GündemManşetYaşam

5 aylık bebeği vahşice katleden caniden tüyler ürperten itiraflar

Gaziantep’te cesedi valize konularak parka bırakılan Suriyeli 5 aylık Teymhim’in döverek öldürülmesi olayıyla ilgili bebeğin annesi olduğu tespit edilen İhlas el-Baho (26), 10 aydır birlikte yaşadığı Ziyad el-Abdullah (24) ve kaldıkları evin sahibinin emniyetteki işlemleri tamamlandı. Şehitkamil Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen zanlıların adliyeye sevk edildiği öğrenildi. Ziyad El Abdullah’ın (24), olaydan 9 gün önce de bebeği dövdüğü ancak savcılık tarafından serbest bırakıldığı ortaya çıktığı haber veriliyor.

BEBEĞİN KAFATASINDA KIRIK TESPİT EDİLDİ

Adli Tıp Kurumundan gönderilen raporda 5 aylık olduğu ve vücudunda morluklarla kafatasında kırık bulunan bebeğin, 15 Aralık’ta hayatını kaybettiği tespit edildi. Bunun üzerine harekete geçen özel ekipler, kent genelindeki MOBESE kameralarını incelemeye aldı, hastanelerde çalışma başlattı.

Binevler Mahallesi’ndeki MOBESE kameralarından 7 Aralık’ta sakallı erkeğin bir bebeği darp ettiğinin görüntüsüne ulaşan ekipler, görüntülerden, zanlının Suriye uyruklu Ziyad Abdullah olduğu tespit etti.

Zanlının kaldığı eve düzenlenen operasyonda Ziyad Abdullah ile 10 aydır birlikte yaşadığı, bebeğin annesi İhlas el-Baho’nun yanı sıra ev sahibinin de gözaltına alındığı haber veriliyor.

VAHŞETİ  İTİRAF ETTİLER

Bebeğin annesi emniyetteki ifadesinde Suriye’deki iç savaş nedeniyle Halep’ten kaçarak Gaziantep’e geldiklerini; Nizip ilçesinde eski eşiyle evliyken tanıştığı Ziyad A’nın kendisini davet etmesi üzerine birlikte yaşamaya başladıklarını anlattı. İhlas el Baho, zanlıdan sık sık şiddet gördüğünü ve kendisini darp ettiğini söyledi.

“YERE FIRLATTIM!”

Zanlı, olayla ilgili 7 Aralık’taki MOBESE görüntüleri izletildikten sonra suçunu itiraf etti. El Abdullah,  “Dayanılmaz bir sesi vardı sanki akrep sokmuş gibi ağlıyordu, dayanamayıp yere fırlattım. Aslında ona zarar vermek istemiyordum. Dışarıya da belki susar diye gezdirmeye çıkmıştık ama bir an sinirlerime hakim olamayınca olay gerçekleşti.” dedi.

Bebeğin cesedinin defnedilmek üzere babasına teslim edileceği öğrenildi.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu