İnternet

ABD’de Blacak Friday’de yapılan online alışverişin cirosu belli oldu

ABD’de en çok perakende satışın gerçekleştiği günlerden Black Friday etkinliğinde bu yıl online satışlarda ulaşılacak cirolar merak ediliyordu. ABD’li tüketiciler, Black Friday/Kara Cuma günü alışveriş merkezindeki alışveriş mağazalarından çok daha fazla çevrimiçi alışveriş yaptıkları ortaya çıktı.

ABD’DE BLACK FRIDAY’İN CİROSU 7.4 MİLYAR DOLAR OLARAK BELİRLENDİ

Reuters’in haberine göre Bu yılki online satışlarda geçen yıla oranla yüzde 19,6’lık artış göstererek 7,4 milyar dolara ulaştı. Fiziksel mağaza ziyaretlerinin ise yüzde 6,2 azaldığı kaydedildi.

ABD’deki ilk 100 perakendecinin 80’inde işlemleri izleyen Adobe Analytics’in verilerine göre, çevrimiçi satışlar, Cuma günü 7,4 milyar dolara ulaşarak 7,6 milyar dolarlık tahminlerin biraz altında kaldı. Şükran Günü’nde satışları yüzde 14,5 oranında artarak 4,2 milyar dolara ulaştığını tahmin ediyor.

Perakende veri firması Sensormatic Solutions’ın bir parçası olan ShopperTrak’tan gelen rakamlar, mağaza ziyaretlerinin Şükran Günü ve Black Friday’de 2018’de aynı günlere oranl yüzde 3 oranında düştüğünü gösterdi.

Şükran Günü akşamı alışveriş trafiği, bir önceki yıla göre yüzde 2.3 artarken, bir önceki yıla gör yüzde 6.2 düştü.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu