MedyaTelevizyon

24 TV’de Ekonomi Müdürü kim oldu?

Yeni sezon öncesinde 24 TV’de yeni kadrolaşma hızla devam ediyor. Hürriyet Ekonomi Servisi’nde Müdür Yardımcısı olarak görev yapan deneyimli ekonomi gazetecisi Sadi Özdemir, Ağustos ayı itibariyle 24 TV Ekonomi Müdürü olarak çalışmaya başlayacak.

2001 yılından itibaren Hürriyet ekonomi servisinde çalışan Sadi Özdemir, bir dönem 24 TV’de ekonomi programı da yapmıştı. Özdemir, geçmişte TRT Haber, TV8 ve Star TV’de de farklı ekonomi programları ile ekranlara gelmişti.

Görevine 1 Ağustos’ta başlayacak olan Özdemir, 24TV’de program da yapacak.

SADİ ÖZDEMİR KİMDİR?

Sadi Özdemir 1967’de Tokat’ın Ilıcak Köyü’nde doğdu. Özdemir Ailesi 1977’de İstanbul’a göç etti.

1986’da Haydarpaşa Lisesini, 1993’te Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesini bitirdi. Gazetecilik Ana Bilim Dalında aynı üniversitede Yüksek Lisans yaptı.

Kesintisiz devam eden yaklaşık 30 yıllık gazetecilik hayatının tamamına yakınını günlük gazetelerde mesleğini icra ederek geçirdi. TV8, TRT Haber, Star TV ve 24 TV’de farklı ekonomi programlarıyla da ekranlara gelen Sadi Özdemir 2001 yılı Şubat ayından beri Hürriyet Gazetesi Ekonomi Servisinde müdür yardımcısı ve editör olarak çalışıyordu.

 

Sadi Özdemir;

2004 yılında MÜSİAD Yılın En İyi KOBİ Reel Sektör Haberi Ödülüne,

2005 yılında TGC Bülent Dikmener Haber Ödülüne,

2005 yılında İSMMMO Yılın En İyi Ekonomi Muhabiri Ödülüne,

2006 yılında ASKON Yılın En Başarılı KOBİ Habercisi Ödülüne,

2008 yılında TGC Nezih Demirkent Özel Ödülüne,

2011 MÜSİAD En Başarılı Ekonomi Programı (Ekonomi Kulübü, TRT Haber) Ödülüne ve

2012 yılında da GİV Hayati Üstün Girişimcilik Ödülleri Yılın Basın Yayın Ödülü’ne layık görüldü.

 

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Ekonomi Gazetecileri Derneği üyesi olan Özdemir’in yayınlanmış 8 kitabı bulunuyor. Evli iki kız babası olan Sadi Özdemir, sürekli basın kartı sahibi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu