Astroloji

2021 Temmuz ayı burç yorumları… Ünlü Astrolog Filiz Özkol yazdı

TEMMUZ AYI BURÇ YORUMLARI

KOÇ

Plüton kariyer evinizde geri gitmeye devam ediyor. Liderlik özelliklerinizi sorgulayabilir ve hatalarınızı gözden geçirebilirsiniz. Eğer; şimdiye kadar hiçbir yerde çalışmamışsanız, artık kendinize bir uğraş bulabilirsiniz. Bu durum sanatçılar için de çok önemli olacaktır. Yıllarca çalışıp bir yerlere gelemeyenler, iyi niyetli hareketlerinin karşılığını göreceklerdir. Çevrenize faydalı olacağınız işleri tercih ederken, şimdiye kadar denemediğiniz fakat hep hayalini kurduğunuz işlerde başarılı olacaksınız. Ayın ilk haftası Merkür kişisel evinizde bulunacak. Kendinize olan güveninizi arttırırken, iş ilişkilerinizde işlek zekanızı kullanabilmenizi sağlıyor. Karşı tarafı ikna etme konusunda başarılı olurken, sözleriniz etkili ve biraz da sert olabilir. Özellikle süregelen  işbirliklerinde güzel bir adım. Satürn 11..evinizde geri giderken  ;  yolculuklarda ve arkadaşlarınızla  yaşanabilecek sorunlara dikkat etmelisiniz.  Sizi yollarla ilgili kazalara karşı korunmasız yapabilir. Bu dönemde dikkatli olmalısınız. Eğitim ve öğretimini askıya alanlar için yeni bir çaba ve oluşum ortaya çıkacaktır. İş sorumluluğunuzu entelektüel birikiminizle rahatça yerine getirebileceksiniz. Eğitiminizle ilgili tasarılarınız yoğunlaşabilir. Eğer, staj döneminizi yaşıyorsanız, ilgilendiğiniz alanda yükselme şansı elde edebilirsiniz. Yaptığınız işle ilgili bol seyahatleriniz olacak ve sürekli hareket halinde olacaksınız. Sorumluluklarınızdan kaçmak yerine, işinize sıkı bir şekilde sarılmalısınız. Sizinle çalışan kişilerin ruhsal durumlarını çok iyi gözlemleyeceksiniz.

 

 

BOĞA

Ay boyunca Merkür birçok iş fırsatı olanakları sunacak. Ortak çalışmalarınızda ihtiyacınız olan pratikliği sağlayacak ve hızlı düşünmeniz konusunda size gereken desteği verecektir. Düşüncelerinizi, sistemli bir şekilde yaşama geçirmeniz sayesinde hedeflerinize istediğiniz gibi ulaşacaksınız. Paranın gücüne inanıyorsunuz. Venüs’ den alacağınız olumlu etkiler sizi hoş ve zarif yapacak. Düşüncelerinizde ısrarcı davranmanız ve çevre ilişkilerinizi olumlu bir şekilde kullanma yeteneğiniz; amaçladığınız yolda işinizi kolaylaştıracak. Bu dönemde iç sesinizi dinlemeli, özellikle para kazanma ve harcama konusunda dengeyi kurmaya çalışmalısınız. Bütçenizi yeniden gözden geçirin. Duygularınızın sizi yönlendireceği konuları iyi seçmelisiniz. Tercihleriniz konusunda iyi düşünmelisiniz. Kariyerinizle ilgili şartları gözden geçirip, yeni durum değerlendirmeleriniz gündeme gelebilir. Kararlı ve yardımsever duygularınız sizi çevrenizde sevilen bir kişi yapacaktır. Birçok arkadaşınızın sorunlarını çözecek ve onlara yardımcı olacaksınız. Venüs ay boyunca aile ve sosyal  yaşamınız önem vermenizi sağlayacak. Bu ay risk almamaya ve temkinli olmaya özen göstermelisiniz..

İKİZLER

Bu ay dostluklar ve iş anlaşmaları ön planda olacak. Ayni fikirleri paylaştığınız kişilerle, ortak projeler içinde yapıcı çalışmalar sergileyeceksiniz. Etkileyici konuşmalarınızla bulunduğunuz gruplarda ikna edici özellikleriniz ön plana çıkacak. Bireyselliğiniz ikinci planda kalacak, daha çok sosyal çalışmalar içinde bulunacaksınız. Verimli grup çalışmaları yapacaksınız. Yeni ay 10 Temmuzda Para evinizde doğuyor.. Akıllı ve güçlü kişilerle tanışabilir. Mantıklı işler beraberce yapabilirsiniz. Gelir kaynaklarınız artıyor. Size gelecek öneriler, bilgi dağarcığınızın artmasına neden olacak ve önünüzü açacak. Paranızla ilgili hiç kimseye sır vermek istemeyeceksiniz. . Geçmişten bu yana beklediğiniz fırsatların birden bire ortaya çıktığını göreceksiniz. Plüton geri giderken eski bir arkadaşınızla barışacak veya tamir edilmesi zor olan ve bir kenarda unuttuğunuz bir cihazınızın işe yaradığını göreceksiniz. Bazı eşyalarınızı sevdiğiniz bir arkadaşınıza hediye edebilirsiniz. Bu dönemlerde zamanınızın büyük kısmını sevdiklerinize ve ailenize ayırarak, onların sorunları ile ilgileneceksiniz. Aile içinde sizden yaşça büyüklerinize daha fazla yakınlık gösterin. Bu arada çocuklarınıza da gereken ilgiyi gösterin. Uzun süredir görmeyi arzuladığınız dostlarınızla bir araya gelip, ihmal ettiğiniz büyüklerinizle görüşebilirsiniz.

 

YENGEÇ

Geçmişi özlemek güzeldir. Hele eski bir aşk karşınıza çıktığı zaman kalbinizin kıpır kıpır olması olağandır. Bazen de; tersi olan bir durum söz konusudur. Yıllardı aşık olduğunuz kişiye duygularınızı anlatamamış içinizde saklamış olabilirsiniz. İşte tam sırası. Dökün duygularınızı ve rahatlayın. Aklınıza gelen birçok düşünceyi yaşama geçirme konusundaki tereddütlerinizi yeneceksiniz. 10 Temmuzda YENİ AY  sizin burcunuzda doğacak.. Dış görünüşünüz ve özel çabalarınız önem kazanacak. Fakat, olaylar karşısındaki duygusal tepkilerinizin derecesini iyi ayarlayarak, günlük yaşantınızdaki dengeleri bozmayacaksınız. Bir çok olumlu pozisyon sizi bekliyor. Karşılaşacağınız engellerle mücadele edecek güçtesiniz. Çevrenizdeki kişileri analizci bir gözle irdeleyerek, kendi doğrularınızı çıkarmak isteyeceksiniz. Zamanın hızla aktığı aktif bir aya giriyorsunuz. Hedefleriniz doğrultusunda bilinçli hareket etmenin vereceği avantajlı günler sizi bekliyor. Bugünlerde sağduyuyu ve sakinliği elden bırakmayın. Bu şekilde davrandığınızda ortaya çıkacak zor pozisyonlardan başarı ile çıkacaksınız. Fiziki enerjinizin güçlü olduğu bir ay. Çevrenizde beğenilecek ve arkadaşlarınızla güç birliği içinde olacaksınız. Duygularınız güçleniyor ve yılın en olumlu günlerinden birini yaşıyorsunuz. Değişim içinde olmanız ve düşüncelerinizin şekil değiştirmesi sonucunda keşfettiğiniz duygular, ilginç konular üzerinde yoğunlaşmanıza neden olacaktır.

 

ASLAN

Maceracı yönleriniz atakta olmasına rağmen Karşıt Satürn yüzünden alışkanlıklarınıza bağlı bir tutum sergileyerek, anlaşılması zor bir kişilik sergileyeceksiniz. İsteklerinizi içinizde bastırarak, sosyal ve iş yaşamınız içinde yoğunlaşacaksınız. Hırslarınız konusunda engel tanımayarak, gizli projeler içinde olacaksınız. Bu konuda planlarınıza yardımcı olacak kişileri seçmek istiyorsunuz. Yatırımlarınızı gizli tutabilirsiniz.. Satürn karşıt evinizde evinizde retro yapıyor. Yanlış anlaşılma korkusu yaşıyor olmanız, kişisel enerjinizi kullanma konusunda size kısıtlamalar getirecektir. Bu dönem dinlenmeye ve projelerinizin planlarını yapmaya ihtiyacınız var. Hızlı düşünüyor fakat iş uygulamaya geldiği zaman kendinize sınırlar koyuyorsunuz. Güçlü kişiliğiniz; işinizle ilgili baş eğmek zorunda kaldığınız konularda sizi gergin yapacak. Birçok işi bir arada yapmaya kalkışmamalı ve çevrenize de sorumluluk yüklemeyi öğrenmelisiniz. Yapacağınız her türlü çalışmanın karşılığını almak istiyor ve bu konuda hiç kimseye taviz vermek istemiyorsunuz. Kan bağı içinde olduğunuz kişilerin problemleri başınız ağrıtabilir ve gösterdiğiniz çaba, size nankörlükle geri dönebilir. Gelirleriniz artacak, fakat tüm bu çabalar sizi de yoracak. Ortaklıklar iş ve kariyer yaşamınızda önemli bir yer alacak. Jüpiter ve Retro Satürn güçlü bir işbirliği içine girdiler. Yaratıcılığınızdan kaynaklanan pratik gerçekleri hayata geçirebileceksiniz.

 

BAŞAK

Kendinizi çok daha güçlü ve mantıklı hissedeceksiniz. Bu olaylar ani bir şekilde gelişerek, sizi şaşırtacak. Kişisel gelişiminizi etkileyen gezegen Satürn, para hareketleri konusundaki sezgilerinizi muhteşem yapacaktır. Bu konuda ait olduğunuz iş çevresi ve sosyal gruplardan destek alacaksınız. Kariyer konusunda mutlu ve başarılısınız. Geçen aydan beri çatışma potansiyeli mevcut olan aile içi ilişkilerde anlaşmazlıklar, kuzenler ve kardeşler arasında sürtüşmeler ortaya çıkacaktır. Söz konusu olan hisseli bir mirasınız ile ilgili olarak paylaşım yoluna gidebilirsiniz. Beklediğiniz desteklerde sorunlar çıkacak, ilgili kişilere öfkeleneceksiniz fakat kendinizi kontrol altında tutmayı öğreneceksiniz. Düşündüğünüz kişilerin size vereceği güçle fikirleriniz daha sağlam ilerliyor. Yaratıcılığınızı, devinimlerin ön gördüğü koşullara uyarlayarak yaşama geçirebilirsiniz. Düşünürler ve felsefe adamları için önemli bir dönem. Şimdiye kadar düşündüğünüz fakat bir türlü gerçekleştiremediğiniz projeleriniz varsa, bu dönemde başarı ile uygulayabilirsiniz. Çünkü işinize yarayacak tecrübeli kişiler çevrenizde olacaktır. Eski olaylara takılmayın artık. Geçmiş geçmişte kaldı. Önünüz açık ve güzel.. Jüpiter maddi konularda size istediğiniz güzellikleri ve parayı getirecek. Neptün  size ilginç yolculuk fırsatları veriyor. Bu ay bulunduğunuz şartları değiştirmek yerine çevrenizin içinde bulunduğu mevcut şartlara uyum göstermelisiniz. Yaptığınız işi severek yapacak, enerjik ruh halinizi istediğiniz yönde kullanabileceksiniz..

TERAZİ

Güneş kariyer evinizde muhteşem bir şekilde işlerinize  destek veriyor. Kendi olanaklarınız ve gücünüzle finans hareketini hızlandırırken, karşı tarafın şartlarına göre daha iyi durumda olacaksınız. Yapacağınız çalışmaların sınırlarını siz belirleyecek, siz çaba göstereceksiniz. İçinde bulunduğunuz ve ilgilenmek zorunda olduğunuz her bir konuyu, kendi özel şartlarınıza göre değerlendirerek bir zemine oturtacaksınız. Politik davranmalı ve karşıt düşüncelere karşı taktikler geliştirmelisiniz. Bu çekişmeler içinde tatminsizlik duygusu yaşamak istemiyorsanız, ruhsal sağlığınıza önem vererek, düşünce ekseninizin artı ve eksilerini dengede tutun. Sadece bir yöne konsantre olmayın. Şans gezegeni Jüpiter’den olumlu etkiler almaya başlayacak ve kozmik enerji sizin için el ele verecek. 10 Temmuzda yeni ay kariyer evinizde gerçekleşiyor ve Plüton’la muhteşem bir etkileşim kuruyor. Özgüveninizin yardımıyla başarılı bir performans  sergileyeceksiniz. Kendi işinizi kurmak istiyorsanız bu dönem oldukça uygundur. Bu dönem kuracağınız iş karlı bir yatırımı da beraberinde getirecektir. Aile büyüklerinizin uygun göreceği bir işi seçebilir veya aileden gelen bir işi seçebilirsiniz. Sizden yaşça büyük bir kişiyle ortaklık kurabilirsiniz. Danışmanlık ve yöneticilik yapabilirsiniz. Bu dönemde baskıcı duygularınızın da ortaya çıkması bazı hatalara neden olacaktır. İş kurmanızda ve her konuda ailenizden destek almanıza kozmik evren yardım edecektir. Aile ve yuvanızda bir çok arkadaşınızı ağırlayacaksınız.

AKREP

Güneş 9. Evinizde bu ay çok güçlü. Yaşantınızda bazı gizlilikler söz konusu olacak ve yalnızlığı tercih edeceksiniz. Bu dönemde iç sesinizi dinlemeli, özellikle bütçenizi yeniden gözden geçirin. Duygularınızın sizi yönlendireceği konuları iyi seçmelisiniz. Tercihleriniz konusunda iyi düşünmelisiniz. Geçmişte yaşadığınız zorluklarla başa çıkmayı öğreniyor ve güçlükler karşısında önlemlerinizi pratik bir şekilde alıyorsunuz artık. Geleneksel kalıplar içinde sıkışan ve koşullarını değiştirmeye çalışan gençler de, yaş olarak daha büyük kişilerin tepkilerine maruz kalabilirler. Bu pozisyonda olanlar; dikkat! iğneleyici sözlerinizle durumu daha da derinleştirmeyin, öfkenizi kontrol altına alın Düşüncelerinizi gerçekleştirirken geçmişteki hataları yapmamalısınız. Fikirlerinizi beğenmeyenlere ani tepkiler vermeyin. Aşırı hassas bir yapıda olduğunuz bu günlerde olayları çok yönlü irdelemeye gayret edin. Kendinizi mutlaka karşınızdaki kişinin yerine koymaya çalışın. Satürn ile ve yuva evinizde geri hareketine devam ediyor. Yaşantınıza yeni katılacak kişilerle uyum içinde olacaksınız fakat yine de dikkatli olmalısınız.. Pratik yaşama geçirmeniz imkansız olan konular, yeni dostlarını sayesinde daha da kolaylaşacak. Bu dönem yollarla ilgili bağlantılarınızda olumlu etkiler verecek. Bu doğrultuda yeni kişilerle tanışacak ve yeni projelerin eşiğinde kendinizi bulacaksınız. Doğru insanlarla çalışmak isteğiniz doğrultusunda, isabetli kararlar vereceksiniz. Karşınızdaki kişinin duygularını çok çabuk hissedebiliyor ve empati yeteneğinizle onları idare edebiliyorsunuz. Eski borçlarınız ödeyecek rahatlayacaksınız.

YAY

10 Temmuzda karşıt finans evinizde yeni ay yatırımlarınıza şans vermeye devam ediyor. Engellerin üstesinden gelecek şekilde güçlü olacaksınız. Yatırımlarınızı olumlu bir şekilde etkileyecek ve sizi en iyi finans kaynaklarını sunacaktır. Kendi işinizi kurabilirsiniz. Bağımsız iş yapmaya yöneleceksiniz. Finans açısından kolay kredi kaynakları, çevre desteklerinizin artışı gibi değişik konular ortaya çıkacak. Kazançlarınız ve değişen çevre faktörleri sizin lehinize gelişecek. Fırsatlardan faydalanacak ve pratik zekanızla ön plana çıkacaksınız. Çevrenizi istediğiniz koşullara doğru yönlendirebileceksiniz. Yaşam perspektiflerinizle ilgili değişim içeren etkiler verirken, kendi özünüze yönelik hislerinizin yeniden yapılanmasını ortaya çıkarabilir. Şimdiye kadar açığa vurmadığınız düşüncelerinizi, birlikte iş yaptığınız kişileri uzaklaştırma pahasına ifade etmeye başlayabilirsiniz. Bazen, sizi panik içinde bıraksa da; yaşamınızın rutinleşen bölümlerinde sergileyeceğiniz bu tür farklı değerlere yönelme durumu, daha sonra size yararlı olacaktır. Jüpiter iletişim evinizde çevrenizde ses getirecek çalışmalara imza atacaksınız. Jüpiter ve Güneş’in yaptığı olumlu açı birçok fırsatı ayağına getirecektir. Patronlarınızla daha iyi anlaşırken, iş sorumluluğunuz artacaktır. İsteklerinizi gerçekleştirme konusunda akıllı ve hızlı davranacaksınız. Aktif ve hızlı çalışan beyniniz, karşınıza çıkacak fırsatları kullanma konusunda tüm yeteneklerini ortaya koyacak.

OĞLAK

Satürn finans evinizi  denetliyor. Ama yanlış yapma olasılığınız sıfır. Yanlış anlaşılma korkusu yaşıyor olmanız, kişisel enerjinizi kullanma konusunda size kısıtlamalar getirecektir. Bu dönem dinlenmeye ve projelerinizin planlarını yapmaya ihtiyacınız var. Hızlı düşünüyor fakat iş uygulamaya geldiği zaman kendinize sınırlar koyuyorsunuz. Bu dönemde, yardım etme duygunuzun yoğun olmasından dolayı; gizli kalmasını istediğiniz yapıcı faaliyetlere de katılabilirsiniz.. Hedeflerinizle ilgili konularda heyecanlarınız ön plana çıksa bile, oto kontrolünüz sürekli olarak sizi tetikte tutacak. Yakınlarınızın ve sevdiklerinizin hakkını savunurken, yardım etme duygularınız sizi rahatlatacak. Duygusal yaşantınızda abartılardan uzak kalmalısınız. İlişkilerinizdeki pürüzleri fazla büyütmemeli ve olayları kendi akışı içinde değerlendirmelisiniz. Proje ürettiğiniz konularda açılma ve büyüme söz konusu olacak.. Oldukça dikkat çekici olduğunuz bir aydasınız. Anlamlı ve iğneleyici sözlerinizle partnerinizi ve çevrenizi istediğiniz gibi etkileyeceksiniz. İstekleriniz konusunda hırsınızı ve gücünüzü birleştirmek için enerjinizi yoğunlaştırmış durumdasınız. Yaşam hırsınız tavan yapacaktır. Kendinizi bu kadar beğenmeniz nedeniyle, çevrenize “çok bilmiş” bir imaj sergileyeceksiniz. Ay boyunca İleriyi gören bir düşünce yapısı içinde hareket ederken, para ile ilgili ufkunuz açılıyor. Birlikte çalıştığınız kişilerle büyük projeler üretecek, yaşama daha olgun ve farklı bakmaya başlayacaksınız. Hissi yetenekleriniz sizi çok daha yukarılara taşıyacak. Hayatın doğal yapılanması içinde her şeyi çok kolay çözerek, taşları yerine oturtacaksınız. Çevrenizde sizin bilgeliğinizden faydalanacak çok kişiye önderlik yapacaksınız. Özellikle maddi konularda hiç kimsenin aklına gelmeyen konularda büyük paralar kazanabilirsiniz.

KOVA

Çevre ilişkileriniz genişliyor ve uzak ülkelerle ilgili hayallerinizi gerçekleştirmek için önemli bir devreye giriyorsunuz. Çevrenizin kalabalıklaşması sizi şaşırtmamalı ve iç disiplininizi bozmamalısınız. Organizasyon kabiliyetiniz artıyor. Yaşamınızla ilgili değişimlere hazırlanmalısınız.. Önemli ve sizi mutlu edecek kişilerle tanışıyorsunuz. Siz zaten ilişkiler konusunda mükemmelsiniz. Hangi ortamda olursanız olun inanılmaz bir aşk enerjisini üzerinize çekiyorsunuz. Çevrenizi düşüncelerinizle aydınlatacaksınız. Fakat gücünüzün sınırlarını fazla abartmamalısınız. Altından kalkamayacağınız konulardan uzak kalmalısınız.  Karşınızdaki kişilere fazla ilgi göstermemeli ve sonradan vazgeçeceğiniz ilişkiler üzerinde yoğunlaşmamalısınız. Bu ay iletişim çok önemli. Kısa yollar ve kazançlar sizi mutlu edecek. Akıcı konuşmalarınızla, karşınızdakilere savunma olanağı vermeden etki altına alıyorsunuz. Zihinsel faaliyetlerinizi güçlü bir şekilde dışa yansıtacaksınız. Karşınızdaki kişiler, bu kadar yoğun bir projeyi nasıl yapılandırarak ortaya çıkardığınıza şaşırabilirler. Çevrenizde sizin bilgeliğinizden faydalanacak çok kişiye önderlik yapacaksınız. Özellikle maddi konularda hiç kimsenin aklına gelmeyen konularda büyük paralar kazanabilirsiniz. Oldukça hırslı bir karakter yapısıyla politika, ticaret gibi denemediğiniz konularda başarılı olacaksınız. . Tüm bu olumlu gelişmelerle birlikte koştururken, ara molalarla harcamalarınızda ki artışlara dikkat etmeyi unutmayın.

BALIK

Ayın büyük bir kısmında Güneş aşk ve sosyal evinizi destekleyecek. Kendiniz için veya yakın çevrenizde resmi kimlik kazanan ciddi birliktelikler olabilir. Dostluklar ve iş anlaşmaları ön planda olacak. Ayni fikirleri paylaştığınız kişilerle, ortak projeler içinde yapıcı çalışmalar sergileyeceksiniz. Etkileyici konuşmalarınızla bulunduğunuz gruplarda ikna edici özellikleriniz ön plana çıkacak. Cinsel içgüdülerinizi çekici bir şekilde karşı tarafa yansıtabileceksiniz. Meraklı yönleriniz atağa kalkıyor. Popüler konularda istediğiniz performansı yakalayacaksınız. Bu dönem ön planda olma isteğinizi körükleyen çalışmalar içinde olacak, karizmatik ve çekici davranışlarınızla dikkat çekeceksiniz. Yönetici ruhu taşıyan insanlar size daha fazla güven verecek. Birçok iş fırsatı yaratacak ve gelecekle ilgili kaygılarınızı bu şekilde törpüleyeceksiniz.. Mars çalışma ve karşıt evinizden sizi destekliyor. Sizin bu konudaki tarzınızı daha da belirgin hale getirerek karşı taraftan ‘ne’ istediğinizin bilincinde olacak ve bazı şartlarınızın yerine getirilmesi konusunda ısrarcı davranacaksınız. Artık kendine olan güvenin artıyor. Sahip olduğun mal ve mülk daha bir değer kazanacak. Borçlarını ödeme konusunda azimli olacaksın.. Miras yoluyla yeni kazanımlar olabilir.. Yeni atılımlar seni bekliyor. Küçük hayal kırıklıklarından asla etkilenmeyecek ve yolunuza devam edeceksin.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu