Yaşam

6 ay ödemesiz 5, 7.5 ve 10 bin liralık tüketici kredisi hakkında merak edilen soruların cevapları

Vatandaşların ekonomik açıdan yaşanan sıkıntılardan kurtulmak için çare arayışları sürüyor. İşte tam da bu noktada devlet bankalarının önayak olduğu 6 ay ödemesiz 5, 7.5 ve 10 bin liraya kadar olan tükedici kredileri vatandaş için adeta sorunlarını çözebilecekleri bir umut ışığı oldu. Temel ihtiyaç kredisi başvuru sonuçları kısa mesaj ile vatandaşlara ulaştırılıyor. Peki, 10 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi başvuru sonuçları açıklandı mı? Geri ödemelerde faiz oranları ne olacak? İşte vatandaşın merakla beklediği devlet bankalarının verdiği 6 ay ödemesiz tüketici kredisiyle ilgili merak edilenler..

6 AY ÖDEMESİZ KREDİLERE YOĞUN İLGİ VAR

Özellikle, Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası’nın  koronavirüs ile ilgili yaşanan maddi kayıpların telafisine yönelik desteği kapsamında verilecek olan 6 ay geri ödemesiz 5, 7.5 ve 10 bin TL’ye kadar kredi başvuru sonuçları bankalar tarafından açıklanmaya başlandı.

36 AYA KADAR VADE YAPILABİLECEK

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından duyurulan 6 ay geri ödemesiz, 36 ay vadeli 10 bin TL’ye kadar Temel İhtiyaç Desteği kredi başvuruları ile ilgili son dakika haberi geldi. Temel ihtiyaç kredisi başvuru sonuçları Ziraat, Halkbank, Vakıfbank tarafından kısa mesaj ile vatandaşlara gönderilmeye başlandı. Bu noktada vatandaşların konu hakkındaki merak edilen soruları da tekrar ön plana çıktı. Kredilerden kimler yararlanıyor? Krediler ne zaman ödenecek? Kredi şartları neler? İ

FAİZ ORANI NE OLACAK?

Tüketici kredisi kapsamında 6 ay ödemesiz verilecek kredi için 1-36 aylık dönemde yüzde 0.49 gibi çok düşük bir faiz işletilecek. Kredi tahsis ücreti binde 5 olarak belirlenirken, 5 bin lira, 7 bin 500 lira ve 10 bin liraya kadar talep edilebilecek.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından duyurulan 6 ay geri ödemesiz, 36 ay vadeli 10 bin TL’ye kadar Temel İhtiyaç Desteği kredi başvuruları ile ilgili son dakika haberi geldi. Temel ihtiyaç kredisi başvuru sonuçları Ziraat, Halkbank, Vakıfbank tarafından kısa mesaj ile vatandaşlara gönderilmeye başlandı. Bu noktada vatandaşların konu hakkındaki merak edilen soruları da tekrar ön plana çıktı. Kredilerden kimler yararlanıyor? Krediler ne zaman ödenecek? Kredi şartları neler? İşte temel ihtiyaç kredisi son dakika haberi…

0.49 GİBİ CAZİP FAİZ ORANIYLA VERİLECEK

Tüketici kredisi kapsamında 6 ay ödemesiz verilecek kredi için 1-36 aylık dönemde yüzde 0.49 gibi çok düşük bir faiz işletilecek. Kredi tahsis ücreti binde 5 olarak belirlenirken, 5 bin lira, 7 bin 500 lira ve 10 bin liraya kadar talep edilebilecek.

ATM’LERDEN ÇEKİLEBİLECEK

Kredi kullandırılması uygun olarak değerlendirilen müşterilerin hesaplarına kredi tutarları aktarılacak olup, müşteriler kredi tutarını ATM’lerden çekebileceklerdir.

YÜZDE 85’İNE HAZİNE GARANTİSİ

Bankalar taleplerin toplanması sonrasında, kredi kullandırılması uygun olarak değerlendirilenlerin hesaplarına kredi tutarlarını aktaracak. Müşteriler böylece krediyi ATM’den de çekebilecek.

Vatandaşa kullandırılan bu kredilerin dönmemesi durumunda yüzde 85’ini Fon ödeyecek. Bankalar talepleri topladıktan sonra uygun olarak değerlendirilenler hızlı bir şekilde hesaplara yatırılacak.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu