Kültür-Sanat

7. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali’nden online açılış

Tiyatro Frankfurt’un sosyal medya hesabından 29 Kasım’a kadar yayımlanacak festival, çocuk ve yetişkin oyunları, ünlü sanatçıların söyleşileri ve atölyelerle izleyiciyle buluşacak.

Tiyatro Frankfurt’un sosyal medya hesabından 29 Kasım’a kadar yayımlanacak 7. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali, çocuk ve yetişkin oyunları, ünlü sanatçıların söyleşileri ve atölyelerle izleyiciyle buluşacak

Almanya’nın Frankfurt şehrinde 17 yıl önce Türk tiyatrosunu bu ülkede yaşayan Türk ve Almanlara anlatmak için kurulan Tiyatro Frankfurt’un düzenlediği “7. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali” perdelerini online açtı.
Almanya’da yaşayan tiyatro oyuncusu Kamil Kellecioğlu’nun kurduğu Tiyatro Frankfurt çatısı altında her yıl düzenlenen festival, tüm dünyayı etkileyen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla bu sene sosyal medyadan yayımlanacak. Festival, 29 Kasım’a kadar Tiyatro Frankfurt’un sosyal medya ve YouTube hesabından yayımlanacak.

Festival boyunca, Ayla Algan, Ayşe Kökçü, Reha Özcan, Kubilay Karslıoğlu, Hilmi Zafer Şahin, Celal Kadri Kınoğlu, Canan Kırımsoy, Hakan Çimenser, Beyti Engin, Nazlı Başaran, Nur Onur, Hilal Saral, Esra Dermancıoğlu, Cüneyt Yalaz, Cüneyt Uzunlar, Veda Yurtsever gibi ünlü isimlerin katılacağı söyleşi ve atölyelerde “temel oyunculuk teknikleri”, “dramaturji yazarlık”, “karakter yaratma süreci”, “tiyatronun izleyicisine ne kadar dokunabildiği”, “kuşaklar arası tiyatro”, “oyunculukta karakter tasarımı”, “dünden bugüne tiyatro”, “bir tiyatronun sahnelenme serüveni” konularında bilgiler paylaşılacak.

Tiyatroseverler, oyunları ve programı Tiyatro Frankfurt’un YouTube sayfasından takip edebilecek.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu