Medya

Adil Gür’ün Rus kadınlarına yönelik skandal sözlerine Fuat Uğur’dan tepki: “Rus kadınlarından özür dileyin”

A&G araştırma şirketinin sahibi Adil Gür, Habertürk TV’de İdlib konusunun gündeme geldiği programa konuk oldu. Gür’ün Türkiye-Rusya ilişkilerinden bahsederken tepki çeken ifadeler kullandı. “Bütün kadınlardan özür dileyerek, Rus’tan dost başka türlü bir dost olur sadece” şeklindeki sözleri her kesimden tepki aldı.

SOSYAL MEDYADAN ADİL GÜR’E TEPKİ YAĞDI

Adil Gür’ün sözleri kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. A&G Araştırma Şirketi’nin Genel Müdürü Adil Gür, “Ruslardan dost olmaz, Ruslardan başka türlü dost olur” dedi. A&G Araştırma Şirketi’nin Genel Müdürü gür, Habertürk TV’de katıldığı canlı yayınında, halkın İdlib saldırısına bakışı tartışılırken, yaptığı bir anketin sonuçlarını paylaştı. Vatandaşların “Kendi göbeğimizi kendimiz keselim” mesajını verdiğini söyleyen Gür, “Bizi önce Amerika aldattı, şimdi Rusya aldatıyor” dedi.

“TÜM KADINLARDAN ÖZÜR DİLEYEREK SÖYLÜYORUM”

Gür sözlerine şöyle devam etti: “Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur. Türk’ün dostu Kürt, Kürt’ün dostu Türk’tür. İkisi de ayağını denk alsın. Ayıdan post Rus’tan dost olmaz.

Gür’ün bu açıklamasına medyadan da tepkiler gecikmedi. Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, kullandığı ifadeden dolayı Adil Gür’ü Rus kadınlarından özür dilemeye çağırması dikkat çekti.

Fuat Uğur, sosyal medya hesabından “Yahu bu ne kadar kötü, hafif ve çirkin bir benzetmedir Adil bey? Hiç size yakıştı mı? Şaşkınlık içindeyim. Kadınları ait oldukları ırklara göre aşağılamak nasıl bir şeydir? Özür dileyin tüm Rus kadınlarından bence.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu