Televizyon

TRT World’ten Avustralya hamlesi

Dünya çapında erişilebilir durumdaki yayınlarıyla TRT World’ten yeni bir hamle. Dünyaya İngilizce yayın yapan TRT World, Avustralya’nın önde gelen Pay TV servis sağlayıcısı Foxtel ile yaptığı anlaşmayla erişim ağını genişleterek daha çok kişiye ulaşacak.

TRT WORLD AVUSTRALYA’DAN DA İZLENECEK

Türkiye’nin ilk uluslararası haber platformu olan TRT World, İstanbul, Washington ve Londra stüdyolarının yanı sıra, haberin kaynağından yaptığı yayınlar, zengin belgesel ve program içeriği ile artık Avustralya’da da yayında. TRT World, Foxtel ile gerçekleştirilen çoklu platform anlaşması dahilinde aynı anda kablolu yayın, uydu yayıncılığı ve geniş bant üzerinden Avustralya’daki seyircilerine ulaşacak.

Foxtel ile böylesine büyük bir projeye imza atmaktan büyük mutluluk ve gurur duyduklarını söyleyen TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, konuya ilişkin: “TRT World olarak dünya genelindeki konumumuzu güçlendirmeye devam ediyoruz. Foxtel ile yaptığımız bu anlaşma, genişleyen küresel izleyici kitlemizin daha da büyümesini sağlayacak ve uluslararası haber yayıncılığına yeni bir bakış açısı getirme hedefimizi Avustralya’da da gerçekleştirmemize imkân verecektir. ”dedi.

Foxtel Ticari İşler Müdürü Tony Pollit, TRT World ve Foxtel arasında gerçekleşen anlaşmadan duyduğu memnuniyeti ifade ederek şunları söyledi; “Yayın yelpazemize TRT World’ün küresel perspektifini ekleyerek Foxtel’in uluslararası haber alanındaki çeşitliliğini artırarak izleyicilerimizin dünyadaki gelişmelerden anında haberdar olabilmesi için programlama içeriğimizi genişlettik.”

 

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı