Yaşam

26 Aralık Pazartesi Türkiye haftalık hava durumu

Türkiye’de yeni haftada havalar nasıl olacak? 26 Aralık- 2 Ocak tarihleri arasında Türkiye genelinde haftalık hava durumu bilgilerini haberimizden takip edebilirsiniz? Hangi şehirlerde kar bekleniyor. Hava sıcaklarının 1 ila 3 derece azalacağı 26 Aralık haftasında illere ve bölgelere göre hava sıcaklık dereceleri nasıl tahmin ediliyor?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın batısı ve Kıyı Ege dışında tüm yurdun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu’da yağmur, yağış alan diğer yerlerde kar şeklinde olması beklenen yağışların Antalya’nın doğu ilçeleri ile Mersin’in batı ilçelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Antalya ve Mersin’in 900 metre rakım üzerindeki yüksek kesimleri ile Konya ve Karaman çevrelerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Doğu kesimlerde kuvvetli olmak üzere iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile gece ve sabah saatlerinde Marmara’nın doğusu ile iç kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde 1 ila 3 derece azalarak, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, doğu kesimlerde yer yer güneyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyılarında kuvvetlice (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Yarınki (Pazartesi) kar yağışlarının Antalya ve Mersin’in 900 metre rakım üzerindeki yüksek kesimleri ile Konya ve Karaman çevrelerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması beklendiğinden, geçtiğimiz hafta ekstrem kar yağışlarının yaşandığı bu bölgede, yeni kar yağışlarıyla birlikte, ulaşımda aksamalar, buzlanma, don, yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ tehlikesi, çatı çökmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

blank

MARMARA
Parçalı, doğusu çok bulutlu, bu akşam ve gece saatleri ile yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra bölgenin doğu kesimleri ile Balıkesir çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur, Balıkesir, Bursa ve Bilecik çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

BURSA 2°C, 5°C Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatleri ile yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmurlu

ÇANAKKALE 3°C, 9°C Parçalı ve çok bulutlu

ISTANBUL 3°C, 7°C Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatleri ile yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra yağmurlu

YALOVA 4°C, 7°C Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatleri ile yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra yağmurlu

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra bölgenin iç kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

A.KARAHISAR -2°C, 1°C Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra kar yağışlı

DENİZLİ 2°C, 5°C Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde kar yağışlı, öğle saatlerinden sonra yağmurlu

IZMIR 3°C, 10°C Parçalı ve çok bulutlu

MUĞLA 1°C, 7°C Parçalı ve çok bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç kesimlerde kar şeklinde olması beklenen yağışların Antalya’nın doğu ilçeleri ile Mersin’in batı ilçelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak; Antalya ve Mersin’in 900 metre rakım üzerindeki yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte gece ve sabah saatlerinde Göller Yöresinde sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ADANA 4°C, 14°C Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra yağmurlu

ANTALYA 7°C, 12°C Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı olması bekleniyor. Yağışların doğu ilçelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, 900 metre rakım üzerindeki yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

ISPARTA -2°C, 2°C Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Pazartesi) aralıklı kar yağışlı

MERSİN 9°C, 14°C Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı olması bekleniyor. Yağışların batı ilçelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, 900 metre rakım üzerindeki yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kar yağışlarının yarın (Pazartesi) Konya ve Karaman çevrelerinde yoğun olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı tahmin ediliyor.

AKSARAY -3°C, 1°C Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) aralıklı kar yağışlı

ANKARA 0°C, 2°C Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı

KONYA -3°C, 0°C Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kar yağışlarının öğle saatlerinden sonra yoğun olması bekleniyor.

SİVAS -3°C, 1°C Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi tahmin ediliyor.

BOLU -3°C, 1°C Çok bulutlu, gece saatlerinden sonra kar yağışlı

DÜZCE 1°C, 4°C Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SİNOP 4°C, 7°C Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

ZONGULDAK 4°C, 6°C Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜMÜŞHANE -3°C, 1°C Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

RİZE 5°C, 10°C Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

SAMSUN 5°C, 9°C Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

TRABZON 6°C, 10°C Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey kesimlerinde kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte bölgenin batısında yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ELAZIĞ -3°C, 3°C Çok bulutlu, yarın kar yağışlı

ERZURUM -8°C, -2°C Çok bulutlu, gece saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı

HAKKARİ -3°C, 0°C Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

VAN -5°C, 2°C Çok bulutlu, gece saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

DIYARBAKIR 3°C, 7°C Çok bulutlu ve yağmurlu

GAZIANTEP 3°C, 7°C Çok bulutlu, yarın (Pazartesi) yağmurlu

SİİRT 3°C, 8°C Çok bulutlu, yarın (Pazartesi) yağmurlu

ŞANLIURFA 5°C, 9°C Çok bulutlu, yarın (Pazartesi) yağmurlu

27 Aralık Salı hava durumu

blank

28 Aralık Çarşamba hava durumu

blank

29 Aralık Perşembe hava durumu

blank

30 Aralık Cuma hava durumu

blank

Başa dön tuşu