Televizyon

82 yaşındaki Asım Bayram cinayetinde kan donduran detay

ATV’de yayınlanan  Müge Anlı ile Tatlı Sert programında gündeme gelen 82 yaşındaki Asım Bayram cinayetinde yeni gelişme. Cinayetin ardından tutuklanan 4 sanık hakkında hazırlanan iddianame mahkeme tarafından kabul edildi. Asım Bayram, öldürülüp parçalara ayrıldıktan sonra ormanlığa gömülmüştü. Katillerin, 1 milyon euro için cinayeti işlemeyi düşündükleri ama parayı bulamayınca yaşlı adamın üzerindeki 120 lirayı aldıkları ortaya çıktı.

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Antalya’da yaşayan 82 yaşındaki emlak zengini Asım Bayram’ı kimin öldürdüğü araştırılmış, çelişkili ifadeler sonucunda katiller cinayeti işlediklerini itiraf etti. Uzun süre gündemde olan bu cinayetin ardından katiller hakkında kan donduran son dakika ayrıntıları ortaya çıktı.

Kepez ilçesinde kayıp ihbarı yapılan emlak zengini Asım Bayram’ın kaybolduktan 49 gün sonra 15 Mart günü ormanlıkta 8 parçaya ayrılmış cesedi toprağa gömülü bulundu.

Olayla ilgili gözaltına alınan 9 şüpheliden 5’i, adli kontrolle serbest bırakılırken, 4’ü de mahkemece tutuklandı. Sanıklar Murat G., Medeni Ö. ve Nihat Y. hakkında ‘tasarlayarak kasten öldürme’ suçlamasıyla ağırlaştırılmış ömür boyu hapis, Mevlüt S. hakkında ise ‘nitelikli hırsızlık’, ‘konut dokunulmazlığını ihlal’ ve ‘suç delillerini yok etme, değiştirme veya saklama’ suçlamasıyla 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame, mahkemece kabul edildi.

Murat G.’nin, iddianamede yer alan ifadesinden bar işletmeciliği yapan arkadaşları Nihat Y.’nin Asım Bayram’dan bahsederek “Evindeki kasada 1 milyon doları varmış” dediği, bunun üzerine parayı almak için plan yaptıkları öğrenildi.

Murat G.’nin, “Anahtarlarını alıp, evindeki kasayı boşaltmayı planladık. Emlakçı gibi davranarak Asım Bayram ile irtibat kurduk. Ucuz bir ev olduğunu ve kendisine satmak istediğimizi söyleyerek eve çağırdık. Bu sırada Medeni Ö., adamın kafasına çekiçle vurdu. Öldüğünü anlayınca elbiselerini çıkarıp cesedi çarşafa sardıktan sonra bodruma indirdik” dediği kaydedildi.

Asım Bayram’ın anahtarlarını alarak gece evine gittiklerini belirten Murat G.’nin kasayı ve parayı bulamadıklarını söylediği iddianamede yer aldı. Sanık Murat G.’nin arkadaşları Mevlüt S.’nin de yardımıyla cesedi parçaladıktan sonra önce poşetlere ardından valizlere koyduklarını ve ormanlığa gömdüklerini anlattığı kaydedildi. Murat G.’nin, Asım Bayram’ın üzerinden sadece 120 lira çıktığını, aracını ise 4 bin liraya sattıklarını belirttiği iddianamede yer aldı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu