Yaşam

27 Haziran hava durumu, hangi illerde yağış bekleniyor?

Ramazan ayının bereketi sürüyor. İki haftadır süren ve Cuma ile Cumartesi günü zirve yapan sıcaklıklar yerini serin havaya bırakacak. Hangi illerde yağış bekleniyor, hangi illerde sıcaklıklar artacak? İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son hava durumu tahminleri…

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin genellikle az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, batı bölgelerimizin yer yer çok bulutlu, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzey batısı, Batı ve Doğu Karadeniz’in İç kesimleri, Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Sivas, Ardahan ve Bilecik çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların ; Balıkesir il geneli ile Bursa’nın batısı, Manisa’nın kuzey ve Çanakkale’nin doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

27 haziran gündüz

HAVA SICAKLIĞI: İç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı, batı kesimlerde 3 ila 7 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege ile Akdeniz bölgesinde güney ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz kıyıları ve İç Anadolu’nun iç ve batı kesimlerinde kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Balıkesir, Manisa, Bursa ve Çanakkale çevrelerinde görülecek yağışların; Balıkesir il geneli ile Bursa’nın batısı, Manisa’nın kuzey ve Çanakkale’nin doğu kesimlerinde etkisini artırarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve lokal dolu şeklinde devam etmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, lokal dolu, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu