Televizyon

Acun Ilıcalı’dan şaşırtan açıklama: “Futbol sıkıcı bir spor!”

Ünlü televizyoncu ve TV8’in patronu Acun Ilıcalı, DMAX kanalında yayınlanan Aslında? adlı programın konuğuydu. Bağış Erten ve Fuat Akdağ’ın sunduğu programda konuşan Ilıcalı, Fenerbahçe’den efsane olan halı saha maçlarına varıncaya kadar değişik konularda düşüncelerini aktardı.

Spor gündemini manşetler üzerinden yorumlayan usta gazeteciler Bağış Erten ve Fuat Akdağ’ın konuğu, Türk televizyonlarının duayen ismi Acun Ilıcal’ydı. Acun Ilıcalı, spor dünyasındaki son gelişmeleri yorumladı.

İşte, Acun Ilıcalı’nın açıklamalarının satır başları:

ILICALI: “YABANCININ SINIRSIZ OLMASINDAN YANAYIM”

“Fenerbahçe’ye baktığın zaman iyi oynaması kötü oynaması başka bir şey ama kendini paralayan futbolcular görüyorsunuz. Bu çok güzel bir olay. Yerliyi öyle görünce yabancı da havaya giriyor zaten. Ben yabancının sınırsız olmasından ama yerlinin de kullanılmasından yanayım.“

 “Futbolla aramızdaki fark şu; biz tam bilinmezden gidiyoruz. Futbolda çok ciddi performans üzerinden gidiliyor. Bizimki daha altıncı hislere hitap eder, futbolda doğru açıdan baktığın zaman yüzde 80’lerde başarı sağlarsın.”

“Futbol normalinde çok sıkıcı bir spor bence. Biz şimdi bu işin içine düşmüşüz ama normalde seyredebilecek bir şey değil 90 dakika.”

“VAR UYGULAMASININ AYARINI YAPAMADILAR”

“Çok büyük fodepar var şu an VAR konusunda. Ama çok da faydalı bir şey olarak görüyorum. Yüzde yüz olması gereken bir olay futbolda. Şu anda ayarını yapamadılar.”

“HALI SAHA MAÇLARINDA ZOR YENERLER”

 “Ben büyük kanallarda futbolun yeri olduğunu düşünmüyorum.”

 “Benim halı sahada bir maçı kaybetmem için karşı takımın başka boyutta bir takım olması lazım. Aktif sporcu olacak. Aktif sporcuları yeneriz diye bir iddiam yok. Onun dışında çok zor yenerler.”

“Travmatik maçlarda Fatih Hoca’nın genelde kucaklayıcı ve takımı ayakta tutan açıklamalarını duyarsınız.”

MARADONA’YI İZLEDİM

“Maradona’yı canlı seyretmenin vermiş olduğu mutluluk içerisindeyim. Pele’yi görmedim ben mesela. Ama Maradona’nın en iyi Dünya Kupasında gençtim, inanılmaz maçlar gözümün önünde.”

DMAX kanalı; Digiturk 49, D-Smart 46, KabloTV 35, Tivibu 62, TV+ 39, Vodafone TV 31, Türksat 4A’dan izlenebiliyor.

 

 

 

 

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu