Medya

ABC NEWS’TEN CANLI YAYIN SKANDALI!

ABD orijinli ABC News adlı TV kanalı eşi görülmemiş bir skandala imza attı. ABC News kanalının spikeri Gazze’de çekilen görüntüleri İsrail’de çekilmiş gibi anlattı.

ABC News’in spikeri Diane Sawyer, Gazze’ye yapılan saldırı sonrası çekilmiş görüntüleri İsrail’de çekilmiş gibi sununca büyük tepki çekti.

Sawyer, haberi sunarken İsrail’in saldırısı sonucu Gazze’de oluşan yıkım görüntülerini göstermeden önce, “Şimdi sizi, üzerine roketler yağan İsrail’e götürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Sawyer, Filistinli bir ailenin enkaz başında çekilmiş görüntülerine ise “İsrailli bir aile kurtarabileceğini kurtarmaya çalışıyor” şeklinde sundu.

Yayından sonra sosyal medya üzerinden yoğun tepkiyle karşılaşan ABC kanalı bir özür açıklaması yayımladı. Açıklamada, “Fotoğraftaki aileyi yanlış tanıttık. Onlar Filistinli, İsrailli değil. Yaptığımız hatadan pişmanız ve bunu düzelteceğiz” denildi.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu