Sinema

89. Oscar ödüllerine damga vuran filmler Digiturk’te

Digiturk, Oscar ödüllerine imza atan filmleri izleyicisiyle buluşturmaya hazırlanıyor. 89’uncu Oscar Ödülleri’nde tüm “Ana Kategori Ödüllerini” kazanan filmlerin hepsi Digiturk film kanallarında ekrana gelecek. En İyi Film Ödülü’nü kazanan ‘Moonlight’ ve kazandığı altı Oscar ödülü ile geceye damga vuran ‘La La Land’in de aralarında yer aldığı Oscar’lı dokuz filmin, sinema gösterimleri sonrasında TV’de sadece Digiturk’te olacağı haber veriliyor.

Bazı ödüllü ve adaylık kazanan filmlerse şimdiden Digiturk ekranlarında sinemaseverlerle buluşuyor. 89’uncu Oscar Ödül Töreni’nde 17 kategoride ödül kazanan dokuz film TV’de ilk defa Digiturk ekranlarından sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.

blank

MOONLIGHT VE LA LA LAND DA DIGITURK’TE

Düşük bütçeli ve bağımsız bir yapım olmasına rağmen En İyi Film Ödülü dahil, üç Oscar ödülü kazanarak büyük başarı yakalayan ‘Moonlight – Ay Işığı’, Emma Stone ile Ryan Gosling gibi iki ünlü yıldızı başrolünde buluşturan, En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Yönetmen Ödülü de dahil olmak üzere toplam altı Oscar ödülüne layık görülen müzikal drama ‘La La Land’, yılın en iyi filmlerinden biri olarak gösterilen ve En İyi Özgün Senaryo Ödülü’nün yanı sıra Casey Affleck’in uzun yıllar unutulmayacak performansıyla En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü almasını sağlayan ‘Manchester by the Sea – Yaşamın Kıyısında’, Amerikan sinemasının son dönemdeki en iyi dram filmleri arasında kendine güçlü bir yer edinen yapım ve Viola Davis’e En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazandıran; 1950’lerde Afro-Amerikan bir ailenin hayata tutunma çabalarına pencere açan ‘Fences’ filmleri sinema gösterimlerinin ardından Türkiye’de ilk kez Digiturk ekranında olacak.

blank

Birçok ödüllü ve adaylık kazanan film şimdiden Digiturk’te

Sıra dışı senaryosuyla bilimkurgu filmleri arasında şimdiden kült statüsüne kavuşan ve Oscar Ödül Töreni’nde En İyi Ses Kurgusu dalında ödül kazanarak geceyi boş geçmeyen ‘Arrival – Geliş’, En İyi Animasyon dalında Oscar’ı kucaklayan ‘Zootropolis’ başta olmak üzere En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı dalında ödülü kazanan ‘Suicide Squad: Gerçek Kötüler’, En İyi Kostüm Tasarımı Ödülü’nü elde eden ‘Fantastic Beasts and Where to Find Them – Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?’ ve En İyi Görsel Efekt dalında ödüle layık görülen ‘The Jungle Book – Orman Çocuğu’ ve Oscar’ı kazanamasalar da adaylık ayrıcalığına kavuşan ‘The Lobster’, En İyi Yapım Tasarımı Oscar’ına aday ‘Hail, Caesar! – Yüce Sezar’, En İyi Ses Kurgusu ve Görsel Efekt Oscar’larına aday olan 110 milyon dolarlık dev prodüksiyon ‘Deepwater Horizon: Büyük Felaket’ ve En İyi Belgesel ödülüne aday gösterilen ‘Denizdeki Ateş – Fuocoammare’, En İyi Animasyon dalında aday olan ‘Trolls – Troller’, En İyi Animasyon’un yanı sıra En İyi Görsel Efektler dalında da aday olan ‘Kubo and the Two Strings – Kubo ve Sihirli Telleri’ ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Michael Shannon’ın aday olduğu ‘Nocturnal Animals – Gece Hayvanları’ Digiturk ekranlarında sinemaseverlerle buluşuyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu