SurvıvorTelevizyon

Acun Ilıcalı’nın müthiş taktiği Survivor’un reytinglerini uçurdu

Survivor’da Türkiye-Romanya mücadelesi reytinglere adeta damgasını vurdu. O kadar ki TV8’de ekranlara gelen Survivor yarışması  tüm kategorilerde reyting zirvesi adeta parselledi. Fenomen yarışma yanına hiçbir yapımı yaklaştırmadı. Şüphesiz bu sonucun alınmasında Acun Ilıcalı’nın ilginç stratejisinin işe yaradığı ortaya çıktı.

TÜRK SEYİRCİSİ SURVIVOR’DA ROMANYA İLE MÜCADELEYİ SEVDİ

TV8’in patronu Acun Ilıcalı, Türkiye ve Romanya takımları arasındaki mücadeleyi organize ederek sanki milli takımlar seviyesinde bir mücadele yapıldığı hissini ekran başındaki Türk seyircisine vermeyi başardı. Türk seyircisi de gerçekten mücadele seviyesi yüksek olan yarışmalara ilgisiz kalmadı.

Öte yandan Türkiye All Star takımının 6-1 öne geçtikten sonra 10’a 8 gibi bir sonuçla Romanya takımına dramatik bir biçimde yenilmesi takımdaki oyuncular kadar ekranları başındaki Türk seyircisini de üzdü.

SURVİVOR REYTİNGLERİNİ KATLADI

Sonuç itibarıyla, farklı ülkelere de Survivor yarışmasını çeken Acun Medya, başarılı bir organizasyona daha imza atmış oldu. Program sırasında Acun Ilıcalı’nın da söylediği gibi önümüzdeki günlerde benzer başka ülke takımları arasındaki rekabet yine Survivor’da ekrana gelecek. Türkiye ile farklı ülkelerin Survivor takımları arasındaki mücadeleye Türk seyircisinin yine büyük ilgi göstereceği tahmin ediliyor.

Survivor, geçen 17 Şubat Perşembe günü yine birinci olmuştu. Ama dün yayınlanan yarışmanın aldığı reyting ve share oranları geçen haftanın da üzerine çıktı. Böylece farklı farklı bir ülke takımıyla yapılan yarışmanın reyting katkısı net bir şekilde görüldü.

Acu Ilıcalı’nın aynı stratejiyi örneğin Survivor’un birinci olamadığı günlerde de deneme ihtimali oldukça yüksek. Ünlü televizyoncu, bu hamlesiyle rekabet ettiği dizilere karşı ülkeler arası yarışma konseptine başvuracağı anlaşılıyor.

MEDYABEY-ANALİZ

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu