ReytingTelevizyon

5 Eylül reyting sonuçları, Hırvatistan Türkiye maçı mı, Hayat Sevince Güzel mi birinci?

5 Eylül tarihinde 2018 Dünya Kupası Grup eleme karşılaşması Hırvatistan-Türkiye maçını canlı yayınlayan TV8 AB grubunda ve Totalde günün en çok seyredileni oldu. Adeta reyting savaşında rakiplerine büyük fark atarak bu kadar büyük farkla rekor kıran TV8, hem totalde hem de AB grubunda ipi göğüsleyen kanal oldu.

Günün birincisi TV8 AB grubunda 13,48 rating ve 39,78 share ile ilk sıraya oturdu. Totalde ise 10,14 rating, ile 31,18 share alan TV8 Hayat Sevince Güzel ile yarışını açık ara kazandı. En yakın rakibini yaklaşık 10 puan geride bırakan TV8, günün reyting şampiyonluğunu hak etmiş oldu.

TOTAL SONUÇLARINA GÖRE 6 EYLÜL REYTİNG ORANLARI

Totalde birinci sırayı alan TV8’in en yakın takipçisi FOX TV’de yayınlanan Hayat Sevince Güzel isimli dizi oldu. Yaklaşık 10 birimlik farkla ikinci olan Hayat Sevince Güzel, 4,81 reyting ve 14,90 share aldı. Üçüncülük ise Star TV’de yayınlanan Hababam Sınıfı Tatilde oldu. Hababam Sınıfı Tatilde 3,95 reyting ile 12,83 share aldı.

total

AB GRUBUNDA REYTİNG SIRALAMASI NASIL OLDU?

5 Eylül reyting sonuçlarına baktığımızda Star TV’de dün gece yayınlanan bir Türk sineması klasiği olan Hababam Sınıfı Tatilde AB grubunda TV8 ile başka bir deyişle milli maçla başa baş mücadele etti. İkinci sıraya oturan Hababam Sınıfı Tatilde, 4,83 reyting ile 15,63 share aldı. Üçüncü sırada ise FOX TV’de yayınlanan Fatih Portakal ile FOX Ana Haber’i görüyoruz. FOX Ana Haber 4,00 reyting ve 18, 86 share aldı.

ab

Bu sonuçlara bakıldığında geceye damgasını TV8, FOX TV ve Star TV’nin vurduğunu söylemek mümkün. Dün gece 4. ve 5. sıralamalar da gösteriyor ki; maç dışında dışında dünün en çok izlenen diğer programları ise haber programları. Müge Anlı ile Tatlı Sert de gündüz programları içerisinde en çok reyting alan yayın olarak karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu