Sinema

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali Başvuruları Başladı

3-10 Ekim 2020 tarihleri arasında Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne başvurular başladı.

Tüm dünyayı olumsuz etkileyen korona virüsü pek çok film festivalinin ertelenmesine veya iptal olmasına sebep olmuştu. Bu durum karşısında Türkiye’nin sinema sektörü adına öne çıkan festivallerinden Altın Portakal Film Festivali’nin ne zaman düzenleneceği ve korona virüsünden dolayı hangi şartlar dahilinde yapılacağı merak konusu olmuştu.

Konuyla ilgili Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek yaptığı yazılı açıklamada 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin 3-10 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacağını belirtti.

Festival kapsamında Ulusal Uzun Metraj, Belgesel ve Kısa Film dallarındaki yarışmaların yanı sıra, Antalya Film Forum ve Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması düzenlenecek ve toplam 1.370.000 TL tutarında ödül dağıtılacak.

Ulusal Yarışmaya, 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin son başvuru tarihi olan 16 Eylül 2019’dan sonra tamamlanmış ve 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden önce Türkiye’de halka açık ticari veya özel gösterimi yapılmamış ve yurt içinde bir festivale katılmamış Türkiye yapımı filmler katılabilecek. Festivalin web sitesinden yapılacak başvurular için son başvuru tarihi 14 Ağustos 2020 Cuma günü saat 18.00 olarak belirlendi.

57. Altın Portakal Film Festivali’ne Korona Virüsü Önlemi
Muhittin Böcek, Covid-19 önlemleri kapsamında festivalde bu yıl açık hava gösterimlerine ağırlık verileceğini ve festival konukları ile izleyicilerin güvenliğinin sağlanması için geniş önlemler alınacağını belirtti.

Öte yandan Böcek, geçen yıl ilk kez gerçekleştirilen ve 150 öğrenciye ev sahipliği yapan Altın Portakal Sinema Okulu’nun, bu yıl çevrimiçi olarak düzenleneceğini açıkladı.

Sinemamızın yeni projelerine destek amacıyla düzenlenen Antalya Film Forum bu yıl çevrim içi ortamda gerçekleştirilecek. 4-6 Ekim 2020 tarihlerinde düzenlenecek olan Antalya Film Forum başvuruları ile ilgili açıklama ise önümüzdeki günlerde yapılacak.

The post 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali Başvuruları Başladı appeared first on Fil’m Hafızası.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu