyüzü Hareketleri Takvimi 

Venüs gerilemesi yok Venüs transiti var: Venüs Retro hareketi 2019 yılı içerisinde yok. Venüs 1 Ocak 2019’de Akrep burcunda düz harekete başlayacak ve normal seyrine devam edecek. 1 Ocak 2019 ‘da kova burcunda yıllık seyrini tamamlayacak.

Mars Transiti: Mars Retro hareketi 2019 yılı içerisinde yok. Mars 1 Ocak 2019’da Balık burcunda düz harekette yıla başlayacak ve normal seyrine devam edecek. 1 Ocak 2019’da Akrep burcunda seyrini tamamlayacak.

Jupiter Gerilemesi: 10 Nisan-11 Ağustos 2019 Yay burcunda

Satürn Gerilemesi: 30 Nisan-19 Eylül 2019 Oğlak burcunda
Astrolog Güliz Kına 3 Gezegenin bu yıl kendi burcunda olmasını “Satürn yönettiği burç Oğlak’ta, Jupiter yönettiği burç Yay’da, Neptün yönettiği burç Balık’ta ilerleyecek ve hepsi kendi alanlarında güçlerini yüzde yüz ortaya çıkaracak” şeklinde yorumluyor.

Uranüs Gerilemesi: 2019 yılında Uranüs 2 kez retrograd pozisyonda olacak. 2019’da 1 Ocak ve 6 Ocak Koç burcunda Retro ile başlayacak. 12 Ağustos 2019 ve 1 Ocak 2020 arasında da Boğa burcunda Retro yapacak. Astrolojide  çoğu zaman Uranüs, olumsuz sonuçlara yol açan engelleri kırmakla biliniyor. Uranüs retrosu ile ilgili olarak kendi sitesinde Astromeri mahlasıyla şu görüşlere yer veriliyor;

“Uranüs retrosuna 6 Kasım tarihi itibariyle Koç burcunda devam edecek. Düz hareketine dönene kadar da 10 Ocak 2019 tarihine kadar bu burçta kalacak. Aşağı yukarı 2 aylık bir dönem boyunca, en fazla bu dönem kendimize dönebiliriz. Acaba geçmişte yaşadıklarım benim hatam olabilir mi? Çok fazla mı kendimden ödün verdim? ya da “Çok mu bencil davrandım?” “Yargısız infaz mı yaptım?” gibi sorulara odaklanabilirsiniz. Evet, sorunun cevabı sizde! Gerçekten geçmişteki olayınız her neyse onu çözme vakti, ama çözmek için kendinizi değiştirmeniz gerekiyor. Bu 2 aylık dönemde dediğim gibi kendinize odaklanacaksınız.

Başarısız mıyım? Ne yapmam gerekli? Mutsuz muyum? Birinin beni sevmesi bu kadar zor mu? bu soruların cevaplarını bulmak için çaba sarfederseniz, Uranüs düz harekete döndüğünde tamamen kendini yenilemiş, farklı bir bakış açısıyla hayatına devam eden biri olursunuz. Ama hatalarınızı göre göre ben böyleyim değişmem derseniz, tercih sizin. Aynı döngüde hayatınıza mutsuzlukla devam edersiniz.

Uranüs Koç burcunda retroyken değişim hazırlıklarına başlayın. Çünkü bu gezegen Koç’ta düz hareketine döndüğünde size “İşte ben geri geldim ve her şeyden önce ben değerliyim” dedirtecek. Siz kendinize değer vermezken, hatalarınızı düzeltmezken nasıl bunu söyleyeceksiniz? Burcunuz ne olursa olsun silkelenmek için hazırlık yapmaya başlayın. Kişisel gelişim çalışmaları ve psikolojik destek almak için de çok güzel bir dönem olur tavsiye ederim.

Neptün Gerilemesi: Neptün transiti, 1 Ocak 2026’ya kadar sürecek olan ve 21 Haziran – 27 Kasım 2019 tarihileri arasında geriye çekilecek olan Balık burcunda gerçekleşecek. Hayal kurma isteğimizi, güzel şeyler oluşturma konusunda iddialı olmayı amaçlayan Neptün’ün. ruhlarımızı zenginleştirdiği iddia edilir. Astrolog Kayıkcı; “Neptün ne zaman bir retro harekete girse, kabul edilemez konularda anlayış ve açıklık elde etme fırsatına sahip oluruz. Bu akut duyarlılık, uyuşukluk halleri ve gündelik kaos anlamına gelen her şeyden “kopma” yönünde güçlü bir istek yaratabilir. Dinlenmek, meditasyon yapmak ya da yalnız zaman geçirmek arzusu ortaya çıkarsa, asla göz ardı edilmemelidir.” diyor.

2019 Güneş Tutulmaları ve Yeniay/Dolunay Tarihleri

6 Ocak Saat 04:41 Oğlak Burcunda Kısmi Güneş Tutulması

5 Şubat Saat 00:03 Kova Burcunda Yeniay

6 Mart Saat 19:04 Balık Burcunda Yeniay

5 Nisan Saat 11:50 Koç Burcunda Yeniay

5 Mayıs Saat 01:45 Boğa Burcunda Yeniay

3 Haziran Saat 13:02 İkizler Burcunda Yeniay

2 Temmuz Saat 22:23 Yengeç Burcunda Tam Güneş Tutulması

1 Ağustos Saat 06:12 Aslan Burcunda Yeniay

30 Ağustos Saat 13:38 Başak Burcunda Yeniay

28 Eylül Saat 21:27 Terazi Burcunda Yeniay

28 Ekim Saat 06:39 Akrep Burcunda Yeniay

26 Kasım Saat 18:06 Yay Burcunda Yeniay

26 Aralık Saat 08:13 Oğlak Burcunda Halkalı Güneş Tutulması

Güneş tutulması ve Ay hareketleri yorumlarını Ünlü Astrolog İrem Su’dan okumak için tıklayınız.

Ah bu Merkür yok mu!

2018 yılının son Merkür gerilemesi ilişkileri alt üst etmeye mi geliyor?

16 Kasım – 6 Aralık 2018 yılın son Merkür gerilemesinin olacağı dönem. Astrolog Zeynep Turan’ın 2018’in son Merkür gerilemesi için yaptığı yoruma dikkat etmekte fayda var. Yılın son Merkür gerilemesinin Yay burcunda başlayacağını ve Akrep burcunda devam edeceğine dikkat çeken Zeynep Turan bu Merkür gerilemesinin diğer Merkür gerilemelerine göre etkilerinin bambaşka olacağını belirtiyor;

“Merkür Yay burcunda ele avuca sığmayan, neşeli hallerini yansıtması gerekirken geri hareketiyle birlikte huyunu suyunu değiştiriyor olacak. Birçok insanı sivri, iğneleyen, geçmişi kurcalayan bir hale sokabilir. Ancak şunu belirtmeliyim ki dünyada bugünlerde büyük şeyler olacak, belki de küçük dünyalarımızda dünyanın değiştiğini kabul edip kaderin yeniden yazıldığına tanıklık edeceğiz.

Tabi gökyüzü ateşle oynarken ülkeleri, liderleri özellikle dünyadaki bazı mülteci kaplarını, kiliseleri, sinagogları, camileri, en önemlisi de dini ve tarihi yerlerin çok konuşulacağını işaret ediyor. Merkür geri giderken Jüpiter’in kollarına takılıp düşmesi inanması güç olayların kapısını aralayabilir. Merkür Retro’su yaşamdan tat alan, üslubunda mizah olan, şakacı hatta mesleği komedyenlik olan kişileri de yakından etkileyeceğini işaret ediyor. Mizah belli oranda akışını değiştirirken yaşamın trajikomik durumları ile de sık sık karşılaşacağımızı vurguluyor.”

Turan bu süreçte ilişkilerde yanlış anlaşılma, mizahın dozunun kaçması, adalet, sorgulamak konularının öne çıkacağı konusunda bizleri uyarıyor. Düzenli spor yapanların ise bu Retro döngüsünde ağır egzersizler ya da spor yapmaktan kaçınması gerektiğini söyleyen Turan, dikkatli olmak gerektiğini sözlerine ekliyor (yazının tamamını Zeynep Turan web sayfasından okuyabilirsiniz).

2019 Merkür Gerilemesi Tarihleri

Yılın ilk Merkür gerilemesi: 5 Mart – 28 Mart (Balık burcunda)

İkinci Merkür gerilemesi: 8 Temmuz (Aslan burcunda) – 1 Ağustos (Yengeç burcunda)

Üçüncü Merkür gerilemesi: 31 Ekim – 20 Kasım (Akrep burcunda)

Astrolog Gülşen Kayıkcı 2019 yılı Merkür gerilemeleri hakkında şunları söylüyor; 5 Mart’ta Merkür, 2019’da ilk kez retro pozisyonuna girer ve 28 Mart’a kadar retroya devam eder. Etkisi sadece Balıklar için değil, diğer iki Su burcu için de geçerli olacaktır: Yengeç ve Akrep.

8 Temmuz ile 1 Ağustos arasında, bir iç içe geçme, yeniden analiz, yeniden yapılanma, düzeltmeler ve bazı projelere, ilişkilere, eylemlere geri dönme yaşayabiliriz. Yeni projeler başlatmak, yeni projeler veya işletmeler başlatmak için bu dönem tavsiye edilmez. Birkaç sene önce başlatılan projelerde bazı tartışmaları yeniden ele almak, sözleşmeleri, ortaklıkları yeniden müzakere etmek ve bazı kursları yeniden başlatabilir veya diğer kurslar veya arkadaşlıklar hakkında fikrimizi değiştirebiliriz.

Ekim 2019’da Merkür bir darbe niteliğinde Retro yapacak : gerçek değerlerin tanınmasına ve 27 yıl boyunca başkalarından faydalanmaya çalışanların cezalandırılmasına tanık olacağız. Üçüncü dönem, Merkür’ün Akrep burcunda 20 Kasım’dan sonra doğru harekette yörüngesine dönmesidir. Projeleri somutlaştırmak, istediğimiz değişiklikleri yapmak ve Temmuz ayının ikinci yarısında karşı karşıya kaldığımız birçok şeyin netleşmeye başlamak için en uygun zaman. Daha fazla enerjiye sahibiz, sanki kayıp bir zamanı kurtarmak istiyorsak, bu gaza basmak için mükemmel bir zamandır.

Hande Kazanova 2019 burç yorumları

2019, 2016 yılı kadar zor mu olacak? 2020 dehşetlerin yılı mı olacak? Peki ya 2019?

Ünlü Astrolog Su Karakuş’un Ezgi Kamadan’a verdiği röportajında 2018, 2019 hatta 2020 yılları ile ilgili çok çarpıcı açıklamalara rastlıyoruz. İşte o röportajın en can alıcı bölümlerinden biri;

♦ 2019 da yeniden 2016 kadar zor günler mi yaşayacağız?

SU KARAKUŞ: Hayır 2019’ da olumsuz açı Jüpiter-Neptün karesi aşırı yağışlarla susuzluk, kuraklık arasında gidip gelmemize neden olacak bir açı. Bunun dışında başka olumsuz açı yok. Genel olarak iyi bir yıl. 2016’daki çileli günler 2017’den itibaren bitiyor. Artık geleceğe gülerek bakacağız.

♦ 2019’un şanslıları hangi burçlar?

SU KARAKUŞ: 2019’da Yaylar en şanslılar. Ve yıl biterken Oğlaklar da şanslılar.

2019 yılı aşkta en şanslı burçlar: Aslanlar ve Başaklar. Yükselen burcu bunlardan biri olanlar en şanslılar tabii.

2019 yılı mali konularda en şanslı burçlar: Teraziler ve Yaylar. Yükselen burcunuz Terazi ve Yaysa 2016’daki olumsuzlukları bir daha yaşamayacaksınız.sYengeç, Aslan ve Oğlaklar tutulmalardan yararlanacağı için ekstra şanslılar.

♦ Peki ya 2020?

SU KARAKUŞ: 2020 de Plüton ve Satürn Oğlak burcunda buluşacak. 12 Ocak’da büyük kavuşum gerçekleşecek. Oğlak sabitlik, kariyer, güvenlik, toprak, baba ve yönetici anlamına geliyor. Büyük ve önemli bir yöneticinin ani kaybından büyük ve şiddeti tahmin edileme bir depreme kadar bir dizi üzücü gelişme gerçekleşebilir. Süreç 2019 sonbaharından, 2020 ilk baharına dek uzanır. O yıl Jüpiter’de Oğlak burcunda olacak ve 3 gezegen birbiriyle kavuşup duracak. Bu en yaşlılarımızın bile deneyimlediği bir açı değil. Her ne zarar göreceksek kayıpların sayısı da, dehşetin büyüklüğü de tahmin edebileceğimizden fazla olacak.

2020’nin tutulmaları

Yengeç, İkizler, Akrep ve Yay burçlarında gerçekleşiyor. 2019’da başlayan tetiklenmelerin devamı yani 2019’da başlayan hastalıklara, yer sarsıntılarına ve ilginç olaylara dikkat etmek gerekiyor. Sonlanma ve ani bitişler 2020’de. Üstelik o yıl ani krizler, yokluklar da yaşanabilir. Uranüs’de Boğa burcunda yol alacağı için para, mal, mülk, yatırımlar gibi değerlere bakış açımız değişecek. Aralık 2020’ den itibaren Jüpiter ve Satürn Kova burcuna yerleşecek ve esas tehdit o zaman başlayacak.

Büyük liderin kaybı bir çok ülkede iç savaşı, özgürlük için yapılacak savaşları tetikleyecek. Buna rağmen çabuk bastırılacağını düşünüyorum çünkü sonraki yıllar 2016 kadar bile kötü açılara sahip değil. Yaşadığımız en kötü yıl 2016’ydı. Ve 2020 oldukça zorlayacak sonrasında özgürlüğü ve huzuru bulabileceğiz. (yazının tamamını Su Karakuş’un web sitesinden okuyabilirsiniz.)

2019’un en şanslı burçları: Jupiter ve Yay Transiti

“Yıldızlara fısıldayan kadın” mahlasıyla ünlü, astrolog Gülşen Kayıkcı’nın 2019 için tanımı;

“Yıl 2019 : Kötü Zamanların Ardından Azıcık Nefes Alma Zamanı : Şükürler Olsun Beeee Yılı” şeklinde. Şimdi onun 2019 yılı burç yorumlarına bir göz atalım.

“Önümüzdeki yıl yıldızlar tüm burçlar için olumlu açılar gönderiyor. 3 kaotik yıl sonra, sonunda gerçek bir huzur hakkında konuşabiliriz… Çok şükür…  2019  burçların bir nebze nefes alacağı bir yıl olacak … Bununla birlikte, yılın ilk çeyreği Uranüs ve Pluto’nun etkisi altında hala biraz istikrar bozucu olacak olsa da, bu gezegenlerin konumu hem bireysel hem de kolektif değişiklikleri açıklıyor!

Neyse ki, bu ilk üç ayda Jüpiter savaşa katılıp , dokunmayın kuzucuklarıma diyecek , bu da bu son değişim sürecinin bizleri özgürleştireceğini veya en azından daha olumlu olacağını gösterir. Oğlak burcundaki Pluto, bizleri gerçekten önemli olana yöneltmeye teşvik edecek ve bizleri mali sorunlarımızı dengelemenin bir yolunu bulmamıza yardımcı olacaktır.

2019  burçların bir nebze nefes alacağı bir yıl olacak …

Bununla birlikte, yılın ilk çeyreği Uranüs ve Pluto’nun etkisi altında hala biraz istikrar bozucu olacak olsa da, bu gezegenlerin konumu hem bireysel hem de kolektif değişiklikleri açıklıyor!”

2019 yılı gezegen hareteklerini Astrolog Demet Baltacı yorumuyla izleyebilirsiniz

Öner Döşer 2019 yıllık burç yorumları

Bir Yorum

  1. İnşallah gercekten nefes alacağımız bi yıl olur emeğinize sağlık:))♥♥♥

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu