Gündem

ABD’de küreselcilerin dev medyaları varsa Trump’ın da Twitter’ı var!

ABD’nin yeni başkanı Donald Trump’ın ülkedeki büyük medya kuruluşlarıyla giriştiği savaş sürüyor. ABD’deki dev medya gruplarıyla arası iyi olmayan Trump’ın sesini duyurmak için sık sık Twitter’ı kullanması dikkat çekiyor. Trump, sosyal medya Twitter’dan yayınladığı mesajda, dev medya kuruluşlarını  ‘yalancı medya’ olarak niteledi. Peki, Trump; hangi medya organlarını suçladı?

TRUMP’IN KARA LİSTESİNDEKİ BEŞ MEDYA KURULUŞU

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter’da yayınladığı mesajda, medya devleriyle verdiği kavgada geri adım atmayacağının sinyalini verdi.

Trump, şimdiye kadar neredeyse tüm açıklamalarında kullandığı ‘yalancı medya’ tabirinde ısrar ederek, “Yalancı medya benim değil, ABD halkının düşmanı” dedi.

blank

 ABD Başkanı’nın ‘yalancı medya’ tanımına ise 5 medya kuruluşu giriyor: New York Times, NBC, ABC, CBS ve en büyük medya devlerinden CNN.

BASIN KONFERANSI MESAJI

Geçtiğimiz gün yaptığı olağandışı basın konferansında da Trump’ın medya devleriyle kavgası açık şekilde hissedilmiş ve tartışma yaratmıştı.

blank

 Trump, basın konferansıyla ilgili olarak yayınladığı bir diğer mesajda, “Dünkü Basın Konferansı’yla ilgili iyi açıklamalarınız için hepinize teşekkür ederim. Rush Limbaugh (ABD’li komedyen) şimdiye kadarki en iyi sözü söyledi. Yalancı medya mutlu değil!” dedi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu