Yerli Dizi

AA foto muhabiri Gazze’de İsrail askerleri tarafından yaralandı

Anadolu Ajansı(A.A) foto muhabiri Mustafa Hassune, abluka altındaki Gazze Şeridi’nin doğu sınırındaki barışçıl gösterilere yaptığı müdahale sırasında İsrail askerleri tarafından ayağından yaralandı.

AA MUHABİRİ GÖSTERİLERİ YERİNDE İZLİYORDU

A.A Foto Muhabiri Hassune, İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi’nin sınır hattında her hafta cuma günü düzenlenen “Büyük Dönüş Yürüyüşü” gösterilerini takip ediyordu. Hassune, İsrail askerlerinin attığı gaz bombasının ayağına isabet etmesi sonucu yaralandı. Askerlerin attığı gaz bombasının Hassune’nin sağ bacağına isabet ettiği bildiriliyor.

Olay yerinde yapılan ilk yardımın ardından Gazze’deki Şifa hastanesine kaldırılan Hassune’nin durumunun iyi olduğu kaydedildi.

Filistinliler, 30 Mart’tan buyana abluka altındaki Gazze Şeridi’nin İsrail sınırında “Büyük Dönüş Yürüyüşü” adı altında barışçıl eylemler düzenliyor

İsrail askerleri ise “sürgün dildikleri topraklarına geri dönmeyi ve 2006’dan beri Gazze’ye uygulanan hukuksuz ablukanın kaldırılmasını” talep eden sivil halkın üzerine gerçek mermilerle ateş açıyor.

İsrail askerlerinin 30 Mart’tan bu yana devam eden barışçıl gösterilere müdahalesinde 220’den fazla Filistinli şehit oldu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu