Yaşam

21 Eylül hava durumu Meteoroloji uyardı sıcaklıklar düşüyor, yağışlar geliyor!

İstanbul’da bir günde mevsim değişecek! Takvimler 21 Eylül 2017’yi gösterirken Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden başta İstanbul olmak üzere Türkiye hava durumu ile ilgili olarak çok önemli uyarılar geldi. Sıcaklıkların 4 ila 8 derece arasında düşeceği yurdumuzda illere ve bölgelere göre hava durumu nasıl olacak? İstanbul’da sağanak yağış ne zaman?

Türkiye’de mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar yerini yağışa ve rüzgüra bırakacak. Hava sıcaklıkları aniden düşecek. Bugün Batı Trakya güne yağmurla uyandı. Kırklareli’de sabah saatlerinde aniden etkili olan sağanak yaşamı olumsuz etkiledi, bazı ev ve iş yerlerini su basarken, birçok araç da yolda kaldı.

21 EYLÜL PERŞEMBE HAVA DURUMU 

Trakya üzerinden İstanbul’a yaklaşan yağmurun Cuma günü etkisini göstermesi bekleniyor. Marmara ve Ege ile Batı Karadeniz kıyılarında 4 ila 8 derece azalacak olan hava sıcaklığının hissedilir derecede azalacağı belirtiliyor. İstanbul’da kavurucu sıcaklıklar yerini soğuk ve yağışlı havaya bırakacak. Sıcaklıkların dün 39 derecenin üstüne çıktığı İstanbul’da bugün havanın 29, Cuma günü ise 22 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. İstanbul’da bu  gece saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinden sonra Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevreleri ile İstanbul’un kuzeybatı, Çanakkale’nin güney ve Balıkesir’in batı ilçelerinin, gece saatlerinden sonra Marmara’nın kuzey kesimleri ile Bursa, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı Marmara ve Ege ile Batı Karadeniz kıyılarında 4 ila 8 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, genellikle güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, İç Anadolu’nun batısı, İç Ege ve Göller yöresinde yer yer kuvvetlice (30-50 km/sa) esecek.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şu şekilde:

Ankara: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimleri parçalı bulutlu 35

İstanbul: Parçalı, yer yer çok bulutlu, kuzeybatı kesimleri ile gece saatlerinden sonra il geneli aralıklı olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

İzmir: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimleri parçalı bulutlu 30

Adana: Parçalı ve az bulutlu 34

Antalya: Az bulutlu ve açık 30

Samsun: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra parçalı bulutlu 30

Trabzon: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra parçalı bulutlu 27

Erzurum: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra parçalı bulutlu 27

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 36

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA Parçalı, yer yer çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinden sonra Edirne ve Kırklareli çevreleri ile İstanbul’un kuzeybatı, Çanakkale’nin güney, Balıkesir’in batı ilçelerinin, gece saatlerinden sonra bölgenin kuzeyi ile Bursa çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BALIKESİR °C, 28°C Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra batı ilçeleri ile gece saatlerinden sonra kuzey kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

BURSA °C, 32°C Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL °C, 29°C Parçalı, yer yer çok bulutlu, kuzeybatı kesimleri ile gece saatlerinden sonra il geneli aralıklı olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KIRKLARELİ °C, 30°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EGE Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

A.KARAHISAR °C, 32°C Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra parçalı bulutlu

DENİZLİ °C, 33°C Az bulutlu ve açık

IZMIR °C, 30°C Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimleri parçalı bulutlu

KÜTAHYA °C, 30°C Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

AKDENİZ Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; öğle saatlerinden sonra Göller Yöresinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

ADANA °C, 34°C Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA °C, 30°C Az bulutlu ve açık

ISPARTA °C, 33°C Parçalı ve az bulutlu

KAHRAMANMARAŞ °C, 35°C Parçalı ve az bulutlu

İÇ ANADOLU Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve doğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA °C, 35°C Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimleri parçalı bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 33°C Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimleri parçalı bulutlu

KARAMAN °C, 33°C Az bulutlu ve açık

NEVŞEHİR °C, 31°C Az bulutlu ve açık

BATI KARADENİZ Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden sonra Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BARTIN °C, 33°C Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

BOLU °C, 31°C Parçalı bulutlu

KASTAMONU °C, 34°C Parçalı, zamanla çok bulutlu

ZONGULDAK °C, 27°C Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ Az bulutlu, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA °C, 37°C Parçalı bulutlu

ARTVİN °C, 35°C Parçalı bulutlu

SAMSUN °C, 30°C Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra parçalı bulutlu

TRABZON °C, 27°C Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra parçalı bulutlu

DOĞU ANADOLU Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ELAZIĞ °C, 34°C Az bulutlu

ERZURUM °C, 27°C Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra parçalı bulutlu

HAKKARİ °C, 30°C Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra parçalı bulutlu

TUNCELİ °C, 35°C Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra parçalı bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

ADIYAMAN °C, 36°C Az bulutlu ve açık

DIYARBAKIR °C, 36°C Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP °C, 35°C Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA °C, 33°C Az bulutlu ve açık

DENİZLERDE HAVA: Batı Akdeniz’de fırtına, Doğu Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40km/sa), Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), zamanla batısında 4 ila 6 (30-50km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatı, akşam saatlerinden sonra kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), batısında 6 ila 8 (60-75 km/sa), Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), batısında 4 ila 6 (30-50km/sa), akşam saatlerinden sonra 5 ila 7 (40-60km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, zamanla 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, fırtına anında orta.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerinden sonra 2 ila 4 (10-30km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: İyi.

HAFTALIK HAVA DURUMU

22 Eylül Cuma hava durumu 

23 Eylül Cumartesi hava durumu 

24 Eylül Pazar hava durumu 

25 Eylül Pazartesi hava durumu

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı