İnternetTeknoloji

ABD’li spekülatör Soros, Facebook ve Google’a çattı: Sayılı günleri kaldı

ABD’li milyarder spekülatör George Soros, İsviçre’nin Davos kentindeki 48. Dünya Ekonomik Forumu’nda ilginç açıklamaların altına imza attı. Soros, açıklamasında Facebook ve Google’a çattı. Ünlü spekülatör, Facebook ve Google’ın sayılı günleri kaldığını iddia etti. Soros, iki internet devinin neredeyse tekelleştikleri için internet reklam gelirlerinin yarısından fazlasını kontrol ettiklerini söyledi.

GOOGLE VE FACEBOOK DAHA SIKI TAKİP EDİLMELİ

“Facebook ve Google etkili şekilde internet reklam gelirlerinin yarısından fazlasını kontrol ediyor” görüşünü savunan Soros “Onlar basitçe bilgiyi dağıttıklarını söylüyorlar ancak işin aslı neredeyse tekelleşmiş dağıtımcılar oldukları için bu onları kamu kuruluşu yapıyor. Rekabeti, inovasyonu, adil ve açık evrensel erişimi koruma amacıyla daha sıkı düzenlemelere tabi tutulmalılar” dedi.

“FACEBOOK VE GOOGLE ÇİN İLE İŞBİRLİĞİ YAPABİLİR”

Facebook ve Google’un gelecekte ‘bilgi akışını tamamen kontrol altına almak için’ örneğin Çin ile iş birliği yapabileceğini de iddia eden Soros ” Bu Aldous Huxley ya da George Orwell gibi isimlerin bile hayal edemediği şekilde totalier bir kontrol ağı ile sonuçlanabilir” öngörüsünde bulundu.

“BITCOIN TİPİK BİR BALON”

Konuşmasında kripto paralarla ilgili soruları da cevaplayan Soros, kripto paraların ‘tipik balon’ niteliğinde olduğunu ve istikrarlı değer saklama aracı olmadıklarını söyledi.

Bitcoin’in arkasındaki Blockchain teknolojisini olumlu bulan Soros, Açık Toplum Vakıfları’nda bu teknolojiyi göçmenlerin birbiriyle iletişime geçmesi ve paralarını güvenli bir şekilde tutmaları açısından kullandıklarını söyledi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu