Manşet

Acı haberle uyandık, Silopi 1 şehit

Silopi’den acı haber geldi. Şırnak’ın Silopi ilçesinde yapılan roketatarlı saldırı sonucunda 1 şehit, 4 yaralı olduğu belirtiliyor. Silopi’de sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Güne acı haberle uyandık. Şırnak’ın Silopi ilçesinde teröristler tarafından zırhlı bir araca düzenlenen roketatarlı saldırı sonucunda 1 polis şehit oldu, 4 polis yaralandı.  İlçede sokağa çıkma yasağı ilan edildi. 1 terörist ise ölü ele geçirildi.

Konuyla ilgili edinilen bilgilere göre; olay bu sabah Şırnak’ın Silopi ilçesinde  Cudi Mahallesi’nde sabaha karşı meydana geldi. Teröristler bu sabah devriye görevi yürüten zırhlı polis aracına haince bir tuzak kurup, üzerlerine roketatarlı saldırı düzenlendi. Saldırıda, 1 polisir şehit olduğı, 4 polisin ise yaralandığı bildirildi. Yaralıların, olay yerine çağrılan ambulanslar  ile İlçe Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı ve tedavi altına alındığı belirtiliyor.

Hain saldırının ardından bölgede geniş kapsamlı bir operasyon başlatıldı, operasyonun başarısı açısından Silopi’de sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Operasyon sırasında güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada ise 1 teröristin ölü ele geçirildiği belirtildi. İlçe Kaymakamlığı, teröristlerin yakalanması için saat 04.30’dan ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu