Gündem

ABD Başkan adayı Trump’ı canlı canlı gömdüler

ABD seçimleir yaklaştıkça rekabet de kızışıyor.  ABD Başkanlığı için Cumhuriyetçi Parti’nin en güçlü adayı Donald Trump’ı diri diri gömdüler. Nasıl mı sembolik bir mezar taşıyla.

Sivri dili başına bela oldu

New York’taki ünlü Central Park’ta gezintiye çıkanlar üzerinde Trump’ın adı yazılı mezar taşını görünce adeta şoke oldular. ABD’de partilerin başkan adaylarının belirlendiği ön seçimlerin yapıldığı şu günlerde en çok tepkiyi çeken aday kuşkusuz Donald Trump olmuştu. Sivri dili ve sert açıklamalarıyla bazı kesimlerin tepkisi çeken Cumhuriyetçi Parti’nin en güçlü adayı olarak görülen Donald Trump’a mezar taşı ile yapılan gönderme ülkenin de gündeminde yerini baş sıralarda aldı.

New York’taki ünlü Central Park’a Pazar sabahı Donald Trump’ın mezar taşının dikilerek üzerine “Amerika’yı yeniden nefrete bürüdü.” yazıldı. Burada Trump’ın seçim sloganı olan “Gelin, Amerika’yı yeniden muhteşem yapın!” şeklindeki cümlesine atıfta bulunulduğu düşünülüyor.

Büyük tepki de çeken mezar taşının hemencecik; Central Park yetkilileri mezar taşının fark edildikten kısa bir süre sonra parktan kaldırıldığı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu