Magazin

Acun Ilıcalı’dan hemşehrisi İbrahim Erkal’a vefa

İbrahim Erkal’ın ani vefatı milyonları üzüntüye boğdu. Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı da hemşehrisi İbrahim Erkal’ın vefatının ardından bir paylaşımda bulundu.

Önce beyin ölümü gerçekleşen ardından da hayatını kaybeden ünlü sanatçı İbrahim Erkal’ın ardından TV8 patronu Acun Ilıcalı, aileye başsağlığında bulundu. Acun Ilıcalı üzüntüsünü “Değerli sanatçımız İbrahim Erkal’ın vefatından büyük üzüntü duydum. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı dilerim.” cümleleriyle dile getirdi.

İbrahim Erkal kimdir?

Erzurum’un Narman ilçesinde dünyaya gelen İbrahim Erkal, ilkokul, ortaokulu ve liseyi Narman’da tamamladıktan sonra askerliğini Sarıyer’de Kalender Orduevi’nde yaptı. İlkokuldan itibaren müziğe ilgi duyan Erkal, liseden sonra Ankara’da solfej ve nota dersleri aldı. Erzurum türkülerinden oluşan ilk albümünü İbrahim Güzelses ismiyle çıkaran Erkal, kendi adıyla ilk albümü olan “Tutku” ile 1994’te müzik dünyasında yerini aldı. İbrahim Erkal, son albümü olan “Nefes 1″i ise 2015’te çıkardı. Ayrıca Erkal, 1990’lı yılların sonlarında “Canısı” ve “Sırılsıklam” adlı televizyon dizilerinde oynadı. Eşi Filiz Akgün ile 2003 yılında evlenen İbrahim Erkal, üç çocuk babasıydı.

Maltepe’deki evinin otoparkında 12 Nisan’da baygın bulunan Erkal, beyin kanaması teşhisiyle tedavi altına alınmıştı. Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisi süren Erkal’ın 9 Mayıs’ta beyin ölümünün gerçekleştiği açıklanmıştı. Ünlü sanatçı 11 Mayıs’ta hayatını kaybetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu