Medya

A Haber RTÜK’ün kıskacında

RTÜK skandal bir kararla A Haber’e hukuk ihlalleriyle dolu gelişmelerle ceza verdi. RTÜK, terörü öveni eleştirmeye 63 bin TL ceza verilirken, spiker sorusuna 58 bin TL, soru sorma ve eleştiriye toplamda 121 bin TL ceza kesti.A Haber’de yayınlanan Arka Plan programının sunucusu Erkan Tan RTÜK tarafından A Haber’e verilen cezalara isyan etti. Tan, RTÜK’ün tüm hukuk kurallarını çiğneyerek A Haber’e skandal cezalar verdiğini söyledi.

CHP’deki FETÖ’cü açıklamasına bile ceza verildiğini belirten Tan, bu haksız karardan dönülmesi gerektiğinin altını çizdi..

KONU MEDYA KRİTİK’İN DE GÜNDEMİNDEYDİ

RTÜK’ün skandal bir kararla, A Haber’e hukuk ihlalleriyle dolu gelişmelerle ceza vermesi, Fuat Uğur ve Cem Küçük’ün yer aldığı TGRT Haber’de yayınlanan Medya Kritik programının da gündemindeydi.

Türkiye Gazetesi Yazarı Fuat Uğur, “RTÜK gibi garabet bir kurum hemen kapatılmalı” dedi. Gazeteci Yazar Cem Küçük ise RTÜK’ün iki FETÖ’cü kanala 10 yıllık lisansı nasıl verdiğinin sorgulanmasını istedi.

RTÜK’ün verdiği cezaların hukuk dışı olduğunu belirten Küçük, bir yıl önce yayınlanan yazısını da göstererek, “RTÜK, FETÖ’cülerle ve Doğan medyasıyla nasıl böyle anlaşabiliyor?” diye sordu.

ERKAN TAN CANLI YAYINDA RTÜK’E İSYAN ETTİ

A Haber’de sabah yayınlanan Sabah Ajansı programını sunan Erkan konuyu canlı yayında değerlendirdi. RTÜK’ün haksız ceza kestiğinden yakınan Tan, tabi tutuldukları muameleye adeta isyan etti.

İşte, Erkan Tan’ın RTÜK cezası ile ilgili canlı yayın açıklaması:

https://www.youtube.com/watch?v=EUluHWth–A&feature=youtu.be

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu