ManşetMedya

ABD medyasından Danold Trump özeleştirisi

ABD’de Kasım ayında yapılacak Cumhuriyetçi Parti’nin başkanlık seçimi için  Donald Trump ile tartışan Fox News sunucusu Megyn Kelly, “Haber kanalları, Trump’ı ekranlara duvar kâğıdı yaptı” diyerek medya açısından bir özeleştiri yaptı.

Cumhuriyetçi Parti adaylarından Donald Trump, Kelly’nin canlı yayında zor sorularına maruz kalmış ve zor duruma düşen Trump, Fox News’ü boykot edeceğini açıklamıştı. Kelly’nin diğer kanalların reyting uğruna ekranlarını Trump’ın seçim kampanyalarıyla ‘duvar kâğıdı’ gibi süslediğini söylemesi ABD medyasında gündem oldu.

ABD TV KANALLARI HABERCİLİK KURALLARINI YIKTI

Kelly, ABD’deki televizyon kanallarının habercilik kurallarını yıktığını ifade ederek Trump’ın seçimlerdeki öngörülmeyen başarısının TV reytinglerini artırdığını, bu yüzden de tüm kanalların Trump ile iyi geçinip, onu programlarına konuk etmek istemelerine yol açtığını anlattı.

Kelly, Trump’ın kamuoyunda elde ettiği başarının altında, diğer adaylara eşit zaman ayırmayarak görevini adil olarak yerine getirmeyen medyanın olduğunu iddia etti. ‘Reytingler için bir yere kadar elbette endişe duymak zorundayız. Ancak kendi özümüz ve gazeteciliğimiz için de endişelenmemiz gerekir” diye konuşan Kelly, Trump’a gönderme yaparak, “Bir başkan adayı olarak herkesi kapatamazsın. Fox, CNN, ABC’yi kapatamazsın. Bunu yapamazsın. Yani rakamlara gelince, bizim tarafta da güç var. Basının kendi içindeki bu dayanışma fırsatının kaçtığını düşünüyorum” diye konuştu.
KELLY’NİN AÇIKLAMALARINA SALONDAN ALKIŞLI DESTEK GELDİ

Kelly, “Soruların ne olacağı bize bağlıdır. Fark edip etmeyeceği umurumda bile değil. Bu seçmenlere kalmış. Bizim işimiz baskı yapmak. Zaten baskı yapmamız gerekiyor” diye açıklamalarını sürdüren Kelly’e salondan alkışlarla destek geldi.

Kelly, Pazar sabahları yayınlanan haber programlarının Trump’a telefonla bağlanmasını da eleştirerek bu tür şeylerin eskiden olmadığını hatırlattı. Televizyon medyasının Trump karşısında kendi koyduğu kuralları yıktığının altını çizen başarılı sunucu, “reyting uğruna Trump’a uygulanan ayrıcalığın Hillary Clinton’a ve diğer adaylara uygulanmadığını” ortaya koydu.

Megyn Kelly, ABD’nin en çok izlenen haber kanalı Fox News’de ‘Kelly File’ isimli siyasi haber programını sunuyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu