Yazarlarımız

Adana Altın Koza Film Festivali heyecanı başladı

Biraz ‘özlemek adına’ yazmaya kısa bir ara verdikten sonra yeniden yazılarıma dönmeye, Adana Altın Koza Film Festivali ile başlamak, benim için güzel bir ‘eve dönüş’ oldu. Bu güzel dönüşle beraber festivalin kapanış günü olan 30 Eylül’e kadar, festival süresince izlediğim filmlerle ilgili izlenimlerimle, sizlerle birlikte olacağım.

Dün akşam 25.Adana Altın Koza Film Festivali’nin Adana Hilton Oteli’ndeki açılışını izlerken, ben de bir yandan İlk festival davetimin böyle önemli bir film festivaliyle olmasının gizli heyecanını yaşıyordum. Otelin bahçe kısmında açık havada düzenlenen açılışta Nefise Karatay ve çoğunlukla kendi yaptığı esprilere kendisi gülerek ortama neşeli bir hava katan Oktay Kaynarca sunuculuğunda gerçekleşen gecede, festivalde yarışacak filmlerin tanıtımı yapıldıktan sonra Yaşam Boyu Onur Ödülleri’nin verilmesi kısmına geçildi. Gecede Ahmet Mekin, Cüneyt Arkın, Süleyman Turan, Şerif Gören ve Muhterem Nur Yaşam Boyu Onur Ödülü aldılar. Törenin ardından konserle birlikte bizler de geceye otelin bahçesinde devam ettik.

Adana Film Festivali’nin iyi filmler seçkisiyle ‘özel’ bir festival olduğunu söylemek zaten sürpriz ya da yeni bir şey değil. Bununla birlikte diğer özellikle belirtmem gereken şey, Adana Film Festivali’nin Yeşilçam Duayenlerine ayrıca önem vermesi. Şimdilerde ne yazık ki ‘anlamlı,özel ve iyi olanın’ azaldığı ya da yok sayıldığı zamanları yaşarken, bazı güzel anlara şahitlik etmek insana cidden iyi geliyor.

Açılış gecesi yazımla beraber ben de ‘festival izlenimlerim’ açılışımı yapmış olmanın verdiği huzurla, bugünden itibaren filmler arası koşturmacama başlayabilirim.

Filmsiz ve müziksiz kalmayın.

JALE ŞEN/MEDYABEY-ADANA

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu