GündemManşet

ABD’yi sarsan “Pizza Gate” skandalı nedir?

ABD’de çocuk istismarı hakkında ortaya çıkan şok belgeler büyük bir skandalı ortaya çıkardığı haber veriliyor. Belçika’da kaybolan mülteci çocukların uluslararası bir şebeke eşliğinde istismar edildiğine dair çıkan belgeler dünyanın gündeminde.”Pizza Gate” skandalında ABD Başkanı Obama ve Hillary Clinton’ın yakın çevresinden de insanların adı geçiyor. Peki, adına “Pizza Gate Skandalı” denen olay nedir?

Belçika’nın bir kasabasında kaybolan kız çocuklarıyla ilgili olarak başlayan olayların uluslarası ölçekte çocuk istismarına kadar gittiği ortaya çıktı. Çocuk istismarı skandalının Amerika’nın önemli sermaye sahiplerini de kapsadığına dair çıkan belgeler dünyayı ayağa kaldırdı.

Söz konusu rezaletin medyada yer bulmaması için yoğun bir sansürle karşılaştığı konuşuluyor. Tüm sansür uğraşlarına rağmen kan donduran skandal, bloglar ve sosyal medya üzerinden tartışılıyor.

Belçika’da izi ortaya çıkan skandalın, çocuk istismarcılığından da öte boyutlar taşıdığı, çocuklara işkence ederek tecavüz etmek, insan kesip onun can çekişmesini izlemek gibi aklın almayacağı durumları da içerdiğine dair yapılan yorumlar insanın kanını donduruyor.

NEDEN “PİZZA GATE” DENİYOR?

Söz konusu skandala “Pizza Gate” isminin verilmesinin sebebi ise kan donduran skandalı organize eden kişinin meşhur bir pizzacı olması ve ünlülerin tüm yazışmalarda pizza kodlarını kullanması olarak ifade ediliyor.

Birçok ünlünün, politikacının ve sermaye sahibinin adının geçtiği skandala ilişkin yer alan belgelerde Hillary Clinton’ın Amerika başkan adaylığı sürecinde kampanya danışmanı olan John Podesta’nın, ticaret ve yüksek bürokrasi çevresinden kimselerle “Comet Ping Pong” adında bir pizzacıda düzenlenecek “pedofili” organizasyonuna ilişkin mail alışverişi yapıldığı iddia edildi. Bu iddia nedeniyle sakandal “pizza gate” olarak anılıyor.

SKANDAL GEORGE SOROS’A DA UZANDI

Öte yandan ortaya çıkan bir diğer belge ise söz konusu skandalların organizatörü yani pizzacının sahibi olan James Alefantis adındaki şahsın milyarder George Soros’la da ilişki ağına sahip olduğu yönünde. Forbes listesine göre 24.5 milyar dolar mal varlığıyla ABD’nin en zengin 16’ncı ismi olan George Soros’un en büyük bağışçısı olduğu American Bridge Pac’in de pedofili skandalı ile maddi ilişkilerinin olduğu iddia edildi.

BARACK OBAMA VE HILLARY CLINTON’IN İSMİ BELGELERDE

Söz konusu skandalda Hillary Clinton, Georges Soros gibi ünlü isimlerin yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama’nın da adı geçiyor. Skandala ilişkin belgelere göre Obama’nın geçmişte Comet Pizza’ya bağışta bulunduğu ortaya çıktı. Öte yandan pizzacıya yollanan bir e-postada Obama’nın, özel bir parti için, Chicago’dan Washington’a 65 bin dolarlık pizza sipariş ettiğinden söz ediliyor.

PİZZA GATE SKANDALINA AİT GELİŞMELERİ TAKİP ETMEK İÇİN

Konuya pekçok platformun ilgisi haklı olarak devam ediyor. Konu sosyal medyanın da gündeminde…Konuyla ilgili daha çok bilgi belgeyi merak edenler twitter.com/pizza_gate hesabından gelişmeleri takip edebilir konu hakkındaki bilgi ve belgelere ulaşabilirler…

 

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu