Sinema

4N1K’nın gişedeki büyük başarısı…12-14 Mayıs’ta filmlerin gişe ve seyirci rakamları nasıl gerçekleşti?

12-14 Mayıs tarihleri arasında Türk izleyicisi gittiği sinema salonlarında en çok hangi filmleri izledi? Halen vizyondaki filmlerin gişedeki performansları nasıl? Ne kadar hasılat elde ettiler?Box Office verilerine göre geçtiğimiz hafta sonu vizyondaki filmlerin gişe ve seyirci rakamları… Gişede büyük bir başarı yakalayan 4N1K filmi nasıl bir film, oyuncu kadrosunda kimler var? Hikayesi ne? İşte detaylar…

4N1K FİLMİ GİŞEDE DOLU DİZGİN

Geçtiğimiz hafta başında vizyona giren 4N1K adlı film salon sayısı, hasılat ve seyirci sayısıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Türk izleyicisinin rağbet ettiği 4N1K filmi 337 sinema salonunda iki günlük bazda 1 milyon 385 bin 210 TL. ile en fazla hasılat elde eden film oldu. 4N1K’yı 116 bin 989 kişi izledi. Film bu performansıyla tablonun zirvesinde yer aldı.

 

Yine bu hafta vizyona giren Kral Arthur: Kılıç Efsanesi adlı filmin en yüksek salon sayısıyla vizyona girmesi dikkatlerden kaçmadı.425 salonda gösterime giren film 968 bin 674 TL. lik hasılatı ile tablonun ikinci sırasında yer aldı. Kral Arthur’u hafta sonunda 70 bin 367 kişi izledi.

Tablonun üçüncü sırasında yer alan film ise Kolonya Cumhuriyeti oldu. 4. haftası devam eden filmin hafta sonu performans rakamları şöyle gerçekleşti: 333 salonda 693 bin 954 TL. hasılat. Seyirci sayısı 58. 735.

İşte Box Office verilerine göre geçtiğimiz hafta sonu ve toplamda filmlerin gişe hasılat ve seyirci rakamları:

4N1K’NIN OYUNCU KADROSU:

Genç jenerasyon oyuncuların yer aldığı filmin oyuncu kadrosunda; Gözde Mutluer, Hasan Denizyaran, Burak Yörük, Sina Özer, Buse Narcı, Cemrehan Karakaş, Berke Bük, Turan Cihan gibi genç oyuncular yer alıyor.

4N1K : Afis

Deniz Coşkun’un yönetmenliğini yaptığı filmin senaryosunu Büşra Yılmaz yazdı. Film, Fabrika Yapım’ın yapımcılığında çekildi.

‘4N1K’ filminde Ümit Erdim fizik öğretmenini canlandırırken, Bülent Alkış okul müdürü rolünde oynuyor. Proje birlikte büyüyen biri kız, 5 gencin kahkaha, dostluk, aşk ve macera dolu hikayesini konu alıyor.

‘4N1K internet üzerinde yazıldıktan sonra kitap raflarında yerini almış, binlerce satış rakamına ulaşmıştı. Romanın 22 yaşındaki yazarı Büşra Yılmaz, 36. Tüyap Kitap Fuarı’nda sayısı 18 bini bulan imza kuyruğuyla uzun süre de haberlere konu olmuştu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu