Televizyon

Acun Ilıcalı ve Şehrazat arasındaki telif alacağı davasında flaş gelişme

Besteci ve söz yazarı Şehrazat ile Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Acun Medya arasında devam eden telif davasında flaş bir gelişme yaşandı. Şarkılarının programlarda izinsiz kullanıldığı gerekçesiyle Acun Medya ve TV 8 kanalına dava açan Şehrazat ile Acun Ilıcalı arasındaki  alacak davasında mahkeme, tarafların uzlaşma sağlaması nedeniyle davanın düşürülmesine karar verdi.

İstanbul 2. Fikri ve Sinai Haklar Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya taraflar ve avukatları katılmadı. Davacı Şehrazat’ın izinsiz kullanılan eserlerinin mahkemece tespit edilen bedellerini kabul ederek, şikayetinden vazgeçmesi nedeniyle dava düştü.

Hakim, davacı Şehrazat’ın avukatlarının şikayetlerinden vazgeçtikleri ve davalı tarafla uzlaşma sağlandığını ifade eden dilekçeyi mahkemeye sunduklarını açıkladı. Bunun üzerine mahkeme davanın düşürülmesi yönünde karar verdi.

MEDYADA GÜNDEM OLMUŞTU

Şehrazat, Fikri Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak “Aynen Öyle”, “Kınalı Bebek”, “Yaz Yaz Yaz”, “Yalnızlığa Hüküm Giydim”, “Adaletsiz Yar”, “Kıyamam”, “Maazallah” ve “Çek Babam Çek” adlı eserlerinin programlarda izinsiz kullanıldığı belirterek Acun Medya ve TV 8 kanalına tazminat davası açmıştı.

249 BİN TL TAZMİNAT TALEP EDİLMİŞTİ

Geçen yıl dava karara bağlanmış ve hukuk mahkemesi Şehrazat’a yasal faiziyle 239 bin 250 lira izinsiz kullanım bedeli ve 10 bin lira manevi tazminat ödenmesine hükmetmişti. Ünlü söz yazarı aynı zamanda 2. Fikri ve Sinai Haklar Ceza Mahkemesi’ne başvurarak yeni bir dava açmıştı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu